Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Chceme zůstat pokorní, nabádá Šimon Hrubec

02.12.2018 · Martin Stebel
Jubilejní desátý korálek na šňůru výher! Ani utkání na ledě tradičně nepříjemné Plzně neznamenalo konec krásné série. Nedělní vítězství navíc mělo další jubilejní milníky: ocelářská 600. výhra v normální hrací době a 700. triumf celkově (normální hrací doba + prodloužení + nájezdy) v extraligové historii klubu (základní části i play off).

Výsledek vypadá jednoznačně, ale průběh utkání byl docela vyrovnaný...

Jednoznačné to určitě nebylo, důležitý byl první gól, protože jsme znali sílu Plzně na vlastním ledě. Pokud by domácí vedli, narostla by jim křídla. Bylo fajn, že jsme vedli, to byl plán. Bylo důležité, že Plzeň nesrovnala. Po druhé brance jsem věřil, že to už zlomíme a odvezeme body, které se z Plzně nevozí lehce.

Zatímco vám se daří, Plzeň se herně trápí. Bylo to patrné?

Těžko říct, nesleduji, jak se jim daří. Zajímá mě, jak se daří nám.

Klíčovým momentem mohla být dlouhá přesilovka domácích pět na tři, kterou jste úspěšně ubránili...

Souhlasím. Tam se asi lámal chleba. Plzeň tam měla asi tři gólovky, ale nic neprošlo. Tušil jsem pak, že tohle by domácí mohlo psychicky nahlodat.

Pár minut před koncem Plzeň skórovala, čisté konto uteklo o malý kousek. To ale v případě výhry tolik nemrzí, že?

Podstatná je výhra, nula je pro gólmana vždy příjemná. Je to ale i bonus pro tým, že zvládl zápas do defenzivy skvěle. Nuly se ale sbírají těžce, protože týmy jsou výborné a vytvářejí si spoustu šancí. Je to mnohdy o štěstí.

Desátá výhra v řadě jistě těší. Určitě ale není všechno v herním projevu optimální...

Musíme stále zachovat pokoru. Není prostor si myslet, že jsme kdovíjak dobří. Líbí se mi, že k tomu přistupujeme pozitivně. Lidé nás potkávají na hotelu a někdy se ptají, proč jsme tak vysmátí. Možná si myslí, že máme vše jasné, ale my se chceme hokejem bavit a to je myslím tajemství úspěchu. Nejsme ve stresu, nejsme v křeči. Na led jdeme s tím, že si jdeme zahrát a nechat tam vše. Podle toho to pak vypadá.