Lídr zdolán! Fantastická série pokračuje!

20.11.2020 · Daniel Ježek
Pátečním šlágrem mezi Oceláři a Plzní odstartoval program devatenáctého kola Tipsport extraligy. Dosud neporažení Slezané změřili své síly s lídrem tabulky, po šedesáti minutách se radovali hráči s drakem na prsou, kteří tak prodloužili svou vítěznou sérii na devět utkání.
19.kolo, pátek 20.11.2020
Plzeň
3:1
Třetiny: 2:1, 0:0, 1:0  Branky a nahrávky: 7. Chmielewski (Marcinko), 20. Jašek (M. Kovařčík), 60. M. Doudera – 1. Suchý (Mertl, Gulaš). Rozhodčí: Šír, Sýkora – Ondráček, Hanzlík. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 38:21. Zblokované střely: 18:14. Hity: 19:14. Vhazování: 27:26. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
HC Oceláři Třinec: Štěpánek – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Chmielewski, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Dravecký (A), Roman, Hrehorčák – Hrňa.
HC Škoda Plzeň: Pavlát – Lang, Stříteský, Vráblík, Čerešňák, Budík, Jiříček, L. Kaňák – Suchý, Mertl (A), Gulaš (C) – Pour, P. Musil, Kantner – Stach, Kracík, Rob – Straka (A), Kodýtek, Malát.

Souboj dosud neporažených Ocelářů s lídrem tabulky začal pěkně zostra. Již po čtyřiadvaceti vteřinách se z vedoucí branky zápasu radovali hosté z Plzně. Elitní formace indiánů předvedla rychlou akci, na jejímž konci stál Filip Suchý. Dvaadvacetiletý forvard dostal pas za třineckou obrannou linii a po kličce zasunul kotouč mezi Štěpánkovy nohy. Vedení Plzně ale nemělo příliš dlouhého trvání. Na konci sedmé minuty se Oceláři dostali do přečíslení, Zadinův pokus ale hostující gólman Pavlát ještě vytěsnil. Kotouč se následně vzduchem snesl k Aronu Chmielewskému, který z voleje poslal puk do sítě.

Hra se následně vyrovnala a oba soupeři se dostávali do šancí. Dalšímu průběhu periody dominovali oba gólmani, kteří za svá záda další kotouče nepropouštěli. V sedmnácté minutě dostali Slezané možnost první početní výhody v utkání, paradoxně se ale do největší šance natlačili hosté. Milan Gulaš ujížděl sám na Štěpánka, třineckého brankáře ale střelou mezi betony nepřekonal. Už se zdálo, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu, když se po pravé straně rozjel Lukáš Jašek. Třinecká devítka poslal puk k pravé tyči plzeňské branky vteřinu před vypršením dvacáté minuty.

Také do prostřední dvacetiminutovky vstoupili aktivněji hosté, domácí ale tentokráte dokázali jejich atak zastavit. Ve WERK ARENĚ se hrál útočný hokej z obou stran, přihlížející plyšáci se určitě nenudili. Oba brankáři si postupně připisovali další a další úspěšné zákroky, na vyložené šance se ale ve druhé části čekalo do její druhé poloviny. Slezané nejprve ve třicáté minutě rozehráli přesilovou hru, ani svou druhou příležitost ale hráči s drakem na prsou nevyužili.

V pětatřicáté minutě se sám na Štěpánka řítil Kracík, plzeňský forvard ale nedokázal uspět ani nadvakrát. Následně se dvakrát zaskvěl gólman Pavlát. Plzeňský mladík nejprve zlikvidoval tutovou šanci Zadiny, Pavlát si v závěru periody poradil i s téměř gólovou střelou Martina Růžičky. Třinecký kanonýr jen nechápavě kroutil hlavou po své neproměněné tutovce.

Na začátku poslední třetiny tak bylo utkání stále otevřené. Po opatrných prvních minutách dostali indiáni šanci na srovnání, když po Musilově faulu hráli přesilovku. Kromě nepřesné střely Mertla v dobré pozici se ale Plzeň do větší šance nedostala. Oceláři se po ubráněném oslabení pokusili o vstřelení uklidňující branky, Stránský ani Růžička ale neuspěli. V polovině závěrečné periody pak po Kracíkově faulu na Gernáta hráli Třinečtí svou třetí přesilovku, ani tuto příležitost ale nezužitkovali.

V padesáté třetí minutě se na útočný výlet vydal obránce Galvinš, jeho střelu ale Pavlát mezi svými betony nepropustil. Dva dobré střelecké pokusy pak na Štěpánka vyslali Stach s Langem, třinecký gólman podržel svůj celek ve vedení. Plzeňští postupem času sázeli vše na jednu kartu. Hosté se tlačili do útočného pásma, aktivně bránící Oceláři ale soupeře do větších šancí dlouho nepouštěli. Dvě minuty před koncem narýsoval hostující kapitán Gulaš krásný pas na Jiříčka, ten ale ve velké šanci netrefil odkrytou branku Třince. Dvacet vteřin před koncem pak Milan Doudera na středové čáře zachytil kotouč a poslal jej do prázdné plzeňské branky. Oceláři tak přidali i deváté vítězství v řadě a zůstávají neporaženým týmem.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Dnes to byl oboustranně super zápas. Věděli jsme o přednostech soupeře, věděli jsme jak výborně forčekují, jak jsou agresivní, jak dohrávají souboje. Zápas pro nás začal smolně, ale tohle nás nakoplo, tým se semknul. Čekali jsme ale těžké utkání, což se potvrdilo. Mělo to vysoké parametry. Za výhru jsme velmi rádi, protože Plzeň hrála velmi dobře."

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): "Třinec má vysokou individuální kvalitu kádru. V některých momentech náš tým hrál z až příliš velkým respektem, což na led nepatří. Dnes vyhrál lepší tým. Pochválil bych našeho mladého gólmana Pavláta, který se s prvním zápasem na ledě těžkého soupeře vyrovnal perfektně."