Z Chomutova s jedním bodem

15.11.2016 · Daniel Ježek
Oceláři v jednadvacátém kole zavítali na led chomutovské SD arény, kde se utkali s místními Piráty. Hráči s drakem na hrudi v duelu dvakrát vedli o dvě branky, z dvoubodového vítězství se ale nakonec radují domácí hokejisté. Oceláři ale potvrdili dobrou bilanci na kluzištích soupeřů, od začátku sezóny se Slezané pokaždé vraceli alespoň s jedním bodem.
21.kolo, úterý 15.11.2016
Chomutov
5:4sn
Třetiny: 0:2, 2:2, 2:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 23. Koblasa (Poletín, Kämpf), 26. Vondrka (Tomica, Dlapa), 49. Poletín (Koblasa, Kämpf), 52. Vondrka, rozh. nájezd Vondrka – 5. Adamský (Polanský, Irgl), 7. M. Doudera (Dravecký, Kreps), 30. Petružálek (Dravecký, Linhart), 33. Špirko. Rozhodčí: Pavlovič, Pěšina – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 061. Střely na branku: 38:25. Zblokované střely: 20:4. Hity: 13:11. Vhazování: 39:38. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 5:4.
Piráti Chomutov: Král – Kudělka, Rutta, Dlapa, Flemming, Mrázek, Valach, Skinner – Tomica, Huml, Vondrka (C) – Sklenář, V. Růžička, Hřebejk – Poletín, Kämpf, Koblasa – Šťovíček, Lauko, Račuk – Krejčiřík.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Roth, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, L. Doudera, L. Galvas, Jank – Martin Růžička, Marosz, Petružálek – Dravecký, Kreps, Rákos – Irgl (C), Polanský, Adamský – Hladonik, Špirko, J. Sýkora.

Do utkání vstoupili lépe Třinečtí. Po šanci Tomáše Linharta z pravého kruhu poslal hosty do vedení Martin Adamský, jenž v páté minutě využil přečíslení dva na jednoho – 0:1. Za necelé dvě minuty zvýšil na rozdíl dvou gólů Milan Doudera, který si sebral kotouč mezi kruhy a poté zakončil přesně – 0:2.

Na přelomu třetiny měli Piráti možnost první přesilové hry, o kterou se rychle připravili, jelikož hráli v šesti. Ve zkrácené početní výhodě třinecký Martin Růžička nastřelil tyčku. Na druhé straně se do samostatného úniku dostal Michal Vondrka, ale na Hrubce nevyzrál. V sedmnácté a devatenácté minutě překazil radost Jiřímu Polanskému a Vladimíru Draveckému chomutovský mladík v brance Tomáš Král. V závěru si Piráti vytvořili velký tlak, ale ani v dorážkách žádný z Pirátů neuspěl.

Hned v úvodu druhé třetiny stál sám před třineckým brankářem Ivan Huml, ale na Hrubce ještě nevyzrál. Ve 23. minutě snížil na rozdíl jedné branky Petr Koblasa, který těžil z velkého tlaku – 1:2. O tři minuty později donutila šance Martina Adamského sudí zavolat kolegovi u videa. Po konzultaci následovalo rozpažení jednoho z hlavních rozhodčích. Z následné příležitosti Michal Vondrka ujel třinecké obraně a prosadil se mezi betony – 2:2.

Otočit vývoj zápasu mohl Michal Poletín, ale trefil pouze brankáře. Na přelomu duelu Jakub Petružálek využil nabídnutou přesilovku z vrcholu kruhu – 2:3. Krátce poté Rastislav Špirko překonal Krále kličkou do bekhendu. V následné přesilovce domácích si Zbyněk Irgl vytvořil velkou šanci, ale Tomáš Král byl pozorný. V závěru třetiny měl dvě příležitosti David Kämpf, ale ani jednou neuspěl.

V počátku třetí třetiny pálil neúspěšně od modré Valach, poté byli Piráti aktivní, ale k brance to nevedlo. Až ve 49. minutě vyražený kotouč před brankoviště Petr Koblasa přihrál na Michala Poletína, jenž objel branku a zasunul puk za levou tyčku třinecké klece – 3:4. Krátce poté Michal Vondrka proměnil svůj druhý samostatným únik a vyrovnal – 4:4.

Piráti ve třetím dějství soupeře téměř k ničemu nepustili. Jedinou šanci si vytvořil Irgl, jeho střelu ale spoluhráči tečovali mimo tři tyče. Utkání došlo plynule do prodloužení. První šanci nastaveného času měl Rutta, jenž se obkroužil kolem brány, ale na Hrubce nevyzrál. Poté měli Piráti možnost přesilové hry, ale ani tu se jim využít nepodařilo. Michalu Vondrkovi kotouč před odkrytou brankou nesedl, také Ivan Huml a Brett Flemming šance nevyužili. Nakonec došlo až na nájezdy, které rozhodl kapitán Pirátů Michal Vondrka, jenž tak zkompletoval hattrick.

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): „Chci hráčům poděkovat za výkon. Byli jsme v nelehké situaci, ale přesto jsme se dvakrát vrátili do zápasu, i když jsme prohrávali o dva góly. Ve třetí třetině jsme hráli výborně, protože se Třinec dostal k nám do pásma asi jednou. Byla škoda, že jsme pátý gól nedali už v normální hrací době nebo v prodloužení. Hráčům děkuji, nechali na ledě úplně všechno.“

René Mucha (HC Oceláři Třinec): „Dvakrát jsme v utkání vedli o dva góly a měli jsme si odvést tři body. Nakonec vezeme jeden, s čímž nemůžeme být spokojeni. Vlastními chybami a ztrátami kotouče jsme nechali domácí vyrovnat. Můžeme být rádi, že díky Šimonu Hrubcovi vezeme alespoň bod.“