Cenný bod z Chomutova: Oceláři padli s Piráty v nájezdech

17.02.2017 · Martin Stebel
47. extraligové kolo nabídlo mimo jiné souboj Chomutova a třineckých Ocelářů. Domácí šli do vedení během přesilovky v poslední minutě prvního dějství, hosté dokázali srovnat krok ve třetí dvacetiminutovce, kdy se díky důrazu v předbrankovém prostoru prosadil Tyler Redenbach. Druhý bonusový bod získali Severočeši zásluhou trefy Vondrky v samostatných nájezdech.
47.kolo, pátek 17.2.2017
Chomutov
2:1sn
Třetiny: 1:0, 0:0, 0:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 20. Vondrka (Rutta, Huml) rozh. nájezd Vondrka – 44. Redenbach (Petružálek, Klimenta) Rozhodčí: R. Svoboda, Bulanov – Jelínek, J. Svoboda Vyloučení: 3:6 Využití: 1:0 Diváci: 4 738 Střely na branku: 30:25 Zblokované střely: 9:11 Hity: 15:14 Vhazování: 30:34 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1 Nejlepší hráči: Michal Vondrka – Šimon Hrubec.
Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Rutta, Kudělka, Valach, Dlapa, Mrázek, Skinner, L. Chalupa, R. Havel – Vondrka (C), Huml (A), Tomica (A) – Račuk, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hlava, Kaše, Lauko.
HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Roth, L. Galvas, Hrabal, Jank, L. Doudera, Linhart – Netík, Kreps, Rákos – Irgl (C), Kane, Adamský (A) – Petružálek (A), Redenbach, Klimenta – Hrňa, Marosz, Dravecký.

Utkání začalo pomalejším tempem a ani jeden celek se nedostával do šancí. Věci se děly až po dvanácti minutách. Nejdříve Jakub Petružálek mířil v dobré pozici jen těsně vedle, Jakub Lauko pak ujel po levé straně. Jeho zakončení ale skončilo jen na boční síti. I tak se jako první radovali Piráti. Přesilovková střela Jana Rutty od modré čáry byla Hrubcem vyražena jen před Michala Vondrku, který tyto situace gólově neodmítá.

Vyrovnanou hrou se pokračovalo i ve druhé třetině. V zajímavé příležitosti se ocitl Vladimír Dravecký, který ale nepřekonal skvěle chytajícího Laca. Vedení svého celku mohl navýšit Petr Koblasa, jenž dostával přihrávku od Marka Račuka před prázdnou branku. Chomutovský útočník ale branku netrefil.

O další vzrušení se pokoušel Michal Vondrka, jenž zakončoval svižnou střelou zápěstím z pravého kruhu, Šimon Hrubec ale na poslední chvíli vytasil svůj pravý beton. I přes to, že oba celky měly přesilové hry, další branka nepřišla. V posledních minutách to zkoušel Poletín s Vondrkou. První jmenovaný ale v oslabení chomutovského kapitána nevyzval ke skórování.

Třinci se povedlo srovnat stav utkání na začátku čtvrté minuty třetí části. Oceláři se aktivně a hlavně důrazně dostali do brankoviště, Ján Laco puk sice zalehl, ale Tyler Redenbach jej stále viděl a dopravil za záda slovenského brankáře. Piráti ovšem chtěli tři body a byli aktivní. Na začátku poslední desetiminutovky musel řešit Šimon Hrubec dvě jedovaté rány Juraje Valacha. Hostující brankář ale držel naděje svého celku na body.

Třinec následně nevyužil ani přesilovou hru v poslední pětiminutovce, a tak se šlo do prodloužení. Po necelé minutě mohl rozhodnout Ivan Huml, v úniku ale Šimona Hrubce neprostřelil. Gól mohl dát i Jakub Petružálek, jeho střela z levého kruhu ale skončila v lapačce Jána Laca. Utkání tak došlo až do samostatných nájezdů.

Jako jediný proměnil nájezd Michal Vondrka, jenž rozhodl utkání Forsbergovou kličkou. Za Třinec neuspěl ani jeden střelec, jel Zbyněk Irgl, Martin Adamský a Kamil Kreps. Ján Laco ani jednou neinkasoval.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Připravili jsme se na kvalitního a silného soupeře, což Třinec jednoznačně potvrdil. Začátek utkání jsme neměli dobrý, neměli jsme pohyb a po deseti minutách jsme nabádali hráče, aby více bruslili a napadali. Z pohybu jsme si vytvořili šance, z kterých pramenila vyloučení. Přesilovku jsme okamžitě využili a šli do vedení. Věděli jsem, že to bude ještě těžké. Ve druhé části jsme měli ještě několik šancí, kterými jsme mohli odskočit, což se nám bohužel nepodařilo. Ve třetí třetině přišel trest, zaspali jsme v obranném pásmu, dvakrát ztratili kotouč a soupeř to potrestal. Od té doby bylo jasné, že zbytek zápasu bude o jedné chybě. Nájezdy jsou loterie, Michal Vondrka si dovolil, co si dovolil. Chci poděkovat všem klukům a rozdílovému hráči Jánku Lacovi.“

René Mucha (HC Oceláři Třinec): „Po zápase jsme tým pochválili, protože jsme předvedli dobrý výkon. Dobře jsme do utkání vstoupili a byli aktivnější. I když to tak na střely nevypadá, tak jsme měli ze hry více. Měli jsme hodně šancí, dařilo se nám napadání, jenže pak jsme v závěru dostali gól. V dalším průběhu jsme se tlačili do brány, z čehož pramenil vyrovnávací gól. Uprostřed utkání jsme udělali velký kus práce, když jsme ubránili dvounásobné oslabení. V prodloužení měly oba celky po jedné šanci, kterou nevyužily. V dovednostní disciplíně byli úspěšnější domácí.“