Fantazie! Oceláři vítězí ve třetím duelu!

07.04.2019 · Daniel Ježek
Semifinále se přesunulo do Plzně, Oceláři na západě Čech začínali bojovat s nepříznivým stavem 0:2. Hráči s drakem na prsou ale ve třetím klání zvítězili a vrátili se do hry o postup do finále! Rozhodující branku vsítil Jiří Polanský.
SF3, neděle 7.4.2019
Plzeň
2:3
Home Monitoring Aréna
Třetiny: 1:0, 1:2, 0:1  Branky a nahrávky: 11. V. Němec (Jones, Kracík), 34. Vráblík (Kodýtek, Straka) – 21. Chmielewski (D. Musil), 26. D. Musil (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 57. Polanský (Gernát). Rozhodčí: Lacina, Šír - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 536 (vyprodáno). Střely na branku: 32:32. Zblokované střely: 10:10. Hity: 6:8. Vhazování: 26:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
HC Škoda Plzeň: Frodl – Moravčík, Jones, Pulpán, Čerešňák, Allen, Vráblík, L. Kaňák – Pour, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – V. Němec, Kracík, Indrák (A) – Kantner, Nedorost, D. Kindl – Straka, Kodýtek, Eberle.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, Husák, M. Doudera – Chmielewski, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Dravecký, Marcinko, Hrňa – Adamský (C), Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Werek.

Třetí semifinálové klání se od úvodních minut neslo v ofenzivním duchu. Jako první se do velké šance dostal navrátilec do sestavy Ocelářů Tomáš Marcinko, který ve třetí minutě zakončoval přečíslení tří proti dvěma. Slovenský forvard mířil do horních pater branky, Frodl ale předvedl bleskovou lapačku. Domácí odpověděli na začátku sedmé minuty, kdy z kruhu pro vhazování pálil Straka. Hrubec vytasil parádní zákrok betonem.

V desáté minutě nejprve Milan Gulaš napálil tyč třinecké branky, za dalších osm vteřin na druhé straně Aron Chmielewski jen těsně nepřekonal brankáře Plzně. První gól tak přinesl až konec jedenácté minuty. Podivný odraz Jonesovy střely nachytal třineckou defenzívu, nehlídaný Vojtěch Němec tak mohl u levé tyče doklepnout puk do odkryté branky.

Plzeň se po vstřelené brance dostala do tempa, v patnácté minutě ale Indrák Hrubce nepřekonal. Domácí následně měli možnost první početní výhody utkání, tu ale indiáni nevyužili. Do druhé dvacetiminutovky se tak šlo za jednobrankového vedení Plzně.

To ale vydrželo jen dvaapadesát vteřin prostřední části hry. Frodl vyrazil Musilovu střelu pouze před sebe, na brankovišti pak dobře zapracoval Aron Chmielewski, který po stahovačce uklidil puk za ležícího brankáře domácích. Vyrovnání Oceláře viditelně nakoplo, Slezané byli v dalších minutách aktivnějším týmem a zaslouženě se poprvé v sérii dostali do vedení. Střelu Davida Musila od modré si do vlastní branky nešikovně srazili sami hráči Plzně.

Oceláři mohli své vedení navýšit v početní výhodě po faulu Němce, Vrána ale v ideální situaci volil přihrávku, místo střely. V čtyřiatřicáté minutě následně přesilovku nevyužili ani indiáni, byť Indrák z brankoviště mířil dobře, Hrubec ale byl připraven. Na konci téže minuty se už Home Monitoring Arena radovala. Nahození Romana Vráblíka od modré Hrubce překvapilo, kotouč přesně zaplachtil do horního růžku třinecké branky.

Oceláři měli možnost si své vedení vzít zpět v přesilovce z konce druhé třetiny, která se přenesla i do závěrečné části, hráči s drakem na prsou v ní ale neuspěli. Domácí pak mohli udeřit při akcích Gulaše a Němce, oba domácí útočníci ale ztroskotali na výborném Hrubcovi. Plzeň následně hrála početní výhodu, kterou ale útočným faulem přerušil Kovář. Při hře ve čtyřech se do dobré šance dral Svačina, Frodl ale odolal.

Brankář Plzně následně zastavil i zakončení Adamského po kombinaci s Polanským, stejně tak velké šance Růžičky, Marcinka, či Vrány v přesilovce Ocelářů. V polovině šestapadesáté minuty se útočným faulem provinil domácí Kantner, tento prohřešek již Slezané dokázali potrestat. Nahození Gernáta od modré šikovně tečoval Jiří Polanský, regulérnost branky potvrdil také videorozhodčí.

Domácí se po inkasované branky rozhodli pro risk bez brankáře. Škodovka dlouho svírala Oceláře pod velkým tlakem, proti prudké ráně Gulaše od modré se ale zaskvěl Šimon Hrubec. Oceláři ale nakonec těsné vedení ubránili a vrátili se do hry o finále!

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Zpočátku jsme byli aktivnější, dostali jsme se do vedení. Pak jsme znovu upozorňovali na to, že Třinec do toho ještě víc šlápne, ale vstup do druhé třetiny se nám nepodařil, dostali jsme dva góly. Dokázali jsme vyrovnat, v závěru jsme měli i další šance, jenže nás srazila nedisciplinovanost, kdy jsme udělali faul a soupeř se štěstím odskočil na 3:2. V pondělí nás čeká další zápas, nesmíme se nechat zbytečně vylučovat, abychom soupeře dostávali do hry.“

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „Výsledek je skvělý, dostali jsme se zpátky do série. Přesně tak jsme to chtěli, zabrat a ukázat domácím, že jsme to nezabalili, hrajeme o postup a uděláme pro něj maximum. Myslím, že jsme měli velmi dobrý vstup do utkání, byla tam přečíslení, která jsme nevyužili. Pak jsme inkasovali smolný gól. Ve druhé třetině jsme měli velmi dobrý pohyb, spoustu šancí, stálo při nás i štěstí při druhé trefě. To nám chybělo v prvních dvou zápasech. Gól na 2:2 měl asi Šimon Hrubec mít, pak to bylo vyrovnané a ve třetím dějství nás podržel. V závěru se nám podařilo proměnit přesilovku. Kluci podali bojovný výkon a výhru si zasloužili.“