Poslední utkání Tipsport Cupu hrají Oceláři s Brnem

18.08.2009 · Tomáš Vacho
Třinečtí hokejisté dnes nastoupí k poslednímu utkání letního Tipsport Hockey Cupu, ve kterém změří síly s vítězem minulého ročníku tohoto turnaje – Kometou Brno. Přestože žádný z dnešních soupeřů již nemá šanci postoupit do dalších bojů, bude dnešní utkání pro Třinec důležité z hlediska krystalizace kádru.

O soupeři

Brněnští hokejisté jsou pro nastávající sezónu novou tváří mezi českou hokejovou elitou, kam zamířili po odkoupení extraligové licence od Znojma. Kromě licence se do Komety přestěhovali i někteří klíčoví hráči, kteří budou brněnským pomáhat v první extraligové sezóně. Hráči jako Trvaj, Bičánek, Mojžíš, Dopita, Erat či Selingr ale letos paradoxně nepomohli klubu z moravské metropole k obhajobě prvenství v letním Tisport Hockey Cupu. Přestože Brno prohrálo pouze na ledě Vítkovic, na jednoho z vedoucího tandemu složeného ze Zlína a právě Vítkovic již nemůže dosáhnout.

Dosavadní výsledky v Tipsport cupu:

Znojmo – Kometa 1:4

Kometa – Zlín 4:3p

Vítkovice – Kometa 3:1

O Třinci

Třinec se nachází v podobné pozici jako jeho dnešní soupeř – naděje na postup do vyřazovacích bojů jsou ztraceny. Oceláři po minulém utkání se Skalicí převážili misky vah v pozitivní bilanci z přátelských utkání, když v sestavě složené i z hráčů širšího kádru porazili tohoto slovenského soupeře 6:3. Po turnaji v Trenčíně došlo k prvnímu zúžení kádru – tým opustili Jan Steber, Jakub Orsava a Martin Štefl. Pakliže má trenérské duo Marek a Kopřiva téměř jasno o složení tří elitních formací, dá se dnes očekávat krystalizace formace čtvrté. Utkání, ve kterém zdánlivě o nic nejde, tak může představovat poslední možnost pro některé hráče, kteří bojují o místo v sestavě.

Dosavadní výsledky v Tipsport cupu:

Třinec - Zlín 2:9

Vítkovice - Třinec 4:3 po s.n.

Třinec - Znojmo 6:0

O zápase

Utkání mezi Kometou Brno a Oceláři Třinec bude rozehráno v 18.00h, z důvodu rekonstrukce haly Rondo, domácího stánku Brna, bude utkání odehráno na zimním stadionu v Blansku. Z utkání bude samozřejmě probíhat i textový on-line přenos.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice