Oceláři podlehli kladenským Rytířům 1:4

02.10.2011 · Daniel Ježek
V sedmém kole Tipsport extraligy hostili Oceláři tým z Kladna. Ve velmi vyrovnaném utkání byli o krok lepším celkem hosté z Kladna, kteří nakonec vyhráli v poměru 1:4. Jedinou branku Třince vsítil Kanaďan Rob Davison.
7.kolo, neděle 2.10.2011
Kladno
1:4
Třetiny: 1:2, 0:2, 0:0  Branky a nahrávky: 18. Davison - 4. Hovorka (Hlaváč), 14. Bílek, 21. Patera (Bicek, Lipine), 23. Lukáč. Rozhodčí: Husička, Minář - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:5, navíc Havel (TRI) 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3992. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Hamerlík (od 23. min Vojtek) - Hrabal, Zíb, Davison, Lojek, Cartelli Seman, Hudec, Richter - Marosz, Bonk, Květoň - Adamský, Polanský, Kohn - Havel, Peterek, Chovan - Hrňa, Valčák, Orsava
Chábera - Kameš, Diviš, Růžička, Toman, Procházka, Piskáček, Lepine - Hlaváč, Patera, Bílek - Hovorka, Dragoun, Kalla - Eberle, Knotek, Kuchler - Bicek, Melka, Kafka - Lukáč.

Úvodní minuty tohoto zápasu přinesly velmi vyrovnaný hokej. Šance se střídaly na obou stranách, o něco více jich ale zaznamenali hosté. Ti se navíc ve čtvrté minutě propracovali do vedení. Rychlou protiakci po pravé straně zakončil Marek Hovorka, kterého parádním pasem vyzval Jan Hlaváč ke gólovému zakončení. Hovorka poslal puk do pravého rohu Hamerlíkovy branky. Vyrovnat mohli za další tři minuty Chovan s Peterkem. Třinecký matador dostal puk od Chovana, tváří v tvář brankáři Cháberovi ale neuspěl.

Dvě minuty po uplynutí první deseti minut se v další nadějné šanci ocitl Lukáš Zíb, kterému Josef Hrabal adresoval přihrávku. Zíb se ale ne zrovna ideálně trefil do puku, který skončil mimo branku Kladna. Zákonitě tak přišel trest. Dlouhé obléhání Hamerlíkovy branky zakončil Vítězslav Bílek přesnou střelou. Oceláře ale ani tato branka napoložila, naopak za další minutu mohli snížit. Milan Toman nezpracoval puk a jen tak tak že ho neposlal do Cháberovy branky. V dobrých šancích se pak ocitli Kohn a na druhé straně Patera. Ani jeden ale nebyl schopen překonat gólmana. Oceláři postupně zvyšovali aktivitu a čím dál tím víc zatápěli pod kladenským kotlem. Jejich aktivita jim nakonec přinesla ovoce na začátku 19. minuty. Od modré střílel Rob Davison. Kanaďanova střela vypadla Cháberovi z lapačky a zapadla do branky.

Hosté do druhé třetiny vstupovali v početní výhodě a tu dokázali využít. Od modré střílel Jiří Bicek, Hamerlík jeho střelu vyrazil jen k nehlídanému Pavlu Paterovi, který už jen doklepl puk do prázdné branky. Za Třinec mohl pak korigovat Davison, ten se ale trefil jen do betonů brankáře Chábery. Hosté pak opět trestali. Nenápadnou střelu na domácí branku vyslal Michal Lukáč. Kotouč, k údivu všech přítomných ve Werk aréně, propadl Hamerlíkovi do branky. Domácí brankář už toho měl dost a své místo přepustil Martinu Vojtkovi.

Ten musel odrážet několik šancí hostů. V té největší asi stál Jan Eberle. Kladenský útočník se ocitl zcela sám před Vojtkem, v gólové radosti mu ale zabránil Martin Vojtek perfekrtním zákrokem. Také Oceláři si dokázali vytvořit několik šancí. Na Cháberu se postupně valili Peterek, Chovan či Adamský, ani jeden ale nedokázal najít recept na překonání kladenského strážce svatyně. V závěru periody ještě mohl skórovat Jiří Bicek. Ten ale nedokázal využít hrubky Radka Bonka, když puk napálil jen do brankáře Vojtka.

Oceláři se v poslední třetině snažili o korekci a případné vyrovnání stavu. K dispozici měli i tři přesilovky, Cháberu v kladeské brance se jim však překonat nepodařilo. Nejblíže ke gólu měli Peterek, Cartelli či Zíb. Všechny střely ale skončily na chráničích brankáře Rytířů. Na druhé straně mohli navýšit vedení hostů Hovorka nebo Toman. Ty zase vychytal gólman Vojtek. Stav zápasu se ve třetí třetině nezměnil, tři body tak putují do Kladna.

Břetislav Kopřiva (Oceláři Třinec): Neměli jsme dobrý vstup do utkání. Chyběl tomu pohyb a nasazení, hráči si po pátečním kvalitním utkání se Slavií asi mysleli, že na Kladno bude stačit poloviční výkon. Úvod druhé třetiny nás bohužel dorazil. Chtěli jsme se zvednout, ale dvakrát jsme inkasovali. Hlavně třetí gól z přesilovky rozhodl. Až v třetí třetině byla hra z naší strany taková, jak by to doma mělo vypadat. Ale nepadly nám tam góly a štěstí se od nás odklonilo. Kladno ovšem hrálo výborně a dobře bruslilo.

Zdeněk Vojta (Rytíři Kladno): Po výpadku v Karlových Varech a nevydařeném utkání s Boleslaví jsme dnes předvedli velmi dobrý a bojovný výkon plný nasazení. Oproti minulým třem zápasům jsme ale hlavně zase začali dávat góly a to rozhodlo. Celé mužstvo od gólmana Chábery po posledního útočníka zasluhuje za výkon opravdu velkou pochvalu. Tři body z Třince jsou velmi cenné, ale výkon, který jsme předvedli, ještě cennější.