Zimní stadiony

Kapacita: 5 400 diváků
Schéma hlediště
Rozměry kluziště: 58 x 28 m

WERK ARENA je moderní víceúčelová hala, která je sportovním a kulturně-společenským centrem města. Je domácím stánkem extraligových hokejistů Třince.

WERK ARENA slouží primárně hokeji. Halový prostor je však navržen tak, aby zde mohly probíhat i jiné sportovní aktivity (halové sporty) a různorodé kulturní a společenské akce (koncerty, výstavy, veletrhy nebo kongresy).

Na ploše čtyř hektarů najdeme, kromě standardní ledové plochy, hlediště s kapacitou 5 400 diváků, moderní zázemí pro sportovce, nezbytné prostory pro divácký servis (bufety, sociální zařízení), obchody, kanceláře, VIP prostory a klubovou restauraci s výhledem na ledovou plochu, zázemí pro média, související provozní a technické zázemí apod. Nedílnou součástí projektu je příjezdová komunikace a parkoviště s kapacitou 580 stání. Odpovídající komfort zde nalezenou kromě sportovců také diváci, včetně rodin s dětmi. Projekt pamatuje také na imobilní návštěvníky. Pro ně je k dispozici bezbariérový vstup, sociální zařízení a plocha v hledišti.

Zahájením provozu WERK ARENY se zlepšila dostupnost ledových ploch v Třinci. Z toho těží žákovské a mládežnické hokejové týmy, oddíl krasobruslení nebo hobby týmy, které se tak dostanou na led častěji.

Příprava projektu trvala bezmála čtyři roky. Stavební práce, jejichž generálním dodavatelem byla liberecká stavební společnost Syner, byly zahájeny 10.10.2012. Celkové náklady byly cca 700 mil. Kč. Zhruba pětinu rozpočtu pokryly dotace EU. Projekt byl podpořen z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko částkou 126 mil. korun. Provozovatelem WERK ARENY je akciová společnost HC Oceláři Třinec.

MINI WERK ARENA

Tréninková hala, která je umístěná bezprostředně vedle velkého stánku, slouží mládežnickým oddílům, krasobruslařům, v neposlední řadě pro veřejné bruslení a utkání amatérských hokejistů.

Výstavba tréninkové haly byla zahájena v dubnu 2015 a do zkušebního provozu byla uvedena v květnu. Hlavním investorem Mini WERK ARENY s rozpočtem přesahujícím 100 milionů korun je klub HC Oceláři Třinec.

Plocha dvoupodlažní haly je 5 300 metrů čtverečních. V přízemí vedle ledové plochy vznikly šatny a sociální zázemí pro sportovce, do druhého podlaží je situována posilovna a učebna pro sportovce, zázemí pro trenéry a restaurace pro veřejnost.

Příjezd k hokejovému areálu

WERK ARENA i Mini WERK ARENA se nachází na ulici Frýdecká v Třinci, několik minut od vlakového a autobusového nádraží. I díky blízkému nákupnímu centru disponuje aréna velkým počtem parkovacích míst (aréně náleží 580 parkovacích míst pro osobní automobily). Nejbližší autobusovou zastávkou je zastávka TESCO.

Provozní informace

Pronájem ledu

Cena pronájmu WERK ARENA

06:00 až 22:00 = 4 500,- Kč/hod. (s DPH)

22:00 až 06:00 = 4 000,- Kč/hod. (s DPH)

Mini WERK ARENA

06:00 až 22:00 = 3 500,- Kč/hod. (s DPH)

22:00 až 06:00 = 3 000,- Kč/hod. (s DPH)

Pro informace ohledně pronájmu ledové plochy kontaktujte manažera arény Ing. Dušana Adamčíka - tel: 558 999 415, e-mail: dusan.adamcik@hcotrinec.cz.

Veřejné bruslení

Hodiny vyhrazené pro veřejné bruslení hledejte v rozpisu ledu.

Cena bruslení

dospělí = 60 Kč

děti do 15 let, studenti a důchodci = 30 Kč

doprovod a diváci = 20 Kč

Provozní řád veřejného bruslení

1. Účastníci veřejného bruslení jsou povinni se řídit provozním řádem haly.
  2. Bruslení provádí každý návštěvník na vlastní nebezpečí.
  3. Vzhledem k častým úrazům na rukou musí každý účastník po vstupu na ledovou plochu nosit rukavice.
  4. Na ledovou plochu nesmí nikdo vstupovat bez bruslí, a to ani doprovod, který učí děti bruslit.
  5. Při veřejném bruslení jsou zakázány veškeré hry.
  6. Využívat pomůcky pro pomoc s bruslením (tuleni, hrazdičky) mohou pouze děti do 150 centimetrů.

Návštěvní řád WERK ARENY a mini WERK ARENY

Provozní řád WERK ARENY