Třinec vybojoval třetí místo ve skupině Tipsport Cupu

18.08.2009 · Zdeněk Plánka, Michal Pokorný
B l a n s k o - Přestože bylo závěrečné utkání základní skupiny Tipsport Cupu na šance vyrovnané, na góly vyhrál poměrně jednoznačně Třinec. Vedení se hosté ujali hned v úvodu a když už se domácím podařilo srovnat, Třinec odpověděl rychlým gólem. Utkání poznamenalo mnoho vyloučení, včetně závěrečné bitky Kántora s Kankem.
TsC4, úterý 18.8.2009
1:4
Blansko
Třetiny: 0:1, 1:1, 0:2  Branky a nahrávky: 25. Selingr (Dopita) - 4. Tomas (Seman, Martynek), 31. Květoň (Peterek, Polák), 41. Balej (Kohn, Výtisk), 50. Balej (Výtisk). Rozhodčí: Minář - Dřínovský, Novák. Vyloučení: 8:11, navíc Kántor (Kom) 5+20, Kanko (Tri) 5+20 a Lojek (Tri) 10 OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 2017. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4. 2017
Hylák - Křetínský, Bičánek, Ovčačík, Houdek, Zubíček, Mojžíš, Koma - Dopita, Erat, Selingr - Dlouhý, Pucher, Vorel - Brabenec, Procházka, Korhoň - Klimt, Šindel, Vondráček.
Duba - Seman, Andersons, Cartelli, Hrabal, Lojek, Malec, Sekeráš, Výtisk - Balej, Peterek, Lušńák, Květoň, Martynek, Polák, Polanský, Růžička, Kohn, Tomas, Kanko, Mičulka.

Oba celky nastoupily ke svému poslednímu utkání v letošním Tipsport Cupu. Už před tímto duelem totiž bylo jisté, že ani jeden z týmů se do semifinále nepodívá.

Na blanenském zimním stadiónu začali lépe hosté z Třince. Do dobrých příležitostí se dostal Tomas a následně i jeho týmový spoluhráč Květoň. Branka z toho však nebyla. Oceláři tedy museli vzít za vděk alespoň přesilovou hru. Těsně před vypršením trestu domácího Mojžíše napřáhl ke střele od modré Seman, jeho střelu ještě Hylák dokázal vyrazit, na dorážku osamoceného Romana Tomase byl však už krátký - 0:1. Po vstřelené brance se až do dvanácté minuty hojně vylučovalo. Sudí Tomáš Minář poslal na trestnou lavici postupně pět hráčů, z toho tři ve třineckém dresu. Z toho vyústila také půlminutová přesilovka Komety 5 na 3, leč změnu skóre nepřinesla. Od dvanácté minuty začali Brněnští vyrovnávat hru i bez pomoci početních výhod. Dobrou příležitost na vyrovnání měl Kántor, ovšem jeho střela orazítkovala jen tyč. Pak se do pěkné kombinace pustila Dopitova formace, konkrétně se akce odvíjela po ose Erat, Dopita a střílející Koma. Ale ani hosté nelenili, pěkný průnik předvedl Růžička, jenže následná přihrávka před bránu nenašla adresáta. Obdobná situace se odehrála i na druhé straně v podání brněnského Erata.

Do druhého dějství vstoupila Kometa přesilovkou. Třinec se však ubránil. A tak si obecenstvo na gól muselo počkat do pětadvacáté minuty. Opět se totiž projevila sehranost tria Erat, Dopita, Selingr. Jiří Dopita našel přesnou přihrávkou zpoza branky ideálně postaveného Pavla Selingra a ten nedal střelou z mezikruží Dubovi šanci - 1:1. Vyrovnaný stav dlouho nevydržel a byli to znovu hosté, kteří šli do vedení. V polovině utkání se po Peterkově asistenci prosadil David Květoň, který byl před Hylákem úplně sám a střelou mezi betony bezpečně skóroval - 1:2. Takovýto průběh se domácím příliš nezamlouval. Jenže ani střelecký pokus Mojžíše, ani následný závar s hlavní rolí Kamila Brabence, radost Brněnským nepřinesl. Vzápětí se opřel tvrdě do puku Polanský a Hýlak měl s touto ránou plné ruce práce. Třineckou střeleckou vsuvku kontroval v přesilovce Vondráček a následně i Zubíček, jehož projektil se blíže seznámil s Dubovou lapačkou. V závěru třetiny se pokusil o moment překvapení Vorel, ale jeho zakončení zpoza brány znamenalo jen posunutí branky. Následně dostalo Brno možnost hrát přesilovou hru, kterou mohl využít těsně před sirénou Brabenec, ani nadvakrát však třineckého brankaře nepřekonal.

Přesilovku z konce druhé části si Kometa přenesla i do třetiny závěrečné. Jenže místo očekávaného vyrovnání přišel třetí úder Třince. V oslabení ujel Jozef Balej a forhendovým blafákem nedal Hylákovi šanci - 1:3. Euforii ze vstřelení branky umocnili Oceláři ještě přesilovkou, ve které brněnského brankaře mohutně ostřelovali. Domácí tentokrát přestáli bez úhony. Povedená souhra byla k vidění v šestačtyřicáté minutě. Pucher nejprve našel v dobré pozici Dlouhého, který však místo střely našel ještě lépe postaveného Vorla, ten ve vyložené šanci těsně přestřelil. Že nebude dnes Kometa na hru v početní výhodě vzpomínat v dobrém naznačily následující chvíle, nejprve přišla dělovka Bičánka, která orazítkovala tyč, aby následně ujelo duo třineckých hráčů. Jozef Balej však nenahrál, místo toho předvedl ukázkové zakončení - 1:4. Brno se i za nepříznivého stavu nevzdávalo, stále se snažilo skórovat. Třinec ovšem dobře bránil a nepřipustil už žádné zdramatizování zápasu.

Třinec tedy díky dnešní výhře přeskočil Kometu a umístil se v základní skupině Tipsport Hockey Cupu na třetím místě se sedmi body. Brno nasbíralo o dva body méně. Z postupu do semifinále ze skupiny D se nakonec raduje Zlín.