Deset! Rozjeté Oceláře nezastavila ani Plzeň!

02.12.2018 · Daniel Ježek
Deset posledních zápasů, deset výher v řadě! Oceláři zvítězili i na ledě plzeňské Škodovky, se kterou v úvodním měření sil nebodovali. Hráči s drakem na prsou vedli od čtvrté minuty, jistotu na svou stranu pak přidali třemi trefami v závěrečné periodě.
24.kolo, neděle 2.12.2018
Plzeň
1:4
Home Monitoring Aréna
Třetiny: 0:1, 0:0, 1:3  Branky a nahrávky: 59. Indrák (Stach, J. Kindl) – 5. Martin Růžička (Roth), 48. Werek (M. Doudera), 51. O. Kovařčík, 59. Svačina (Polanský). Rozhodčí: Hradil, Pavlovič – Pešek, Špringl. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 553. Střely na branku: 26:31. Zblokované střely: 18:20. Hity: 17:17. Vhazování: 30:32. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
HC Škoda Plzeň: Frodl – J. Kindl (A), Jones, Pulpán, Čerešňák, Allen, Vráblík, L. Kaňák – Indrák (A), Stach, Gulaš (C) – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle – Kantner, Preisinger, Pour.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Gernát, Adámek, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Roth, Matyáš – Hrňa, Marcinko (A), Martin Růžička (A) – Adamský (C), Polanský, Svačina – Roberts Bukarts, Werek, Dravecký – Chmielewski, Cienciala, O. Kovařčík.

Do utkání čtyřiadvacátého kola lépe vstoupili hráči s drakem na prsou. Oceláři se od úvodních minut tlačili do zakončení, pokus Tomáše Marcinka z úvodu čtvrté minuty ale Frodl dokázal zlikvidovat. Brankář Plzně ale o pár chvil později nestačil na bekhendové zakončení Martina Růžičky, který se trefil přesně ke vzdálenější tyči.

Další průběh úvodní dvacetiminutovky příliš hokejové krásy nenabídl. Hra se sice přelévala z jedné strany kluziště na druhou, větší střelecké příležitosti ale k vidění nebyly. V šestnácté minutě se Oceláři dostali k první přesilové hře, více ale hrozili domácí. Hrubec nejprve vytěsnil pokus Straky, tentýž hráč pak ještě trefil tyč třinecké branky.

Branková konstrukce Šimona Hrubce zachránila také na začátku druhé dvacetiminutovky, kdy do tyče pálil Stach. Na následujících deset minut to ale byla jediná vyložená šance. V polovině utkání nejprve Jakub Kindl nevyužil přečíslení dvou proti jednomu, Oceláři následně nezužitkovali přesilovou hru.

Na začátku třicáté páté minuty domácí hráli devadesát vteřin trvající přesilovku pěti proti třem, kromě nepříjemného Stachova zakončení ale Hrubec nemusel řešit žádnou vážnější situaci. Závěrečné minuty periody se nesly v duchu nepřesných rozehrávek na obou stranách.

Hned v úvodu závěrečné třetiny se do vzájemné potyčky pustili Adámek s Indrákem, oba borci si pak čtyři minuty poseděli na trestné lavici. Oceláři v třiačtyřicáté minutě nevyužili další početní výhodu, klid na třinecké hole tak dal v osmačtyřicáté minutě Ethan Werek. Kanadský útočník projel skrz dvě pásma a výstavní střelou do horního růžku překonal brankáře Frodla.

Navýšit své dvoubrankové vedení mohli Oceláři v následné přesilovce, pokusy Hrni, Bukartse, ani Svačiny ale Frodla nepřekonaly. Jistotu na své hole tak Slezané přidali na začátku jednapadesáté minuty. Oceláři předvedli rychlou protiakci tří proti dvěma, přihrávající Ondřej Kovařčík sice hledal u prázdné branky stojícího Chmielewského, po teči domácího beka se však mohl radovat ze vstřelené branky.

Ve zbývajících minutách si Oceláři kontrolovali průběh utkání, svého soka do velkých šancí nepouštěli, sami navíc mohli přidat i další branky. Chmielewského střelu z mezikruží zastavil Frodl, Werek pak byl zablokován bránícími hráči. O menší zápletku se necelé dvě minuty před koncem postaral David Stach, který si zastavil střelu Jakuba Kindla a zasunul puk za bezmocného Hrubce.

Škodovka vycítila šanci a zkusila hru se šesti bruslaři v poli. Vladimír Svačina však dokázal využít prázdné soupeřovy branky a žabičkou z vlastního pásma potvrdil třinecké vítězství. Oceláři tak na své konto zapsali desátou výhru v řadě a i nadále vévodí extraligové tabulce.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Říkáme si to dnes a denně, ale zase si necháme dát brzy první gól. Vstup do zápasu se nám zase nepovedl. Potvrdilo se, že pokud nedáme přesilovku pět na tři, tak se vyhrát nedá. Ale jinak jsme dvě třetiny bojovali, pár šancí jsme si vytvořili, naše hra s pukem se zlepšila oproti předešlým zápasům. Třetí třetina se nám ale nepovedla, potom si soupeř vše pohlídal. Vidím to v tom, že pokaždé prohráváme a bohužel nejsme schopní dát více branek, to nás v tuto chvíli zabíjí."

Václav Varaďa (Oceláři Třinec): "Měli jsme výborný vstup do utkání, který jsme korunovali gólem. Tahle branka nám moc pomohla. V Plzni je velice důležité odehrát dobře první třetinu, ve druhé třetině se nám zase povedlo ubránit oslabení ve třech, díky obětavé hře jsme zablokovali mnoho střel. Gólman Hrubec nás moc podržel, ve třetí třetině jsme pak kontrolovali hru a hráli velice dobře dozadu. Náskok jsme si pohlídali, získali jsme cenné tři body, musím kluky pochválit."