MISTR 2023/2024

Zlatý střelec Činel: Neskutečná parta! Ubojovali jsme to, nemám slov

28.04.2024 · Ondřej Kuchař
Běžela 84. minuta zápasu. Ne, nehrál se fotbal. Takhle dlouho trvalo sedmé utkání finále mezi Oceláři a Pardubicemi. Brutální nervák zvládli naši zlatí hoši! Pátý titul v řadě vystřelil odchovanec a třinecký rodák David Cienciala! "Pocity jsou neuvěřitelné," sypal ze sebe šťastný střelec.

Činel, popiš mi rozhodující gól.

Já vůbec nevím. Marko (Daňo) házel puk do branky, upřímně ani vůbec nevím, čím jsem ho trefil. Jenom vím, že to brankáři prošlo mezi nohy. Šťastný gól, ale takové v play off padají.

Z Pardubic ses domů do Třince vrátil až během sezony. Jak to osobně prožíváš?

Je to neskutečné. Fakt neskutečné! Už jen za tu cestu, jakou jsme ušli v play off. Odehráli jsme 21 zápasů a pořád jsme stejně nacházeli síly. Neskutečná parta! Ubojovali jsme to naší partou, kolektivem. Pocity jsou neuvěřitelné.

Je právě tohle naše hlavní síla? Soudržnost, týmovost, familia.

Asi jo. Pět titulů v řadě? To je něco neskutečného. Jsem strašně rád, že jsem teď do toho rozběhnutého vlaku stihl naskočit. Kluci mě v šatně přijali skvěle. Jsem strašně rád, že máme titul.

Před pár měsíci se ti navíc narodil druhý potomek. Skvělý rok.

Neskutečný! Až to budu jednou dětem vyprávět, až budou starší… těším se na to. Je to super, že se nám to povedlo.

Co říkáš na výkon Pardubic ve finále?

V tomhle je sport krutý. Já hrál finále čtyřikrát, dvakrát jsem odcházel jako poražený. Je to strašná bolest. Vítěz ale může být jen jeden. Já jsem strašně rád, že jsme to my.