Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

V úterý vstoupíme do Tipsport Cupu

09.08.2010 · Michal Samiec
Prvním soupeřem Třineckých v rámci Tipsport Cupu budou v úterý 10. srpna na domácím ledě hráči Komety Brno. Hned o den později v metropoli Hané se v rámci stejného turnaje postaví domácímu prvoligovému týmu HC Olomouc. Třinec tak během těchto dvou dnů splní polovinu povinností základní skupiny poháru.

Tipsport Hockey Cup

Letošní ročník soutěže s názvem Tipsport Hockey Cup je od roku 2000 již osmým ročníkem, přičemž od roku 2007 se hraje nepřetržitě. Turnaje se účastní 20 mančaftů – všech 14 extraligových mužstev a 6 týmů první ligy. Znojmo a Třebíč hrající ve skupině A, Hradec Králové a Ústí nad Labem v „béčku“, Chomutov ve skupině C a konečně Olomouc v „třinecké“ skupině. Týmy jsou do skupin rozděleny s ohledem na geografickou polohu tak, aby byly minimalizovány náklady na cestování. Třinec se tedy představí v „moravsko-slezské“ skupině spolu s Vítkovicemi, Zlínem, Kometou a Olomoucí.

V každé ze čtyř skupin je pět týmů. Ty spolu hrají každý s každým jednou – dohromady tedy čtyři zápasy, dva venku a dva doma. Oceláři se doma přestaví v atraktivních zápasech s Kometou Brno a Vítkovicemi, venku hrají Třinečtí v Olomouci a ve Zlíně. Po základní fázi turnaje je na programu semifinále, kam se probojují vítězové skupin. V úterý 31. srpna na sebe narazí vítězové skupin A a B, o den později vítězové skupin C a D, při čemž zápasy se hrají na ledě týmu, který se v loňské sezóně umístil výše. Finále je na programu v pátek 10. září.

Jak si vedou Oceláři

Třinečtí Oceláři mají zatím na svém kontě dva domácí přípravné zápasy. Oba dopadly úspěšně, když se v nich představily značně odlišné týmy. Minulé úterý doma s Duklou Trenčín nastoupila prakticky nejsilnější sestava. Oceláři po první části prohrávali, nakonec ale díky brankám McGregora, Bonka a Poláka porazili Vojáky 3:1. V pátek se pak proti prvoligovému Znojmu postavil tým složený výhradně z náhradníků, hráčů širšího kádru nebo testovaných hokejistů. Výjimkou byla dvojice stabilních členů A-týmu Duba – Polanský. Oceláři se střetli se Znojmem, kde trénuje také několik třineckých hráčů. Přímo v zápase s Oceláři se za Orly představil kvartet Rangl, Podešva (který dokonce skóroval), Vrba a Mičulka. Za slezský klub se brankově prosadil Hampl, Škumát, McGregor, Fišer a Ostřížek.

Jak již bylo zmíněno, třinečtí trenéři v přípravě zkoušejí celou řádku hráčů včetně několika cizinců. Je to například slovenský obránce Priechodský, polský útočník Kapica nebo kanadská čtveřice Dacosta v obraně a Czuy, Lefebvre a McGregor v útoku. Poslední jmenovaná dvojice hraje a trénuje prozatím ve formaci s Polanským a jeví se velmi nadějně. Bryan McGregor vstřelil již dvě branky a spolupráci s „Poldou“ a „Guyem“ komentoval pro náš web takto: „Jirka je zkušený hráč a výborný bruslař. Guy je zase skvělý bojovník a vyhovuje mu tvrdý styl hokeje. Svou aktivitou otevírá led a dává spoluhráčům více prostoru.“

Přípravný zápas, úterý 3. 8. 2010
HC Oceláři Třinec – HK Dukla Trenčín
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky Třince: 30. McGregor, 49. Bonk, 52. Polák

Přípravný zápas, pátek 6. 8. 2010
HC Oceláři Třinec – Orli Znojmo
5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
Branky Třince: 22. Hampl, 27. Škumát, 29. McGregor, 44. Fišer, 58. Ostřížek

Náš úterní soupeř – HC Kometa Brno

Kometa Brno po právě skončeném ročníku velmi výrazně obměnila kádr. Odešel brankář Hylák, obránci Kántor, Novák a Koma a útočníci Varaďa (ten přestoupil do Třince), Ludvík, Selingr a Divíšek. Do Brna naopak přišla hned trojice třineckých hokejistů – obránce Malec a útočné duo Pospíšil – Balej, které je však zraněno. Kromě nich vedení Komety ukořistilo samé velké ryby – obránce Stehlíka a útočníky Kvapila a Hrušku z Vítkovic a dalšího forvarda Veselého z jihočeského Mountfieldu.

V prvním z pouhých osmi plánovaných přípravných zápasů však nově se tvořící silné brněnské mužstvo totálně vyhořelo. Kometa si zápas prohrála druhou třetinou, kdy finalista loňského ročníku slovenské extraligy týmu zpod Špilberku nasázel hned pět branek. Konečný stav zápasu 4:10 z pohledu Komety byl velmi nelichotivý...

Přípravný zápas, úterý 3. 8. 2010
HC Slovan Bratislava – HC Kometa Brno
10:4 (3:2, 5:0, 2:2)
Branky Brna: 1. Houdek, 11. Kvapil, 44. R. Procházka, 56. Jakub Svoboda

Náš středeční soupeř – HC Olomouc

Mora Olomouc v loňské prvoligové sezóně obsadila v základní části třetí místo za suverénním duem Ústí nad Labem – Chomutov. Ve čtvrtfinále play-off si Olomoučtí poradili s Jihlavou (4:1 na zápasy), ale v semifinále je stejným poměrem vyřadil tým z Chomutova. V kádru trenérského dua Petr Fiala – Jan Tomajko je – i pro třineckého fanouška – hned několik zajímavých jmen. Je to například brankář Štefan Žigárdy, obránce Jakub Bartoň a forvardi Radim Kucharczyk, David Mikšan, Jiří Řípa a Tomáš Zbořil. Ti všichni mají za sebou třineckou minulost...

Olomouc se prozatím představila ve třech přípravných zápasech. Úvodní dva proti Skalici a francouzským mladíkům svěřenci trenéra Fialy zvládli. První prohra přišla v prvním zápase Tipsport Cupu, kdy na domácím ledě poměrem 3:4 nestačili na Vítkovice. Nejlepším střelcem Mory je prozatím Řípa – prosadil se ve všech třech zápasech a nasázel soupeřům čtyři branky.

Přípravný zápas, pátek 30. 7. 2010
HC Olomouc – HK 36 Skalica
5:3 (0:0, 1:2, 4:1)
Branky Olomouce: 21. Černý, 41. Koma, 41. Lhotský, 57. Řípa, 59. Smejkal

Přípravný zápas, úterý 3. 8. 2010
HC Olomouc – Francie U23
6:1 (3:0, 1:1, 2:0)
Branky Olomouce: 2. a 56. Řípa, 7. Nedbálek, 16. Kucharczyk, 38. Coufal, 54. Koma

Tipsport Hockey Cup, pátek 6. 8. 2010
HC Olomouc – HC Vítkovice Steel
3:4 (2:0, 1:2, 0:2)
Branky Olomouce: 8. Černý, 14. Zbořil, 24. Řípa

Olomoucké ještě ve stejném termín, jako hraje Třinec svůj první pohárový zápas s Kometou Brno, čeká utkání Tipsport Hockey Cupu na ledě zlínského týmu PSG. Pro Moru tedy bude zápas s Oceláři již třetím pohárovým utkáním a pátým přípravným střetnutím v tomto letním období.

O zápasech

První utkání Tipsport Hockey Cupu, který Třinečtí letos sehrají, začíná v úterý 10. srpna 2010 v 17 hodin, Třinec hraje doma, tedy ve Werk Aréně. Druhý zápas v pohárové soutěži pak mají třinečtí hokejisté na programu o den později – zápas na zimním stadionu na Hynaisově ulici v Olomouci začíná ve středu 11. srpna 2010 v 18 hodin. Podrobný textový on-line přenos by měl být z obou zápasů dostupný na serveru onlajny.cz.