MISTR 2023/2024

Dorost smázl Olomouc. Švančara dal pět branek!

16.11.2023 · Rostislav Niedoba
V rámci 18. kola základní části dorostenecké extraligy na sebe narazili mladí hokejisté Třince a Olomouce. Papírově silnější Oceláři potvrdili roli favorita a nedali soupeři šanci. Pěti góly ke kanonádě domácích přispěl Robin Švančara.
18., čtvrtek 16.11.2023
Olomouc
7:1
Třetiny: 2:1, 2:0, 3:0

Branky a nahrávky: 10. Švančara (Rybnikár, Holub), 18. Řehák (Byrtus, Hrček), 35. Švančara (Rybnikár), 40. Švančara, 44. Hebar (Weiss, Rybnikár), 54. Švančara (Niemczyk), 60. Švančara (Weiss) – 9. Minář (Vaněk)

Vyloučení: 5:7 Využití: 2:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 80 Střely na branku: 48:13

Průběh utkání: 0:1, 7:1

HC Oceláři Třinec: Javorek – Marek, Holub, Byrtus, Trnka, Niemczyk, Kaleta – Švančara, Rybnikár, Hrček – Řehák, Řípa, Weiss – Blahuta, Hebar, Hladonik – Richter, Morcinek
HC Olomouc: Barčák – Hubáček, Holéczy, Přidal, Vaněk, Dušák, Holaň – Prokop, Minář, Krásny – Navrátil, Sekanina, Kubát – Brym, Bartok, Koryčanský – Vogl, Balog

V prvních dvou minutách nebylo k vidění příliš mnoho šancí, ty přišly až při přesilovce Olomouce. Byli to však paradoxně domácí, kteří hned dvakrát ujeli sami na branku. Jan Hrček a Andrej Hebar však odmítli otevřít skóre. To se povedlo i přes převahu Ocelářů hostům. V polovině deváté minuty dorazil puk za třineckého brankáře Petr Minář.

Domácí svou snahu na góly ale dokázali přetavit. Už o necelou minutu později se krásnou střelou prosadil Robin Švančara. Třinečtí byli od té doby jasně lepší, což korunovali dvě a půl minuty před první sirénou vedoucí brankou. René Řehák jen šikovně nastavil hokejku a tečoval přihrávku Byrtuse do sítě.

Ve druhé části už domácí doslova dominovali, hosté si vytvářeli šance jen z příležitostných brejků. Například únik olomouckého Prokopa třinecký brankář pohotově zneškodnil. Olomouc byla bezzubá i v početních převahách, které prakticky jen odkrojily časomíru.

Postupem času už navíc útočili jen Oceláři. V pětatřicáté minutě Rybnikár vyhrál buly a posunul puk na Robina Švančaru, který se z nabídnuté šance prosadil ostrou a přesnou střelou. Domácí však neměli dost a nadále dobývali olomouckou branku. Šest vteřin před koncem druhé sirény skóroval ještě jednou Robin Švančara, který zkompletoval hattrick. Třinec vedl 4:1.

Nečekalo se, že Olomouc ve třetí třetině zápas ještě zdramatizuje. A také že se nic takového nestalo. Byli to naopak Oceláři, kteří ještě vyšperkovali svůj střelecký apetit. Ve čtyřiačtyřicáté minutě přidal pátou branku do olomoucké sítě Andrej Hebar. Pak už řádil jen Robin Švančara, který dvěma dalšími zásahy podepsal trápení Hanáků. Oceláři zvítězili dominantně 7:1.