Lukáš Jašek: Branka v poslední vteřině? Věděl jsem, že bude platit

20.11.2020 · Martin Stebel
Kvalitně promazaná ocelářská mašina šlape konstantně jako spolehlivé švýcarské hodinky! V pořadí devátý letošní vítězný duel se nerodil vůbec snadno, ale dobrá věc se nakonec podařila. Autorem rozdílové branky v poslední vteřině úvodní dvacetiminutovky byl LUKÁŠ JAŠEK. Oceláři zásluhou pátečního vítězství prožívají historicky nejlepší vstup do extraligy.

Jak vypadal vítězný zásah optikou střelce?

V obranném pásmu to Michal Kovařčík vzal, jeli jsme do brejku, vůbec jsem nevěděl, že zbývá už jen pár sekund do konce. Podíval jsem se, jestli se mnou nikdo nejde. Gólman stál špatně, tak jsem vystřelil na zadní tyč. Byla tam myslím sekunda do konce třetiny.

Věděl jsi okamžitě, že tahle trefa se ještě vlezla do časového limitu?

Sirénu jsem slyšel až těsně potom, proto jsem si byl jistý, že gól bude platit. Nikdy ale nevíte. Naštěstí jsem to stihnul. Gól do šatny je vždy fajn.

Hrál se hokej ve vysokém tempu, bylo znát, že se střetly dva elitní celky. Byl to zatím nejtěžší soupeř?

Pravděpodobně ano. Byl to velmi emotivní zápas, šlo vidět, že se utkali dva kvalitní soupeři, naštěstí jsme to zvládli. Byl to ale náročný duel.

Předpokládám, že jste se připravovali na variantu s Dominikem Frodlem v plzeňské brance. Překvapila vás nominace jeho mladšího kolegy Pavláta?

Ano, mysleli jsme si, že nastoupí opravdu Frodl. Vůbec jsme netušili, jak bude Pavlát chytat. Musím uznat, že se s tím popasoval velmi dobře, chytil nám pár tutovek.

Devět výher v řadě je novým klubovým rekordem v úvodu sezony. Jubilejní desátý zápis do dějin můžete udělat v Pardubicích...

Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát. Je nám trochu jedno, jestli teď máme nějakou vítěznou sérii. Jsme hlavně rádi, že nám to momentálně šlape.