MISTR 2023/2024

Vrána: Musíte věřit v systém a každého jednoho spoluhráče

26.04.2024 · Martina Sikorová
Oceláři to doma zvládli, finálová série pokračuje. O jednu z důležitých tref se v polovině druhé třetiny postaral kapitán Petr Vrána, který pak zápas pro přítomné novináře i zhodnotil.

Petře, za sebou máme jeden z dalších zápasů, ve kterém nebylo kam uhnout. Kde berete sílu a energii to zvládat?

Myslím si, že každý v kabině ví, o co jde a tu sílu najde. Všichni trénujeme celý rok na to, abychom byli připraveni a takové zápasy zvládli.

Je těžší u takových zápasů nastavit hlavu nebo sebrat zbytky sil?

Člověk musí věřit v systém. V to, co hrajeme. A taky v každého jednoho hráče, kterého máte vedle sebe. A potom se snažit připravit co nejlíp fyzicky.

Už v osmé minutě jsme bohužel přišli o Andreje Nestrašila. Bylo to o to ještě těžší?

Museli jsme se s tím nějakým způsobem vyrovnat. Ale měli jsme v sestavě útočníka navíc. Dan samozřejmě ví, co má hrát a zkušeností už má taky hromadu. A jako centr naskočil Adam. Tak to je. Je to hokej, je to play off. Sem tam vám někdo vypadne a zastat ho musí ostatní.

Jak moc vám pomohl úvodní gól z hole Martina Růžičky?

To bylo velký! Růža měl nějaké problémy, vrátil se a dal důležitý gól, který nás nakopl. Získali jsme sebevědomí a to nám hodně pomohlo.

Čekali jste, že budete mít alespoň opticky o tolik navrch?

Úplně bych neřekl, že jsme měli navrch. Jednoduchý to určitě nebylo. Hráli jsme to, co jsme chtěli hrát. Byli jsme zodpovědní, proměnili jsme naše šance, ale těch posledních deset minut jsme měli s Pardubicemi hodně práce.

Důležitá dnes byla i tvoje trefa na 3:0.

Nebyl jsem si jistý, jestli to ustojím. Když jsem šel do brány, ten kotouč se odrazil v úhlu za mě. Takže jsem málem zakopl. Snažil jsem se to spíš ustát a pohlídat, aby mi pak neodskočil někam pryč. Trošku se štěstím to tam padlo. Odskočili jsme o další gól, měli jsme trošičku rezervu a hrálo se nám více v klidu.

A byl sis jistý, že gól projde kontrolou u videa?

Úplně dobře jsem celou situaci neviděl. Kluci zeshora ale ukazovali, že by to mělo platit.

I ve třetí sérii letošní sezony nás tedy čeká zápas číslo sedm.

Vždycky si vybereme něco. Kdyby nám to ale někdo řekl před sezonou, že sice bude v každé sérii hrát sedm zápasů, ale budeme se rvát o první místo, tak bychom to brali.