Šimon Hrubec: Otáčet zápasy? Je to o morálce, charakteru a dobré partě!

03.03.2019 · Martin Stebel
Ocelářská vítězná krasojízda zdaleka nekončí! Pátý korálek na šňůru výher třinečtí navlékli na kluzišti nepříjemné a vždy houževnaté Plzně. Po jednozápasové přestávce se mezi tři tyče znovu postavil ŠIMON HRUBEC a velmi spolehlivým výkonem podpořil mimořádně důležitý triumf v západočeské metropoli.

Venku vám to jde parádně, páté vítězství se ale nerodilo vůbec jednoduše...

Bylo znát, že Plzeň je v laufu, z posledních deseti zápasů vytěžila pokaždé nějaké body, takže jsme předpokládali, že na nás vlítnou. To se i stalo, z naší strany to v úvodní části nebylo kdovíjak dobré. Měl jsem hodně práce, ale byl jsem za to možná i rád, zahřál jsem se. Každý gólman vám potvrdí, že je radši v zápřahu. A až na ten kuriózní gól se mi jinak chytalo dobře. Klukům jsem pomohl a pak zase oni pomohli mě.

V první části jsi musel čelit dvaceti střelám soupeře. To je obrovská palba...

Bylo toho fakt dost. Shodou okolností jsem si předevčírem volal s Honzou Lukášem z Olomouce, který tady měl padesát zásahů. Tak jsem mu jen říkal, že snad nedopadnu podobně jako on a po první třetině to spíš vypadalo na to, že ho ještě překonám. Dvacet zákroků za třetinu, to je rozjeté na šedesát za zápas. Naštěstí jsme pak zabrali a už hráli výborně.

Domácí na vás v první třetině pořádně vtrhli. Co zaznělo v kabině, aby se váš výkon zvedl?

Museli jsme se na dost věcí upozornit. Tam to opravdu nebylo dobré a říkali jsme si, že musíme přidat. Zlom nastal asi ve druhé třetině, která byla rozkouskovaná vylučováním. Tam se hra srovnala a poslední třetina už byla podle mě v naší režii. Tam už jsme hráli ten náš hokej, bruslili skvěle dozadu, s rychlým přechodem přes střední pásmo, nahoře jsme se drželi na puku a stříleli ze všeho.

Pomohla vám trpělivost a taktická vyzrálost?

Zřejmě to tak bude. Oni byli dobrých třicet minut lepší, pak se to tam začalo hrotit, plály emoce. I v šatně jsme si říkali, že Plzeň začíná ztrácet kontrolu nad zápasem, že se začíná víc soustředit na rozhodčí, a toho bychom mohli využít. Tam podle mě Plzeň ztratila otěže utkání, kdežto my jsme udrželi nervy na uzdě a byli za to odměněni ve třetí třetině.

Čtvrtý zápas v řadě jste museli otáčet nepříznivý vývoj. Soudržnost a psychická odolnost týmu je očividně velká, že?

Je to určitě dobrý ukazatel morálky a charakteru týmu. Že nás vedení soupeře nepoloží a to je důležitý poznatek pro play off. Tam totiž bude důležité, aby hlava pracovala dobře. Je příjemné zjištění, že umíme zápasy otočit. Ony to nebyly jen Pardubice a Plzeň, proti Vítkovicím jsme dokonce otáčeli stav 0:3. Možná je to i díky dobré partě, kterou v šatně máme.