Zbyněk Hampl: Jsem rád za každou minutu v třineckém dresu

06.11.2011 · Martin Stebel
Oceláři i nadále potvrzují pověst mužstva, které pravidelně sbírá body na soupeřových ledech. Kladenské Rytíře zdolali přesvědčivě 6:2 a před reprezentační přestávkou stále figurují v elitní šestce extraligové tabulky. Dvě branky zaznamenal Zbyněk Hampl, jenž naskočil do třineckého kádru v rámci střídavého startu z prvoligového Ústí.

Kladno je letos nepříjemným soupeřem. Jak zní tvůj pozápasový komentář?

Mohu to hodnotit jen pozitivně. Chtěli jsme hrát poctivě směrem dozadu, ale zároveň hrát aktivně do útoku. Kladno nehrálo vůbec špatně, zápas byl dlouhou dobu otevřený. Konečný výsledek je pro ně trochu krutý, ale naše výhra je naprosto zasloužená.

Po druhé třetině jste vedli jen těsně. Až v posledním dějství jste i tvou zásluhou rozhodli zápas ve svůj prospěch...

Nechtěli jsme nic ponechat náhodě a naší snahou bylo soupeře přestřílet. Na první brance měl velký podíl Lukáš Zíb. Nahodil puk na gólmana a já už jen dorážel. Druhý gól připravil Honza Peterek. Ideálně mi nahrál před brankoviště a byl by hřích tohle nedat. Moje góly ale nejsou tak důležité jako naše body.

Oceláři minule neuspěli na Slavii. Jakou náladu v týmu jsi vycítil před nedělním duelem?

Kluci se hecovali, že na Kladně je třeba za každou cenu vyhrát a odčinit nezdar ze Slavie. Atmosféra byla bojovná. Před reprezentační pauzou se nemá smysl šetřit a do zápasu jsme vložili všechny síly.

Zbyněk Hampl skóruje v nedělním utkání s Kladnem. foto: Jiří Ipser

V aktuální sezoně hostuješ v Ústí nad Labem. Kdy přesně ti bylo oznámeno, že si znovu zahraješ v barvách Ocelářů?

V sobotu jsem ještě hrál v Ústí a hned po zápase mi Pavel Janků oznámil, že budu v neděli nastupovat za Třinec. Je jasné, že mě tahle informace moc potěšila. Extraliga má přece jen trochu jiný náboj a lepší úroveň. Jsem rád za každou minutu, kterou mohu odehrát v třineckém dresu.

Jak obtížné bylo si zvyknout po čase na extraligové tempo hry?

Myslím, že to bylo docela v pohodě. Hrál jsem v lajně s Radkem Bonkem a Davidem Květoněm. S takto skvělými hráči je radost hrát. Snažil jsem se plnit hlavně defenzivnější úkoly a dva góly jsou jen příjemným bonusem navíc. Důležité jsou tři body pro tým.