Půl tucet branek v síti Kladna znamená tři body na kontě Třince!

06.11.2011 · Daniel Ježek
Ve druhému utkání ve středních Čechách se Oceláři představili na ledě Rytířů z Kladna. Po bezbrankové první třetině se obou celkům začalo střelecky dařit, přičemž aktivnější byli Třinečtí. Ti nakonec nasázeli Kladnu půl tuctu branek. Dva góly Třince vsítil Zbyněk Hampl.
20.kolo, neděle 6.11.2011
Kladno
2:6
Třetiny: 0:0, 2:3, 0:3  Branky a nahrávky: 21. Lukáč (Hovorka, Kalla), 37. Kalla (Knotek) - 22. Hrňa (Polanský, Klimenta), 26. Adamský, 33. Bonk (Hudec), 48. Hampl (Zíb), 57. Hampl (Peterek, Hrňa), 60. Rufer (Ostřížek, Orsava) . Rozhodčí: Hrubý, Polák - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: 30:28. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3
Cikánek - Toman, Drtina, Majeský, Piskáček, Růžička, Lepine, Dvořák - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Lukáč, Kalla - Eberle, Bělohlav, Kafka - Valský, Knotek, Bílek - Diviš.
Vojtek - Hrabal, Zíb, Cartelli, Davison, Richter, Hudec, Lojek - D. Květoň, Bonk, McGregor - Hampl, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Hrňa - Orsava, Ostřížek, Rufer - Havel.

Úvod zápasu patřil domácím hráčům, kteří se mnohem častěji dostávali k ohrožení Vojtkovy branky. Asi největší šanci první dvouminutovky měl na své holi Marek Hovorka. Ten si najel ke kruhu pro vhazování odkud vystřelil. Nebezpečný puk letěl do branky, jeho cestu ale zatarasil Martin Vojtek. Na druhé straně mohl o minutu později zahrozit Adam Rufer. Ten se do šance dostal po chybě kladenské defenzívy, Orsavův postup ale zastavil brankář Cikánek. To byla jedna z několika třineckých šancí v úvodních deseti minutách, Oceláři si ale stejně jako hráči Kladna vylámali zuby na pozorném brankáři.

Poté, co se první dvacetiminutovka přelila do své druhé poloviny, se třinečtí čím dál tím víc dostávali do tempa. Velkou příležitost přinesla minuta třináctá. Oceláři jeli do přečíslení dvou na jednoho, které vedl David Květoň. Ten se nakonec rozhodl pro samostatné zakončení, kotouč ale poslal mimo tři tyče. Třinecký tlak gradoval v závěru třetiny, kdy Oceláři dostali příležitost krátké přesilovky 4 proti 3. V té si hráči zpod Besky vytvořili pořádný tlak, ani jednu z několika střel ale proměnit nedokázali.

Jestliže první třetina patřila brankářům, tak druhá dvacetiminutovka byla v jednoznačné režii útočících hráčů obou mužstev. V prvních šesti minutách této periody totiž padly tři branky. Skóre zápasu otevíral domácí Michal Lukáč, který završil chytrou akci Marka Hovorky. Třinečtí ale s vyrovnáním příliš neotáleli. Stejnou mincí oplácelo duo Jiří Polanský - Erik Hrňa. Polanský nahrával zpoza branky na najíždějícího Hrňu, který propálil bezmocného Cikánka. Oceláři se pak dostali do oslabení, paradoxně to ale byli svěřenci trenéra Pavla Marka, kteří vsítili další branku. Po chybě v hostující rozehrávce se do sóla dostal Martin Adamský. Ten si najel až před branku, kde chtěl přelstít Cikánka nějakou kličkou. Kotouč mu ale sjel z hole a Cikánek jej vyrazil. K neštěstí všech domácích fanoušků se puk odrazil od dojíždějícího Kafky do sítě.

Ze strany Ocelářů to ale nebylo vše. V třiatřicáté minutě se k puku dostal kapitán Radek Bonk. Ten přebruslil střední třetinu a z pravé strany zakončil. Kotouč propadl Cikánkovi do sítě, brance nezabránily ani následné protesty kladenských pro postavení Květoně v brankovišti - 1:3. Domácí ale nehodlali složit zbraně. Kladenští si postupem času dokázali vytvářet tlak, hodně jim v tom pomohla přesilovka při vyloučení Zíba. V početní výhodě byla aktivní dvojice Patera – Kalla, která se několikrát snažila zahrozit. Domácí se ale přesilovkové branky nedočkali. Kladenští však nemuseli smutnit dlouho. Ve 37. minutě se ke kotouči dostal Jaroslav Kalla, který trefil prostor mezi Vojtkovou rukou a betonem.

Domácí se v úvodu závěrečné periody pokoušeli o vyrovnání stavu, další gól ale přidali hráči Třince. Ti dokázali využít nabídnutou početní výhodu. Kotouč se od modré, odkud jej nahodil Zíb, dostal před branku Kladna. Tam se nejlépe orientoval Zbyněk Hampl, který nadvakrát překonal bezmocného Cikánka. Kladenští tak měli svou situaci mnohm těžší nežli na začátku třetiny, stále však neskládali zbraně a v přesilovce se snažili o korekci. Všechny střely ale bez problému zlikvidoval brankář Vojtek.

Ocelářům dvoubrankové vedení nestačilo a přidali ještě další dvě branky, čímž definitivně pohřbili kladenské naděje. Jan Peterek našel volného Zbyňka Hampla, který tečoval puk za záda brankáře Cikánka. Na 2:6 zvyšoval poslední minutě Adam Rufer, který se dostal před Cikánka a poslal puk pod horní tyčku. Kladno – Třinec 2:6.

Zdeněk Vojta (Rytíři Kladno): V první třetině se hrál hokej, který se musel líbit. Sice jsme šli do vedení, ale prakticky po pár desítkách vteřin jsme udělali dvě chyby, soupeř vyrovnal, a když přišel další gól Třince při naší přesilovce a hosté zvýšili na 3:1, bylo téměř rozhodnuto. Tlačili jsme se sice do gólu, ale soupeř prokázal svoji velkou šikovnost v osobních soubojích, v zakončení i při proměňování šancí, a zaslouženě vyhrál.

Pavel Marek (Oceláři Třinec): Jsme velmi šťastní, že si vezeme z Kladna tři body. Přijeli jsme s velkým respektem, protože Rytíři hrají velice dobře. Podle mého názoru to byl vyrovnaný zápas a my jsme byli při něm šťastnější. Nakonec jsme vyhráli sice velkým rozdílem, ale ten určitě neodpovídá průběhu hry.