Plzeň zdolána! Oceláři poskočili na druhou příčku!

03.03.2019 · Daniel Ježek
Hráči s drakem na prsou čekala na západě Čech velice těžká bitva. Domácí Plzeň byla v úvodní dvacetiminutovce výrazně aktivnější, Oceláři ale v dalších dvou třetinách otočili hru na svou stranu a oslavili pátou výhru v řadě! Branky Slezanů vsítili Ethan Werek a Martin Růžička.
50.kolo, neděle 3.3.2019
Plzeň
1:2
Home Monitoring Aréna
Třetiny: 1:0, 0:1, 0:1  Branky a nahrávky: 8. Kracík – 36. Werek (Svačina, Polanský), 55. Martin Růžička (Werek). Rozhodčí: Hribik, Kika – Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 876. Střely na branku: 36:30. Zblokované střely: 7:11. Hity: 8:11. Vhazování: 25:35. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
HC Škoda Plzeň: Frodl – Pulpán (A), Vráblík, Allen, Jones, Moravčík, L. Kaňák – Nedorost, Stach, Gulaš (C) – Pour, Kodýtek, Eberle – Kantner, Kracík, Indrák (A) – Kolda, Preisinger, D. Kindl.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Matyáš – Svačina, Cienciala, Martin Růžička (A) – Dravecký (A), Marcinko (C), Hrňa – Werek, Polanský, Novotný – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Raška II.

Do utkání padesátého kola lépe vstoupila domácí Plzeň. Škodovka si od úvodního buly vytvářela šance, v přesilové hře z šesté minuty navíc dokázala skórovat. Rána Moravčíka od modré ještě skončila na tyči Hrubcovy branky, na začátku osmé minuty ale Jaroslav Kracík využil menších zmatků v předbrankovém prostoru a dopravil kotouč za třineckého brankáře.

Indiáni pokračovali aktivně také v dalším průběhu periody. V patnácté minutě Hrubce ohrožovali Eberle s Pourem, gólman Ocelářů byl pohotový. Na třineckého brankáře si následně nepřišel ani nejproduktivnější hráč soutěže Gulaš nebo později Kodýtek. Hráči s drakem na prsou se v úvodní dvacetiminutovce do mnoha šancí nedostávali, konečné skóre střel první třetiny pak bylo 22 ku 7 pro domácí Plzeň.

Zahajovací minuty druhé části hry nabídly zcela odlišný obraz hry oproti třetině úvodní. Oceláři se dostali do tempa a častěji zaměstnávali soupeřova brankáře. Hrňa v dvacáté sedmé minutě na hraně brankoviště pálil jen do připraveného Frodla, proti domácímu brankáři neuspěl ani Polanský. Na druhé straně pak Hrubec musel likvidovat pokusy Poura, Kantnera a Gulaše.

Od poloviny utkání se Slezané dostávali do ještě většího tempa. Škodovka hostům povolila několik přesilových her, po jedné z nich se již při hře v pěti na obou stranách prosadil Ethan Werek. Kanadský forvard si nabruslil do levého kruhu pro vhazování a nechytatelnou ránou pod horní tyč nedal Frodlovi šanci. Oceláři si v závěrečné pětiminutovce třetiny zahráli dokonce i dvojnásobnou početní výhodu, v největší šanci ale selhal Marcinko.

Začátek poslední dvacetiminutovky příliš gólových příležitostí nenabídl. Oba soupeři si hlídali své území, střelci se tak k pokusům dostávali spíše sporadicky. Frodl musel řešit střelu Gernáta, Hrubec se pak pořádně zapotil při závěru z padesáté minuty, kdy už se domácí radovali. Gólová radost však byla předčasná, když gólman Ocelářů udržel hrací předmět před brankovou čárou.

Oceláři následně otočili hru na druhou stranu kluziště, Novotného ale v dobré příležitosti dvakrát vychytal Frodl. Třinecká radost tak propukla až v pětapadesáté minutě. Werek ve středním pásmu poslal do akce Martina Růžičku, nejproduktivnější Ocelář si v sólu poradil a přesnou střelou překonal bezmocného brankáře domácích. Hráči s drakem na prsou v závěru utkání přečkali plzeňský tlak posílený hrou bez brankáře a vrátili se do hry o Prezidentský pohár!

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): "Vstup z naší strany byl výborný, první třetina se nám povedla, ale měli jsme utéci na vyšší než jednogólový rozdíl. Od druhé periody se výkon srovnal, ale dostali jsme se do série oslabení, která jsme sice ubránili, ale místo toho, aby nás nakopla, nás spíše položila. Ve třetí třetině jsme byli horším týmem. Došla nám šťáva, vyhazovali jsme puky, nedokázali jsme se probojovat do útočného pásma, nešly nám souboje. Třinec v poslední části zaslouženě rozhodl."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Utkání se mi hodnotí dobře. Měli jsme skvělý vstup do zápasu, pohybem jsme si vypracovávali šance v prvních deseti minutách, pak se to však zlomilo prvním gólem. Následně nás podržel Šimon Hrubec a do kabin jsme šli za hratelného stavu. Po první třetině jsme si řekli, že to nebylo ono, začali jsme hrát lépe. Druhá část byla vyrovnaná a ta třetí už byla o jedné trefě. Prosadili jsme se my a závěr utkání zvládli na výbornou. Kluci to zvládli parádně."