Dobrý zápas s kvalitním soupeřem, shodují se Adamský s Hamerlíkem

10.08.2010 · Martin Stebel
Úvodní střetnutí letního Tipsport Cupu dopadlo pro Oceláře úspěšně. Zásluhou disciplinovaného výkonu zdolali brněnskou Kometu 3:1. Premiérovou trefou v bíločerveném dresu se prezentoval Martin Adamský. Kvalitní výkon podal i strážce domácí svatyně Peter Hamerlík. Oba aktéři se podělili o své pozápasové dojmy.

Tým z Werk arény měl od úvodu mírnou převahu a logickým vyústěním tlaku byla v sedmé minutě branka Martina Adamského, jenž využil nedůslednost hostí před Trvajovou klecí: "Dobrou práci tam odvedl David Květoň, který zatáhl puk po křídle a nahodil to na gólmana. Já už ten kotouč nějak doplácnul do branky, za což jsem pochopitelně moc rád. Podstatné ale bude, abych si nějaký gól schoval i na ligu," okomentoval svůj brankový příspěvek.

Jihomoravané v letní pauze nezaháleli a v současné době mají k dispozici posílený kádr. Jakým rivalem byli v úterním podvečeru očima autora první branky?: "Brno má dobrý tým a výhra nás může těšit. Dnešní zápas měl slušné tempo, ale extraliga bude ještě daleko náročnější. Bude hodně záležet, jak nakonec poskládáme jednotlivé lajny a jaká bude jejich vzájemná sehranost," správně poznamenal plavovlasý forvard.

Neúnavný bojovník s téměř maratonským fyzickým fondem nastupuje ve formaci s Lukášem Havlem a kapitánem Janem Peterkem: "Jeden gól jsme dnes sice dali, ale jeden taky inkasovali. S oběma se mi hraje velmi dobře. Já se snažím s Honzou víc vracet dozadu a Lukáš by mohl dávat góly. Ale doufám, že skórovat budeme všichni. Do startu ligy zbývá nějaký čas, proto věřím, že souhru ještě vypilujeme," přeje si.

Pozorný divák jistě zaregistroval, že v radostné euforii po své brance Martin vyslal do publika vzdušný polibek. Ten adresoval své snoubence Evě a sedmiměsičnímu synovi Kryštůfkovi, kteří dnes živiteli rodiny drželi palce: "Tohle je můj tradiční zvyk během oslavy gólu. Takto jsem posílal pusu už v Plzni a budu posílat i nadále," usmívá se při popisu velice sympatického gesta.

Peter Hamerlík ve spolupráci s Láďou Kohnem hasí brněnskou akci. foto: Marian Ježowicz

Jediný inkasovaný gól, toť solidní vizitka Petera Hamerlíka: "Byl to sice jen přípravný duel, ale mělo to docela dobrou úroveň a proti nám stál kvalitní soupeř. Dnešní výhra je určitě povzbuzující do dalších zápasů. Zachytal jsem si solidně. Hlavně ve třetí třetině měla Kometa dost nadějných příležitostí ke srovnání skóre. Jsme stále na začátku přípravy na ledě a musíme hodně zapracovat na souhře," uvědomuje si účastník letošního světového šampionátu v Německu.

Slovenský gólman si v přípravných zápasech zkouší zcela novou výstroj: "Z minulé sezóny mám zatím akorát staré betony, ale už brzy očekávám nové. Lapačka i vyrážečka jsou velmi čerstvé. Jsem ve fázi, kdy si teprve zvykám na nový model rukavic," upozorňuje na zajímavost z gólmanské výbavy.

Třinecká defenziva prošla oproti loňsku personálními změnami, proto se nabízí otázka, jak probíhá komunikace s novými tvářemi v obranné činnosti: "Stále to není zcela ideální. Musím se přiznat, že občas přesně nevím, kdo tam v konkrétní okamžik brání. Už se mi taky stalo, že jsem něco na spoluhráče zakřičel slovensky a byl to zrovna Kanaďan. Asi mi moc nerozuměl. Pevně doufám, že brzy to bude lepší a moje komunikace s obránci bude mnohem srozumitelnější," vyjádřil závěrem své soukromé přání rodák z Myjavy.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary