Dorostenci na Hradec nevyzráli ani potřetí

05.12.2023 · Martina Sikorová
K dohrávce jedenáctého kola dorostenecké extraligy vyrazili svěřenci trenéra Marka Malíka na led hradeckého Mountfieldu. A domů se i přes střeleckou převahu bohužel vrací s prázdnou.
11., úterý 5.12.2023
Mountfield HK
4:2
ČPP ARÉNA
Třetiny: 1:0, 0:0, 3:2

Branky a nahrávky: 20. Šichan (Novotný, Frolík), 45. Novotný (TS), 56. Frolík, 60. Páleník – 52. Rybnikár, 60. Švančara (Rybnikár, Hladonik)

Vyloučení: 3:3, navíc za faul Hladonika (TRI) nařízeno TS (proměněné) Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 78 Střely na branku: 26:34

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2

Mountfield HK: Záruba – Vencl, Janeček, Černý, Forejtek, Studnický, Pánek, Pavlík – Hendrych, Frolík, Novotný – Klíma, Páleník, Vondruška – Václavíček, Šichan, Šedivý
HC Oceláři Třinec: Čelko – Marek, Holub, Byrtus, Kaleta, Niemczyk, Trnka – Švančara, Rybnikár, Weiss – Řehák, Hrček, Blahuta – Karas, Hebar, Hladonik – Morcinek, Richter

První velkou šanci si v zápase vypracovali Oceláři. Do rány Jakuba Marka od modré čáry nepříjemně sáhl Adam Richter a kotouč cinkl o tyč domácí branky. Na druhé straně ale musel dávat pozor i Denis Čelko, který zlikvidoval pokusy Frolíka nebo Janečka. Mrzet pak třinecké mladíky mohla situace z jedenácté minuty, kdy se hráčům s drakem na hrudi nepodařilo zužitkovat solidní závar před gólmanem Hradce. V čase 19:33 tak přišel trest, když se prosadil tečující David Šichan.

Srovnat mohli Oceláři v nabídnuté dvojnásobné přesilovce, tu se jim ale bohužel využít nepodařilo. A gólem neskončilo ani přečíslení dva na jednoho, které zakončoval Adam Richter. Skvělé zákroky ovšem ve druhé třetině předváděl i Denis Čelko, který v pětatřicáté minutě zneškodnil ránu Novotného z těsné blízkosti.

Třetí třetinu odstartovalo gesto fair play v podání třineckého útočníka Jana Hrčka, který sportovně odvolal faul soupeře. Vylučovalo se tak až na straně Ocelářů a nařízené trestné střílení v čase 44:06 proměnil Adam Novotný. O necelých osm minut později se ale třinečtí hráči vrátili do hry, když se z mezikruží přesně trefil Michal Rybnikár.

Chvíli nato si ovšem svěřenci trenéra Marka Malíka vybrali pořádně smolný moment, když se nahození Filipa Frolíka nepříjemně odrazilo až do sítě. V samém závěru zápasu sáhli Oceláři ke hře bez gólmana, kterou potrestal Ondřej Páleník. Na konečných 2:4 z pohledu Ocelářů pak skóre upravil Robin Švančara, který v rychlém přečíslení nedal brankáři Hradce šanci.