První mečbol odvrácen, ve druhém prodloužení rozhodl Cienciala!

22.03.2017 · Daniel Ježek
Uff, to byly nervy! Oceláři sehráli s Chomutovem další nervy drásající bitvu, kterou tentokráte nerozhodlo ani první prodloužení. Vítěznou branku nakonec v osmdesáté deváté minutě vsítil David Cienciala a vrátil sérii zpět do Chomutova!
ČF5, středa 22.3.2017
Chomutov
3:2p
Třetiny: 1:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0  Branky a nahrávky: 5. Dravecký, 35. Hrňa (Jašek, Adamský), 89. Cienciala (Netík, Galvas) – 31. Valach (Kämpf, Kaše), 48. Kämpf (Skokan, Rutta). Rozhodčí: Hradil, Bulanov – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5 019. Střely na branku: 42:23. Zblokované střely: 16:17. Hity: 19:14. Vhazování: 43:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HC Oceláři Třinec: Hamerlík – M. Doudera, Krajíček, Galvas (A), Nosek, Jank, Hrabal, Štebih, Adámek – Rákos, Kreps, Petružálek (A) – Dravecký, Marosz, Martin Růžička – Adamský (C), Kane, Netík – Cienciala, Jašek, Hrňa
Piráti Chomutov: Laco – Chalupa, Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, Mrázek – Poletín, Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, V. Růžička, Skokan – Koblasa, Kämpf, Kaše – Hlava, Šťovíček, Raška – Lauko.

Do pátého zápasu čtvrtfinále aktivněji vstoupili domácí Oceláři. Slezané si hned v první minutě duelu vybojovali početní výhodu, tu ale zužitkovat nedokázali. Piráti se poprvé ke slovu mohli dostat v páté minutě, v početní výhodě se jim ale vůbec nevedlo. Vladimír Dravecký zachytil nepřesnou rozehrávku, vydal se vstříc Lacovy branky a střelou pod lapačku otevřel skóre utkání.

Chomutov mohl na vedoucí trefu Ocelářů odpovědět ještě v téže přesilovce, která se třináct vteřin před koncem zdvojnásobila. Piráti výhodu pěti proti třem nevyužili, v klasické přesilovce pak Hamerlík parádně vychytal Kämpfa.

Také v dalších minutách periody byli aktivnější domácí hokejisté, hráči s drakem na hrudi ale žádnou další šanci nevyužili. Hamerlík na druhé straně musel zasahovat v sedmnácté minutě proti pokusům Flemminga, Kašeho či Skinnera, ve všech případech byl brankář Ocelářů úspěšný.

Druhá dvacetiminutovka začala v podobném duchu, jako ta předcházející. Slezané si opět velmi rychle vybojovali výhodu jednoho muže v poli, využít ji však nedokázali. Blízko byli Martin Růžička a Cory Kane, ani jeden ale kotouč za Lacova záda nedostal. V šestadvacáté minutě pak Netík nevyužil přečíslení dvou proti jednomu.

Ozvali se tak Piráti. Severočeši se v polovině duelu dostali k volnému kotouči, Kämpf našel nehlídaného Juraje Valacha, který střelou pod Hamerlíkovu lapačku srovnal stav zápasu.

Srovnáno ale bylo jen čtyři minuty. Oceláři měli k dispozici další přečíslení, které vedl Lukáš Jašek. Třinecký mladík před brankou poslal žabičku na najíždějícího Erika Hrňu, ten ze vzduchu uklidil kotouč do chomutovské sítě.

Také do závěrečné třetiny tak s jednobrankovým vedením šli domácí. Větší šance byly k vidění až v sedmé minutě dvacetiminutovky, kdy Piráti hráli přesilovku. Huml nejprve nedokázal přes Noska poslat kotouč do odkryté branky, další akce už Chomutovu vyšla. Skokan sice nejprve srazil Ruttovu střelu, k volnému kotouči se ale dostal David Kämpf a poslal jej za Hamerlíkova záda.

Chomutovští si hned vzápětí zahráli další přesilovou hru. Kotouč v ní několikrát těsně minul brankovou výseč, do třinecké sítě se ale nedostal. Oceláři se po ubráněném oslabení herně zvedli a vypracovali si několik slibných šancí. Střely Krepse, Netíka či Adamského ale svůj cíl nenašly. Tři minuty před koncem třetí části pak v tutovce selhal Martin Růžička.

Počtvrté v řadě tak o vítězi muselo rozhodnout prodloužení. Oceláři si hned ve druhé minutě nastaveného času zahráli přesilovku, využít ji ale nedokázali. Chomutovští se po ubráněném oslabení dostali do útočné třetiny, Hamerlíkovu branku ale pokaždé minuli. Piráti si následně zahráli i početní výhodu, do žádného většího tlaku se ale nedostali.

Další průběh prodloužení se nesl v poněkud nervóznějším duchu, žádný z týmů nechtěl udělat osudovou chybu. Větší rozruch přinesla až čtyřiasedmdesátá minuta, kdy se Piráti dostali do další početní výhody. Hosté si v ní dlouho přihrávali, nakonec se ale k žádné střele na branku nedostali. A když v devětasedmdesáté minutě svou šanci neproměnil Kämpf, šlo se do druhého prodloužení.

Blízko k rozhodující trefě byli v úvodních minutách druhého nastavení domácí, konkrétně Netík s Kaneem. Oba ale ztroskotali na Lacovi. Hamerlík na druhé straně zlikvidoval akci Šťovíčka a několik dalších dorážek. Duel nakonec rozhodla situace z osmdesáté deváté minuty. Laco neudržel nahození Galvase, které lehce tečoval Netík. Na brankovišti se nejlépe zorientoval David Cienciala, který svou trefou prodloužil sérii do šestého klání.

Vladimír Kýhos (HC Oceláři Třinec): "Čekali jsme, že tento zápas se bude odvíjet v podobném duchu, jaké byly předchozí domácí zápasy. Chomutov znovu výborně bránil, my nejsme schopni překonat Laca vícero góly. Prodloužení je o štěstí, ke komu se odrazí puk. Jsme rádi, že série bude pokračovat i v pátek."

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): "Přijeli jsme do Třince s podobnou taktikou jako minule. Prodloužení bylo dlouhé a bohužel takové góly k hokeji patří. Klobouk dolů před našimi hráči, kteří museli odehrát tolik zápasů v tak krátkém období. V pátek to budeme mít doma "nalité", když to využijeme, bude to dobré. Pokud se to nepodaří, víme, co nás tady čeká."