Piráti mají mečbol

20.03.2017 · Tomáš Vacho
Čtvrtý zápas čtvrtfinálové série mezi Oceláři a Piráty z Chomutova přinesl pouze dvě branky v základní hrací době. Skóre otevřel v polovině zápasu Dravecký, Chomutov však rychle vyrovnal zásluhou Rutty. Stejně jako včera tedy následovalo prodloužení, ve kterém byli tentokrát šťastnější domácí, sedmačtyřicet sekund před koncem prodloužení se totiž trefil Valach.
ČF4, pondělí 20.3.2017
Chomutov
2:1p
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0 – 1:0  Branky a nahrávky: 34. Rutta (Sklenář, Huml), 80. Valach (Huml, Vondrka) – 29. Dravecký (Martin Růžička). Rozhodčí: Šír, Mrkva – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:7. Využití: . Diváci: 5126. Střely na branku: 30:46. Zblokované střely: 18:15. Hity: 19:26. Vhazování: 42:49. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1. Stav série: 3:1.
J. Laco (Král) – Rutta, L. Chalupa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek, Dlapa – Skokan, Huml (A), Tomica (A) – Vondrka (C), V. Růžička, Sklenář – Kaše, Kämpf, Koblasa – Raška, Šťovíček, Poletín – Lauko
Hamerlík (Hrubec) – Hrabal, Linhart, Krajíček, M. Doudera, Nosek, L. Galvas (A), Adámek, Jank – Kane, Kreps, Rákos – Hrňa, Jašek, Adamský (C) – Petružálek (A), Redenbach, Netík – Martin Růžička, Marosz, Dravecký

První třetina čtvrtého zápasu série byla oboustranně opatrná, mírnou převahu měli domácí. Třinec si v ní žádnou vážnější šanci nevypracoval, Piráti několikrát prověřili Hamerlíka. Ten musel svůj tým poprvé podržet v deváté minutě, kdy se před ním zjevil osamocený Vondrka. Domácí forward však nedokázal puk zasunout za dobře roztáhnutého gólmana.

Další dvě šance měli domácí okolo sedmnácté minuty, ale v prvním případě si Hamerlík s dělovkou Valacha poradil, v tom druhém Kämpf tečoval Ruttovu střelu těsně mimo bránu.

Ve třiadvacáté minutě se k první větší příležitosti dostali hosté, ale Hrabalovu střelu z pravého kruhu Laco zlikvidoval. Na druhé straně následně Skokan nepřekonal ležícího Hamerlíka.

V polovině zápasu Oceláři zahrávali přesilovou hru, při níž se nejprve neúspěšně pokoušel dorážet Marosz, po chvíli se do střely opřel i Martin Růžička, tu však Laco vyrazil k jinému třineckému hráči. Tím hráčem byl Vladimír Dravecký, který se již do poloodkryté brány nemýlil a otevřel tak skóre.

Vedení Ocelářům vydržel pět minut, ve čtyřiatřicáté minutě se totiž v prostoru mezi kruhy napřáhnul Jan Rutta a vyrovnal.

Vedení svým barvám pak mohl hned vrátit Netík, ale jeho bekhendový pokus skončil pouze na tyči Lacovy brány.

V samém závěru druhé periody byla k vidění ještě jedna velká šance z domácí hole, Flemming však bekhendovou střelou nedokázal překonat Hamerlíka.

Ve čtyřiačtyřicáté minutě se do dobré šance prokličkoval Vladimír Růžička, skulinu mezi Hamerlíkovými betony ale nenašel. V padesáté minutě se hostujícímu gólmanovi nepodařilo udržet puk před brankovou čarou, jenže k velké nevoli domácího publika se tak stalo až po odpískání.

V předposlední minutě třetí třetiny se do zakončení prodíral Vladimír Růžička, Krajíček musel situaci hasit faulem. Nařízené trestné střílení zakončil Růžička dobře, ale nastřelil pouze tyč. Utkání tedy stejně jako včera dospělo do prodloužení.

V něm nejprve rozhodčí neuznali gól Ocelářů pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Poté Maroszova střela orazítkovala tyč. Když už se zdálo, že zápas dospěje k nájezdům, poslali rozhodčí Oceláře do tří. Tuto příležitost domácí zužitkovali, sedmačtyřicet sekund před závěrečnou sirénou se do puku opřel Juraj Valach a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Piráti tak do Třince pojedou s mečbolem, k postupu jim již stačí jediná výhra.

Vladimír Růžička (trenér Chomutova): „Myslím, že utkání bylo podobné tomu nedělnímu. Hodně vyrovnané. My od třetí třetiny malinko změnili hru, soupeře jsme zatlačili. Třinec je velice nebezpečný v protiútocích. V prodloužení jsme měli podle mě trochu víc ze hry, i když je pravda, že jakmile soupeř zaútočí, dostává se do velkých šancí. Nám neskutečně chytal Jánko Laco, zase nás podržel. Chtěl bych poděkovat hráčům za ohromně bojovný výkon.“

Vladimír Kýhos (trenér Třince): „Já nic hodnotit nebudu, protože bych se nedoplatil. Po tom závěru, po tom, co se tady událo... Ať si každý udělá obrázek sám. Díky, na shledanou.“