Urputná bitva s Olomoucí za tři body

21.01.2022 · Daniel Ježek
Oceláři se po vynucené karanténě vrátili do extraligového kolotoče s kompletní sestavou, v předehrávaném utkání sedmapadesátého kola doma vyzvali Olomouc. Hosté se sice jako první dostali do vedení, hráči s drakem na prsou ale třemi brankami otočili utkání na svou stranu a upevnili si vedoucí postavení v tabulce.
57.kolo, pátek 21.1.2022
3:1
Třetiny: 0:1, 1:0, 2:0  Branky a nahrávky: 23. P. Vrána (Marcinko, Martin Růžička), 47. Chmielewski (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 60. Marcinko (Kundrátek) – 6. Strapáč. Rozhodčí: O. Hejduk, M. Sýkora – Ganger, Klouček. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000 (omezená kapacita). Střely na branku: 28:29. Zblokované střely: 14:22. Hity: 10:17. Vhazování: 26:35. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
HC Oceláři Třinec: Marek Mazanec – Marinčin, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), Daňo – O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil – Dravecký (A), Miloš Roman, Hrehorčák – Hrňa, Marcinko, Chmielewski.
HC Olomouc: Konrád – Ondrušek (C), T. Černý, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek – J. Káňa, David Krejčí (A), Kucsera – Kusko, J. Knotek (A), Klimek – Olesz, Navrátil, Bambula – Strapáč, Nahodil, Michal Kunc – Burian.

Předehrávané utkání padesátého sedmého kola mezi Oceláři a Olomouci se rozjíždělo dost pozvolna. V prvních pěti minutách nebyla k vidění žádná větší šance, oba soupeři se trápili v rozehrávce. Devatenáct vteřin po uplynutí páté minuty se kotouč poprvé dostal do branky, radovali se hosté z Olomouce. Petr Strapáč dostal od Jiřího Ondruška kotouč na levou stranu útočné třetiny, hostující útočník skóroval s přispěním Draveckého teče.

Po brance hostujícího celku se hra opět uklidnila, tisícovka fanoušků ve WERK ARENĚ sledovala marné pokusy obou celků si připravit vyloženou příležitost ke skórování. Rozruch tak nabídla až osmnáctá minuta, kdy Bambula obral o kotouč Kundrátka, ani z této akce se ale branka neurodila, když Mazanec zastavil i následné dorážky Navrátila s Oleszem. V závěru třetiny se ještě do vzájemné potyčky dostali Daňo s Nahodilem, oba kohouti museli následně odsedět dvě trestné minuty.

Ve dvacáté druhé minutě fauloval hostující Navrátil, Oceláři nabídnutou přesilovku dokonale zužitkovali. Po rychlé kombinaci mezi Růžičkou a Marcinkem se kotouč dostal mezi kruhy, odkud z první skóroval Petr Vrána. Domácí potrestali faul hostujícího útočníka za dvanáct vteřin. Olomoučtí si své vedení mohli vzít zpět po dalších dvou minutách, Klimek ale bekhendem Mazance nepřekonal. Hostujícímu celku se následně nedařilo ani v přesilovce při vyloučení Draveckého.

V polovině utkání se na pravé straně rozjel Martin Růžička, třinecký útočník se natlačil až před Konráda, bekhendem jej ale nepřekonal, když se puk zastavil v brankovišti. O pět minut později se před Mazancem snažil prosadit Knotek, třinecký gólman si ale věděl rady. Poslední dvouminutovka periody pak nabídla ostrou bombu Růžičky, po níž puk propadl Konrádovi, do sítě se ale nedostal, a také akci Káni, který se dostal až před třineckého gólmana. Mazanec ale byl úspěšnější.

Oceláři se ve třetí třetině poprvé v utkání dostali do vedení. Akce domácích začala nenápadnou přihrávkou Michala Kovařčíka, který našel svého bratra Ondřeje. Ten pak vyzval před brankou zcela osamoceného Arona Chmielewského, polský útočník si poradil mazácky a po rychlé kličce překonal brankáře Konráda. Hosté mohli srovnat po dvou minutách, kdy nejprve Knotek ve velké šanci pálil do Jaroměřského, Mazanec následně zastavil pokus Navrátila.

V poslední desetiminutovce hra nabrala na tempu, kotouč putoval z jedné strany kluziště na druhou. Po krásném pasu Klimka mohl skórovat Knotek, z první ale třineckou branku netrefil. Oceláři se následně soustředili na poctivou defenzívu a hrozili z rychlých protiakcí. Po jedné z nich Konráda nepříjemně ohrožoval Martin Růžička, hostující gólman udržel naděje Mory nad vodou. Devadesát vteřin před třetí sirénou hosté zkusili hru bez brankáře, tu ale záhy ukončilo vyloučení pro příliš mnoho hráčů na ledě, když Olomouc hrála se sedmi bruslaři v poli.

Oceláři tak v poslední minutě v přesilovce kontrolovali jednobrankový náskok, pár desetin před vypršením šedesáté minuty ještě z vlastního pásma odkrytou branku Olomouce trefil Tomáš Marcinko. Hráči s drakem na prsou tak po vítězství 3:1 berou všechny tři body.