Proti Bruslařům za jeden bod

06.12.2020 · Daniel Ježek
V pátém domácím utkání v řadě Oceláři přivítali Mladou Boleslav. V těžkém duelu hráči s drakem na prsou získali jeden bod za prohru po nájezdech. Branky Slezanů vsítili Petr Vrána, Filip Zadina a Martin Růžička.
25.kolo, neděle 6.12.2020
Ml. Boleslav
3:4sn
Třetiny: 1:1, 0:1, 2:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 12. P. Vrána (M. Stránský, Martin Růžička), 48. Zadina (Hrňa, Jašek), 53. Martin Růžička (P. Vrána, M. Stránský) – 17. Allen (Cienciala), 21. R. Zohorna (Šťastný), 52. Lunter (R. Zohorna). Rozhodčí: Hodek, Hejduk – Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Hráno bez diváků. Střely na branku: 29:28. Zblokované střely: 14:14. Hity: 8:8. Vhazování: 28:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
HC Oceláři Třinec: Kořenář – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský, M. Adámek – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík (A) – Dravecký (A), Roman, Hrehorčák.
BK Mladá Boleslav: Krošelj (Schwarz) – Šidlík, Ševc (C), Allen, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Vacík – Lunter, R. Zohorna, Šťastný – Jääskeläinen, A. Zbořil (A), J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Cienciala, Bičevskis.

V úvodních minutách souboje mezi Oceláři a Bruslaři se hrál aktivní hokej nahoru dolů. Kotouč se neustále pohyboval z jedné strany kluziště na druhou, oba brankáři ale mnoho práce neměli. Ve čtvrté minutě Kořenář zlikvidoval pokus Flynna, o chvíli později pak na druhé straně proti Krošeljovi neuspěl Růžička. Za další dvě minuty zasahoval třinecký gólman proti Lunterovi, v osmé minutě zase e svým pokusem neuspěl Bičevskis.

Na první branku se tak čekalo do druhé poloviny první dvacetiminutovky. Ve dvanácté minutě Martin Růžička v útočném pásmu prostrčil kotouč na Stránského, ten ještě vylepšil pozici pro Petra Vránu, který z bezprostřední blízkosti usměrnil puk do sítě. Vedení domácích ale trvalo jen pět minut. V sedmnácté minutě hosté srovnali krok, když David Cienciala v přečíslení dvou proti jednomu ke skórování vybídl Conora Allena.

Hned v úvodu prostředního dějství pak hosté dokázali otočit zápas na svou stranu. Radim Zohorna se ze středního pásma natlačil do prostoru levého kruhu pro vhazování, odkud na vzdálenější tyč propálil Kořenáře. Bruslaři následně mohli své vedení navýšit v početní výhodě, tu ale Mladá Boleslav sehrála bídně. Svou první početní výhodu hráli Slezané až těsně před polovinou zápasu, ani Oceláři se ale ve výhodě jednoho muže v poli nedostali do vážnější šance.

Oceláři se v dalších minutách třetiny snažili srovnat krok. Do dobrých příležitostí se dostali Hrehorčák, Roman nebo Zadina, ani jeden z třineckých forvardů ale proti Krošeljovi neuspěl. Ve čtyřiatřicáté minutě se po vyloučeních Zbořila a Marcinka hrálo ve čtyřech na obou stranách, ani tato varianta ale mnoho možností nepřinesla. Rozruch tak vyvolala až situace z předposlední minuty periody, kdy nebezpečně pálil Allen. Hostující bek ale orazítkoval jen tyč Kořenářovy svatyně.

Do poslední části vstoupili Oceláři velmi aktivně a od úvodního vhazování se drželi v útočném pásmu. Slezanům se ale nedařilo vytvářet si střelecké příležitosti. Tlak Ocelářů následně přerušila přesilovka Mladé Boleslavi po faulu Stránského, hosté ale nabídku na zvýšení svého vedení nevyužili. Po ubráněném oslabení se tak domácí opět natlačili do útočné třetiny a slavili srovnání. Erik Hrňa poslal střílenou přihrávku na Filipa Zadinu, útočník Detroitu Red Wings tečoval kotouč do horního rohu Krošeljovy branky.

Poslední desetiminutovka utkání nabídla pořádnou zápletku. Domácí mohl nejprve do vedení poslat Růžička, ve stoprocentní příležitosti ale napálil jen tyč. Hosté následně po rychlé protiakci vsítili svou třetí branku, Radim Zohorna naservíroval kotouč Máriu Lunterovi, který pálil do odkryté branky. Vedení Bruslařů ale trvalo jen necelou minutu, Petr Vrána našel zcela nehlídaného Martina Růžičku, jenž tentokráte nezaváhal. Slezané následně hráli přesilovou hru, Hrňu v největší šanci ale vychytal Krošelj. Do konce šedesáté minuty tak branka již nepadla a muselo se do prodloužení.

Prodloužení mnoho vyložených šancí nenabídlo, v té největší Ciencialovu střelu mimo branku srazil Michal Kovařčík. Rozhodnutí tak nabídly samostatné nájezdy. Zatímco se domácí neprosadili ani jednou, tak za hosty skórovali David Bernad a Oscar Flynn. Mladá Boleslav tak získala dva body, Oceláři jeden.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): „Bylo to kvalitní utkání z obou stran. Soupeř hrál velmi dobře, byl to vyrovnaný duel se spoustou šancí na obou stranách. Bylo to utkání nahoru dolů, naše očekávání těžkého souboje se potvrdilo. Dělení bodů je spravedlivé, nájezdy jsou vždy loterie. Remíza po základní hrací době odpovídala předvedené hře obou týmů, velmi kvalitních týmů. Remíza je zasloužená.“

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): „Do utkání jsme vstoupili dobře, celý duel byl vyrovnaný. Každý tým měl chvíli více ze hry. My jsme mohli na konci druhé třetiny odskočit do dvoubrankového vedení, to se nám ale nepovedlo. Třinec má velmi silný kádr, hraje výborně. Vždy, když jsme se dostali do vedení, tak oni srovnali. Remíza byla spravedlivá, v nájezdech se k nám otočilo štěstí. Oslabení sehrály oba celky dobře. Nastoupila proti sobě dvě silná mužstva, za výsledek jsme rádi.“