Na třetí pokus to vyšlo, stav série snížen!

19.03.2017 · Tomáš Vacho
Série Generali play off Tisport extraligy mezi Oceláři a Piráty se přestěhovala do chomutovské SD ARÉNY. Zprvu chladné tempo postupně vyústilo v oživenou hru Ocelářů, díky které se jim podařilo otevřít skóre zásluhou Kanea. Jenže vedení nevydrželo ani pět minut a Chomutov předvedl v rozmezí padesáti sekund nevídaný obrat. Třinci se nakonec podařilo vydřít prodloužení zásluhou Rotha. V nastaveném čase pak výhru zařídil Cory Kane. Třinec tak snížil stav série na 2:1.
ČF3, neděle 19.3.2017
Chomutov
2:3p
Třetiny: 0:0, 2:1, 0:1 – 0:1  Branky a nahrávky: 32. Vondrka (V. Růžička, Sklenář), 33. Skokan (Huml, Tomica) – 28. Kane (Krajíček, Petružálek), 55. Roth (Dravecký, Martin Růžička), 77. Kane (Kreps). Rozhodčí: Pešina, Souček – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 5250. Střely na branku: 29:42. Zblokované střely: 11:13. Hity: 15:23. Vhazování: 36:49. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 2:3. Stav série: 2:1.
J. Laco (Král) – Rutta, L. Chalupa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek, Dlapa – Skokan, Huml, Tomica – Vondrka, V. Růžička, Sklenář – Kaše, Kämpf, Koblasa – Raška, Šťovíček, Poletín – Lauko
Hamerlík (Hrubec) – Linhart, Roth, M. Doudera, Krajíček, L. Galvas, Nosek, Hrabal, Adámek – Rákos, Kreps, Kane – Netík, Jašek, Irgl – Adamský, Redenbach, Petružálek – Dravecký, Marosz, Martin Růžička

Vyprodaná SD ARÉNA sledovala velmi opatrný začátek. Přechod do útočného pásma byl v první desetiminutovce od obou soupeřů velice těžkopádný. Výjimkou byla první přesilová hra hostů v deváté minutě, rychlý výpad Ocelářů nedovoleně hasil Huml. Třinec však v početní výhodě nezahrozil.

Ve čtrnácté minutě se Adamskému podařilo vystihnout rozehrávku Rutty, puk se mu však z dobré pozice odkutálel do nevýhodného úhlu a jeho střelu si tak s přehledem schoval pozorný Laco.

V samém závěru první periody si první velkou šanci vypracovali domácí. Vondrka vjel do útočné třetiny, kde přesnou přihrávkou našel Sklenáře, jeho střela však skončila pouze na betonech Hamerlíka.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili aktivněji Oceláři. Netík nejprve donutil chybovat Laca, který mu nepřesnou rozehrávkou umožnil dobrou příležitost, třinecký hráč však nabídnutou šanci nevyužil.

Zlepšená hra Třince brzy přinesla ovoce. Do vedení svůj tým dostal Cory Kane, který v osmadvacáté minutě vjel do pásma a vyslal nepříliš prudkou střelu. Ta k údivu všech přeskočila Lacovu hůl.

Jenže domácí zabrali a od jednatřicáté minuty předvedli ofenzivní smršť. Pohledná spolupráce Skokana a Kämpfa ještě gólem neskončila, následná akce vedená Růžičkou a zakončená Michalem Vondrkou však ano. Růžička předvedl milimetrovou přihrávku od mantinelu přímo na hůl svého kapitána, který se již nemýlil.

Jenže to nebylo vše. Piráti se ihned po následném vhazování znovu vrhli do útoku a podařilo se jim vsítit další branku. Huml zavezl puk do pásma, aby následně našel Davida Skokana, který rychlou technickou střelou vyzrál na Hamerlíka. Branky od sebe dělilo pouhých padesát sekund.

Třinec se pak s nepříznivým vývojem snažil rychle něco udělat, ale v brance neskončila dorážka Martina Růžičky, únik Irgla ve vlastním oslabení, ani vyložená šance Kanea, který obdržel příhru zpoza brány, ale zblízka se mu již Laca překonat nepodařilo.

Na začátku třetí třetiny se třinečtí hráči dostali do tlaku, ale Laco všechny pokusy zlikvidoval. Na druhé straně se k odraženému puku dostal Vladimír Růžička, ale Hamerlík vystihl jeho úmysl střelby na vzdálenější tyč.

Okolo padesáté minuty začal Třinec znovu stupňovat tlak. Nejprve se tváří v tvář Lacovi zjevil Doudera, ale neuspěl. Stejně si počínal i Marosz, tentokrát však slovenský brankář vytasil lapačku a předvedl bravurní zákrok. Jenže v pětapadesáté minutě kapitulaci již nezabránil ani on. Vladimír Roth nahodil puk od mantinelu a ten propadnul až do branky, domácí gólman puk nemohl vidět.

Strhnout vítězství na svou stranu mohl ještě v závěru třetí třetiny tvrdou střelou Vladimír Růžička, ale Hamerlík byl proti, utkání tak dospělo do prodloužení.

V jeho samotném úvodu se do dobré šance dostal Vondrka, jeho zakončení však těsně nemířilo mezi tři tyče. Příležitost pak měl ve dvaasedmdesáté minutě také Vladimír Růžička, ale po objetí brány se mu nepodařilo najít skulinu v Hamerlíkově postoji. Na druhé straně se hned z protiakce dostal do zakončení Nosek, ale na gólmana nevyzrál.

Zdaleka největší neproměněnou šanci pak předvedl Sklenář, který stejným způsobem objel bránu a nastřelil pouze břevno Hamerlíkovy brány.

Definitivu o vítězi zápasu stanovil v sedmasedmdesáté minutě Cory Kane. Třinecký forward dorazil Rákosovu střelu od mantinelu, kterou Laco vyrazil. Spustil tak vlnu radosti v týmu červenobílých a prodloužil neporazitelnost hostujících celků v této sérii.

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): "Zápas byl velmi vyrovnaný. Prodloužení je trochu i o štěstí, které se tentokrát otočilo na Třinec. Ale řekněme si narovinu, že porazit Třinec třikrát za sebou není tak jednoduché. Hráči na ledě nechali všechno."

Vladimír Kýhos (HC Oceláři Třinec): "Utkání jsme začali dobře. Podařilo se nám vsítit první branku, ale Chomutov na ni dokázal odpovědět. Naší slabinou je, že po vstřelené brance přestaneme hrát. Po našich chybách jsme si nechali během minuty dát dva laciné góly. Potom už to bylo o vůli. Hráči si zaslouží uznání za to, že bojovali a odměnou nám je vítězství."