Mečbol neproměněn, v pondělí bitva o všechno

13.04.2019 · Daniel Ježek
Oceláři mohli na ledě Plzně proměnit postupový mečbol, hráči s drakem na prsou ale poprvé v letošní sezoně odjeli z ledu Home Monitoring Arény v pozici poraženého týmu. Domácím se povedlo srovnat stav série, o postupujícím do finále tak rozhodne sedmá bitva.
SF6, sobota 13.4.2019
Plzeň
3:1
Home Monitoring Aréna
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1  Branky a nahrávky: 6. Pour (Gulaš, Čerešňák), 36. Indrák (V. Němec), 60. Gulaš – 50. Polanský (Adamský, D. Musil). Rozhodčí: Pešina, Šír – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:. Diváci: 6 116. Střely na branku: 25:24. Zblokované střely: 11:6. Hity: 7:5. Vhazování: 38:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
HC Škoda Plzeň: Frodl (Miltchakov) – Moravčík, Čerešňák, Pulpán, Jones, Vráblík, L. Kaňák – Pour, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – V. Němec, Kracík, Indrák (A) – Stach, Nedorost, Kratěna – Straka, Kodýtek, Eberle – Preisinger.
HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kantor) – Dravecký, Gernát, Galvinš, D. Musil, Husák, M. Doudera, M. Adámek – Chmielewski, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Werek, Marcinko (A), Hrňa – Adamský (C), Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík.

Šestý semifinálový zápas začal velice rychle. Oceláři se hned v úvodní minutě dostali do velké příležitosti, střela Tomáše Marcinka se ale zastavila jen pár centimetrů před brankovou čarou. Ve třetí minutě dostali domácí první příležitost hry v početní výhodě, indiáni ale tuto přesilovku nevyužili. Minutu po jejím konci ale už musel Hrubec lovit kotouč ze své sítě. Třinecká defenzíva zapomněla na Jakuba Poura, který z předbrankového prostoru uklidil kotouč za záda třineckého brankáře.

Aktivní hra pokračovala i v dalších minutách, Hrubec se musel zaskvět proti akci Moravčíka s Eberlem. V desáté minutě pak těžké chvíle prožíval Frodl, Vrána, Chmielewski, ani Adamský ale kotouč do plzeňské sítě nedostali. V sedmnácté minutě domácí hráli další přesilovku, Hrubec se činil proti Kovářovi a Pulpánovi. Na konci první dvacetiminutovky pak ještě Hrubec zlikvidoval dvě šance Indráka.

Druhá třetina toliko hokejové krásy nenabídla, k vidění byl spíše urputný boj o každý centimetr ledu. Oceláři v šestadvacáté minutě zahrávali první přesilovou hru, Frodla ale nijak vážně neohrozili. V největší šanci se pak v devětadvacáté minutě objevil Martin Adamský, třinecký rychlík ale nedokázal bekhendem přehodit puk přes ležícího brankáře domácích.

Druhá polovina prostředního dějství byla spíše v režii domácích, kteří se častěji dostávali do střeleckých příležitostí. Ty největší si indiáni vytvořili v početní výhodě po Draveckého prohřešku, Miroslav Indrák nakonec dokázal využít chvilkové nepozorností třinecké defenzívy a podruhé poslal kotouč za Hrubcova záda.

Oceláři tak do poslední dvacetiminutovku vstoupili s dvoubrankovým mankem. Slezané měli hned v úvodu třetiny výhodu jednoho muže v poli, tuto šanci ale hosté nevyužili. Po Polanského faulu si pak přesilovku zahráli i domácí, Kratěnovi ale v největší příležitosti kotouč podjel čepel hole. V pětačtyřicáté minutě pak před Frodlem operoval Růžička, třinecký snajpr ale domácího brankáře neprostřelil. Růžičkovi nebylo přáno ani v následujícím přečíslení po pasu Vrány. Ve čtyřicáté deváté minutě pak Chmielewski nevyužil Vránova forčekingu a trefil jen připraveného Frodla.

Za další minutu už Oceláři slavili. Jiří Polanský využil Adamského nastřelení do předbrankového prostoru a dorazil kotouč za bezmocného Frodla. Domácí mohli na trefu Ocelářů odpovědět po dvou minutách, Němce ale před odkrytou brankou výborně zastavil Doudera. Oceláři se k závěrečnému tlaku začali nadechovat tři minuty před třetí sirénou. Po Růžičkově pasu stál před Frodlem Gernát, obránce Slezanů ale přestřelil, Adamský pak z mezikruží trefil jen prvního bránícího hráče. Domácí mohli definitivně rozhodnout Moravčík, Hrubec ale tuto šanci pokryl.

Po dalším vhazování se před Hrubce natlačil Milan Gulaš, který dostal kotouč za Hrubcova záda. Oceláři tak nedokázali proměnit mečbol a v pondělí tuto sérii rozhodne sedmé klání. Dějištěm bude třinecká WERK ARENA.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Chtěli jsme začít aktivně, dobře bruslit a napadat. Dařilo se nám to a šli jsme brzy do vedení, důležitý byl gól na 2:0. Věděli jsme, že to stále nebude jednoduché, ve třetí třetině tam byly dobré pasáže, ale také velmi nervózní se ztrátami puku. Soupeř to vycítil a snížil. Ačkoliv jsme inkasovali a soupeř byl na koni, tak jsem rád, že jsme následné minuty ustáli a vrátili jsme se k naší hře. Hráli jsme více na puku. Chtěl bych moc pochválit tým. Po psychické stránce to nebylo nic jednoduchého, ale zvládli jsme to perfektně a rozhodne se až v Třinci."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Mrzí nás nepovedený začátek. Sice jsme měli první šanci, kotouč poskakoval na brankové čáře, ale gól jsme nedali. Domácí nás rozebrali akcí po přesilové hře. Nedaří se nám nikdy skórovat jako první. Ve druhé části se hra srovnala, Plzeň však výborně bruslila a napadala. Ve třetí části jsme to nezabalili, vytvořili jsme si dobré šance, ale zkrátka jsme je nedokázali využít. Mohlo to tam padnout, nepadlo, takový je sport. V semifinále jsou zápasy vždy vyrovnané. Rozhodne se až v sedmém zápase v pondělí a my se na to dobře připravíme."