Třinec v přípravě stále stoprocentní

10.08.2010 · Tomáš Vacho
Oceláři měli dnes na programu první kolo letního poháru Tipsport Cup, které do Třince přiválo brněnskou Kometu. Utkání předčilo obvyklé parametry přípravného utkání a ve werk Aréně jsme sledovali pohlednou bitvu. V té nakonec byli úspěšnější domácí, kteří zvítězili poměrem 3:1.
TsC1, úterý 10.8.2010
3:1
Třetiny: 2:1, 0:0, 1:0  Branky a nahrávky: 7. Adamský (Květoň), 16. Mc Gregor (Lefebvre), 60. Polák (Varaďa) - 20. Huml (Mojžíš). Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. Střely na bránu: 31:27. Diváci: 840. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Seman, Cartelli, Lojek, Vágner, Dacosta, Sakrajda - Růžička, Kohn, Květoň - Adamský, Peterek, Havel - Polák, Bonk, Varaďa - Lefebvre, Polanský, McGregor.
Trvaj - Bičánek, Protivný, Zubíček, Stehlík, Richter, Houdek, Mojžíš, Malec - Svoboda Jakub, Dopita, Dlouhý - Veselý, Procházka, Hubáček - Hruška, Kvapil, Svoboda Jaroslav, Huml, Brabenec.

Kometa dorazila pod Javorový s vědomím, že Třinec do přípravy vstoupil lépe než ona, čemuž nasvědčovala i její opatrnost v samém úvodu utkání. K vidění však byl nadprůměrný hokej, co se tempa a divácké atraktivnosti týče. Více se však dařilo třineckým, kteří do branky hostů dokázali dopravit kotouč hned dvakrát – nejprve se tak stalo zásluhou Martina Adamského , který stál ve správný čas na správném místě a dorazil kotouč za Trvajova záda. Druhý zářez přidal Bryan Mc Gregor v šestnácté minutě nevšedním způsobem, když v pádu rybičkou usměrnil prudkou přihrávku za gólmanova záda. Brňanům se povedlo snížit až těsně před první sirénou, když Ivan Huml zaúřadoval u levé tyče.

Od jednadvacáté minuty tempo mírně zvolnilo, přesto jsme byli svědky několika šancí na obou stranách. Jmenovitě se dobře prezentovali Dopita s Kvapilem, nebo na druhé straně skvěle kombinující duo Varaďa – Bonk, ve všech případech ale dominovala defenzíva. V osmadvacáté minutě mohli Oceláři znovu odskočit o dvě branky, to by ale Trvaj nesměl proti Květoňově bombě předvést bravurní zákrok. V polovině zápasu si Moravané vytvořili tutovou příležitost, konkrétně Tomáš Houdek ale prováhal správný okamžik před téměr prázdnou brankou. V závěru druhé třetiny byl ve Werk Aréně k vidění poměrně jednostranný hokej, Oceláři svého soupeře na několik minut zavřeli do pásma a prakticky mu nepůjčili puk. Tento tlak však domácí v branku nepřetavili, přestože se v dobrých střeleckých pozicích objevili Kohn se Zíbem.

Brno sice dnes hrálo teprve druhé utkání, takže by bylo možné nevýrazný výkon v dosavadním průběhu utkání omluvit nesehraností, kámen úrazu však byl jinde. Kometa sice dobře kombinovala, jejím hráčům ale v zakončení chyběl důraz. Naopak velmi důrazně si počínal dnes velmi namotivovaný Tomáš Malec, který z trestné lavice sledoval, jak v pětačtyřicáté minutě čtyři jeho spoluhráči neuhlídali domácího Varaďu, jehož bombě zabránilo až břevno. Kometě k vyrovnání nepomohla ani dvojnásobná přesilovka z jednapadesáté minuty, během které Hamerlíka neohrozila. V šestapadesáté minutě se už zdálo, že se Brno nadechuje k závěrečnému náporu, málem ale inkasovalo potřetí - Růžička byl úplně sám před Tvrajem, ale ten včas secvakl betony. V samém závěru si trenér hostů Vladimír Jeřábek vybral oddechový čas, během kterého svému týmu naordinoval hru bez gólmana, čehož Oceláři prostřednictvím uniknivšího Vojtěcha Poláka využili ke zpečetění dnešního gólového výčtu.

Břetislav Kopřiva, HC Oceláři Třinec

Mohu být dnes spokojený s výkonem svých svěřenců. Bylo tam patrné nasazení i dobré bruslení, což je vždy pozitivní. V poslední třetině jsme museli kvůli častému vylučování čelit tlaku Brna, ale naše mužstvo prokázalo kvalitní práci v obranné fázi. Jsem rád, že jsme dnes úspěšně vstoupili do turnaje, který má svou prestiž. Kometa má letos kvalitní tým a tahle výhra má svou váhu.

Ladislav Lubina, HC Kometa Brno

Pro nás to byl teprve druhý přípravný zápas. Bylo vidět zlepšení oproti minulému zápasu, kdy jsme podlehli Slovanu Bratislava. Dnes jsme měli docela hodně slibných šancí, ale v koncovce to bylo horší. Soupeř působil velice kompaktně. Snažili jsme se rovnoměrně rozložit síly mezi všechny formace.