Pokračujeme v Chomutově, Oceláři budou bojovat o první výhru

18.03.2017 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Čtvrtfinálová série se za stavu 2:0 pro Piráty stěhuje do Chomutova, SD ARENA bude hostit třetí a čtvrté klání. Hráči s drakem na hrudi budou chtít odčinit domácí nezdary a srovnat v sérii krok. Nedělní duel přímým přenosem vysílá ČT Sport, vrátí se Slezané se dvěma výhrami?

Piráti Chomutov

Piráti po úvodních dvou vysokých prohrách v předkole zařadili vyšší rychlostní stupeň, otočili sérii s Mladou Boleslaví a ve čtvrtfinále zvítězili v obou úvodních zápasech. Společným jmenovatelem posledních pěti výher jsou přesilové hry. Chomutovští v nich zvýšili svou střeleckou potenci, aktuálně jsou s necelými osmadvaceti procenty nejlepším týmem play-off v této činnosti.

Družinu trenéra Vladimíra Růžičky v prvních dvou zápasech výrazně podržel gólman Ján Laco, který si připsal již 84 úspěšných zákroků. „Klidně se může hrát i hnusný hokej, když se vítězí. Třinec má trochu herní převahu, to je pravda. Ale my docela dobře bráníme, a když nějaké šance mají, tak to chytí Jánko. Jsme rádi, že ho máme. Chytá bezvadně,“ chválí útočník Vladimír Růžička svého brankáře.

Piráti v play-off sehráli již sedm klání, jak jsou na tom s fyzickými silami? „Nesmíme koukat, kolik máme odehraných zápasů. Je to play off, musíme se vymačkat. Po sezoně bude dost času zregenerovat. Je ale pravda, že díky výhrám neubývají síly tak rychle,“ dodal autor vítězné trefy druhého klání.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři nevstoupili do letošního play-off zrovna nejlépe. Družina kapitána Zbyňka Irgla sice měla v obou zápasech herní i střeleckou převahu, po závěrečném hvizdu se ale vždy radoval soupeř. Slezané nedokázali v prvním klání ani jednou překonat Laca, ve druhém se dostali do dvoubrankového vedení, v následném průběhu ale soupeři darovali několik početních výhod, ve kterých Piráti srovnali krok a v prodloužení rozhodli.

“Dnes jsme si to prohráli sami. Za stavu 3:1 byl soupeř psychicky dole, ale my jsme jim vlastní nedisciplinovanosti umožnili vyrovnat. Tohle si hráči nemohou dovolit. V prodloužení máme tlak, ale Tomáš Netík udělá nesmyslný faul, což bohužel rozhodlo. Chomutov hraje výborně, ale tento zápas jsme si prohráli sami,“ smutnil Vladimír Kýhos.

Jeho svěřence tak v neděli a pondělí čeká těžký úkol, pokud chtějí Slezané vrátit sérii zpět do WERK ARENY, budou muset alespoň jednou zvítězit. „Je jedno, jak a z jakých výkonů, my ale musíme začít vyhrávat. Obraz hry je zatím pořád stejný. Oni čekají na své příležitosti a my jim je už nesmíme nabízet. Hlavně tedy co se týče přesilových her,“ ví Tomáš Netík.

Předchozí zápasy série

Oceláři v obou úvodních zápasech čtvrtfinálové série měli herní i střeleckou převahu, domů se ale s vedením 2:0 vraceli Piráti. Chomutovští získali zápasy na svou stranu především v přesilových hrách, ve kterých skórovali celkem pětkrát. Hráči s drakem na hrudi tak budou v SD ARENĚ bojovat o první výhru v sérii a návrat na třinecký led.

15. března 2017: HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov 0:2 (0:1, 0:1, 0:0).
Branky a nahrávky: 16. Vondrka (Rutta, Huml), 25. Poletín (Rutta, Huml).

16. března 2017: HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov 3:4 p. (0:1, 3:2, 0:0 – 0:1).
Branky a nahrávky: 21. Netík (Krajíček), 28. Kane (Krajíček, Martin Růžička), 30. Roth (Kreps, Petružálek) – 19. Koblasa (Raška, Kaše), 33. Skokan (Flemming, Kämpf), 39. Huml (Skokan), 77. V. Růžička.

O zápasech

Hrací den: 3. čtvrtfinále Generali play-off
Termín utkání: neděle, 19. března 2017, 16:50
Místo utkání: SD ARENA, Chomutov