Třinec vydřel další body

20.10.2009 · Tomáš Vacho
Brněnská kometa v dnešním zápase 18. kola O2 extraligy dlouho sahala po bodech, když dvakrát vedla. Třinečtí ale zvládli třetí třetinu a v samém závěru strhli utkání ve svůj prospěch.
18.kolo, úterý 20.10.2009
4:3
Zimní stadion Třinec
Třetiny: 1:0, 1:3, 2:0  Branky a nahrávky: 14. Kohn (Cartelli), 30. Kohn (Bonk, Cartelli), 47. Seman (Peterek, Kohn), 59. Martynek (Peterek, Květoň) - 26. Vondráček (Šindel, Dopita), 27. Dlouhý (Richter, Procházka), 35. Dopita (Seling, Novák). Rozhodčí: Kubeš, Jeřábek – Chytil, Bryška. Střely: 36:30. Vyloučení: 6:9, navíc Martynek (Třinec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3451. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3.  3451
Duba - Cartelli, Výtisk, Seman, Malec, Zíb, Hrabal, Lojek - Tomas, Polák, Bonk - D. Květoň, Peterek, Martynek - Kohn, Polanský, M. Růžička - Kanko, Ostřížek, Pospíšil.
Trvaj - Bičánek, Koma, Novák, Ovčačík, Richter, Kempný, Houdek, Mojžíš - Erat, Dopita, Selingr - Vondráček, Huml, Šindel - Dlouhý, Procházka, Bourret - Svoboda, Brabenec, Ludvík.

Navzdory papírovým předpokladům se Kometa prezentovala aktivním vstupem do utkání. Brněnstí hráči skvělým forčekinkem nedávali třineckým klid v rozehrávce. První vlaštovky, co se šancí týče, přišly s pátou minutou – David Květoň se prezentoval prudkou střelou z mezikruží na vyrážečku, ihned poté na druhé straně vyprášil Dubovu lapačku Roman Vondráček. Postupem času se v obranách obou mužstev otevírala malá okénka, osamocený a zároveň faulovaný Růžička, ani v následné přesilovce zakončující Martynek, však ve svých šancích neuspěli. Ve dvanácté minutě se v přesilovce ke střele dostal Bičánek, kterou ale povyjetý Duba stihl vytěsnit. Ve čtrnácté minutě se Třinec dostal do vedení zásluhou Ladislava Kohna, který dokázal od mantinelu odražený kotouč trefit tak, že Trvaj nestihl zareagovat. První dějství nebylo i přes otevření domácího gólového výčtu nikterak divácky atraktivní, houževnatý soupeř zpod Špilberku nepřipouštěl třinecké do výraznějších příležitostí. V samém závěru první třetiny nicméně stihl Cartelli ještě orazítkovat tyč, to bylo ale vše – do kabin se tedy šlo za stavu 1:0.

Do druhé dvacetiminutovky nastoupila jiná Kometa. Velká příležitost Jakuba Šindela ze dvaadvacáté minuty, když vybruslil mezi kruhy a střelou zápěstím těsně minul, byla předzvěstí toho, co mělo teprve následovat. V šestadvacáté minutě totiž přišlo vyrovnání, když si z rohu kluziště před Dubu vybruslil Roman Vondráček a přízemní střelou zápěstím vsítil branku. V tu chvíli začali na hřišti dominovat Jihomoravané, díky čemuž se za další minutu dostali do vedení. Chybující Polák totiž nabídl brněnským přečíslení 3 na 2, které Radek Dlouhý mazácky zužitkoval střelou do pravé šibenice. Oceláři se ale navzdory nepříznivému průběhu nesesypali, ba naopak. Jen tři minuty stačily domácím ke srovnání kroku, ve třicáté minutě doklepl odraženou ránu Bonka do prázdné klece skvěle pozičně hrající Ladislav Kohn. Stejný hráč mohl za další tři minuty dosáhnout hattricku, jeho bomba z levého kruhu však pouze olízla břevno. Co se nepodařilo Ocelářům, dokázala Kometa – v čase 34:55 šli hosté podruhé v utkání do vedení, nepokrytý Jiří Dopita nikým nerušen přehodil beton Tomáše Duby. Brno pokračovalo v kompaktním výkonu i nadále, zle pro Třinec mohlo být v osmatřicáté minutě, kdyby Jakub Šindel střelou z otočky o centimetry neminul třineckou branku.

Brno šlo do třetí třetiny s jasnými taktickými pokyny – udržet skóre za každou cenu. To se mu úpornou defenzivní hrou dařilo až do minuty číslo čtyřicet sedm, ve které se ve střelecké pozici, díky spolupráci Kohna a Peterka, ocitl Daniel Seman, jehož bomba z místa před kruhy málem protrhla síť branky hostů– 3:3. Od toho momentu se třinecká mašina rozjela na plné obrátky. V rozmezí dvou minut se do obrovských šancí dostal dvakrát Cartelli, jednou Polanský, Hrabal a Kohn, tým z moravské metropole však stále odolával. A když už to vypadalo, že se diváci ve třinecké Werk Aréně dočkají dělby bodů, přišla na řadu Peterkova formace, která v poslední minutě vymyslela gólovou akci, na jejímž konci stál Rostislav Martynek. To ale ještě nebyl konec – v čase 59:20 ujel do samostatného úniku Huml, kterého k zemi stáhl domácí Cartelli, následující trestné střílení ale Roman Erat neproměnil. Hektický závěr mohli hosté z Brna využít ve svůj prospěch, ale závar před domácí brankou osm sekund před závěrečnou sirénou již ke změně skóre nevedl.

Kometa dnes neměla k bodům daleko. Oceláři o tom, že všechny body zůstanou pod střechou Werk Arény, rozhodli až v nejzažších chvílích utkání, když soupeři udělili rozhodující direkt a zásluhou Tomáše Duby vzápětí neinkasovali z trestného střílení.

Václav Baďouček (Kometa Brno):
Dnes jsme předvedli výborný výkon. Padesát devět minut jsme hráli super hokej a rozhodla jediná chyba. Přestáli jsme hlavně krušnou druhou třetinu, kdy jsme střídavě hráli ve čtyřech a ve třech. Bohužel zápas dopadl tak, jak dopadl.

Břetislav Kopřiva (Třinec):
Určitě to bylo jiné Brno, než to, se kterým jsme hráli první zápas. Měli jsme těžký zápas ve Vítkovicích a odpočinek nebyl dlouhý. Brno hrálo výborně organizovaně, dobře bránilo střední pásmo a musím uznat, že hrálo velmi dobře. Těžko jsme se prosazovali. Ve třetí třetině jsme si řekli, že to musíme zvrátit. Mužstvo se v poslední části neskutečně zvedlo, dalo do toho všechny zbytky sil. V závěru nám štěstí přálo, hráči odvedli ve třetí třetině super výkon.