Potlesk! Oceláři vyloupili nepopulární Zlín!

11.10.2019 · Martin Stebel
Úřadující mistři i nadále surfují na vítězné vlně. V pořadí čtvrtý korálek na šňůru výher se podařilo navléknout na stadionu Luďka Čajky ve Zlíně, kde svěřenci Václava Varadi v pátečním podvečeru po gólech Polanského, Vrány, Chmielewského, Hrehorčáka a Draveckého dokázali zvítězit poměrem 5:2!
9.kolo, pátek 11.10.2019
2:5
Zimní stadion Luďka Čajky
Třetiny: 1:1, 1:2, 0:2   Branky a nahrávky: 13. Žižka (J. Ondráček), 32. Köhler (Freibergs, Nosek) – 20. Polanský (Gernát, Roth), 23. P. Vrána (Hrehorčák, M. Stránský), 38. Chmielewski (M. Kovařčík, M. Doudera), 45. Hrehorčák (Roth), 59. Dravecký (Krajíček). Rozhodčí: Hodek, Zrnič – Klouček, Zgonc. Vyloučení: 8:11, navíc Köhler 5 minut a do konce utkání, Dufek – O. Kovařčík, D. Musil všichni 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4108. Střely na branku: 22:33. Střely mimo: 16:8. Zblokované střely: 11:16. Hity: 18:15. Vhazování: 21:37. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5. Nejlepší hráči utkání: Ondráček - Hrehorčák.
PSG Berani Zlín: Čiliak (Huf) – Nosek (A), Žižka (C), Ferenc, Freibergs, Gazda, Řezníček, Hamrlík – Dufek, P. Sedláček, Köhler – J. Ondráček, Honejsek, Kubiš (A) – Szturc, Palmberg, Herman – Šlahař, Popelka, Fryšara.
HC Oceláři Třinec: Bartošák (Kváča) – Gernát, Roth, M. Doudera, Krajíček (C), Zahradníček, D. Musil, Haman – Hrehorčák, P. Vrána, M. Stránský – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Dravecký (A), Polanský, Hrňa – Adamský (A), Hladonik, Kofroň.

Do utkání na stadionu Luďka Čajky se mezi tři třinecké tyče po zdravotní pauze znovu postavil Patrik Bartošák. Byl to právě on, kdo měl v úvodu víc práce. Berani ho zaměstnali při střelách Honejska či Szturce, ale v obou případech šly kotouče do lapačky hostujícího brankáře. Oceláři se museli hodně otáčet rovněž při oslabení, kdy čelili mnoha pokusům, ale vše zdárně ustáli.

Skóre se tak změnilo ve třinácté minutě, kdy do brejkové situace unikla při oslabení dvojice Ondráček-Žižka. Prvně jmenovaný načasoval přesnou nahrávku na veterána Tomáše Žižku a ostřílený bek, který včera oslavil kulaté 40. narozeniny, pouze precizně nastavil hůl, od níž si puk našel cestu do sítě.

Závěr třetiny patřil Ocelářům. Nejdříve těsně minul Hrňa, ale 34 sekund před první sirénou už třinečtí fandové zvedali ruce nad hlavy. Po nahození od modré se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Jiří Polanský, který mezi betony poslal puk do Čiliakovy klece. Zlín mohutně protestoval, vyžádal si video konzultaci, ale trefa třinecké legendy s číslem 23 platila.

Výběr Václava Varadi udeřil hned zkraje druhé dvacetiminutovky. Autorem branky byl Petr Vrána, který si najel do mezikruží na Stránského pas, těžil z dobrého čtení hry a pohotově zvedl puk z bekhendové strany do domácí klece - 1:2. Chvíli poté mohlo být skóre pro mistry ještě výhodnější, jenže bombu Adamského zastavila branková konstrukce.

Třinečtí pykali za špatnou disciplínu. Psala se 32. minuta, kdy za katr usedla dvojice Musil-Stránský. PSG dvojnásobnou přesilovku využilo, do střelecké listiny se po prudké ráně Freibergse jemnou tečí zapsal Bedřich Köhler. Další minuty už ale patřily Slezanům a ti zvýšenou aktivitu vyjádřili také gólově. Z pravého křídla střílel Michal Kovařčík, po jeho pokusu Čiliakovi propadl mezi nohama puk o který se duchapřítomným doklepnutím postaral všudybyl Aron Chmielewski.

Začátek posledního dějství byl ve znamení častých faulů a z nich pramenících přesilovek na obou stranách kluziště. Köhler nedovoleným způsobem zastavil Douderu a za tvrdý zákrok šel zcela po právu předčasně do kabin. Oceláři provinění zlínského rebela brzy potrestali. Vladimír Roth za modrou chytře podržel puk, v předbrankové zóně periferně viděl ještě lépe postaveného Patrika Hrehorčáka, který kus gumy šikovně přizvedl a druhým extraligovým zásahem dal hostům v čase 44:28 už dvoubrankový polštářek.

Berani rozhodně nic nezabalili, i nadále byli pro favorita nepříjemně kousaví a dokázali si vytvořit brankové příležitosti. Aktivitou hýřil například extřinecký Herman, do šance se dostal také Kubiš, jenže Patrik Bartošák působil spolehlivým dojmem a svůj tým držel nad vodou. Definitivně rozhodnuto tak bylo teprve v čase 58:22, kdy poslal puk do opuštěné zlínské svatyně univerzál Vladimír Dravecký. Oceláři tak díky kompaktnímu výkonu všech formací získali v pořadí čtvrtou extraligovou výhru v řadě a průběžně se vrací na samotné čelo tabulky!

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Zápas se lámal v závěru první třetiny. kdy přišla naše hrubá chyba. Určitě by se zápas vyvíjel jinak a pohoda by byla větší. Na každý gól se velmi nadřeme a vůbec si nepomáháme přesilovkami. Výsledek pro nás krutý podobně jako v předchozím zápase se Spartou. Hra tomu neodpovídá, ale bohužel taková je realita, že jsme opět bez bodů."

Václav Varaďa (hlavní trenér HC Oceláři Třinec): "Velmi si vážím tří bodů, které jsme získali. Týmu je potřeba poděkovat za velmi dobře odehraný zápas i přes první inkasovanou branku. Hráli jsme velmi dobře a pomohl nám vstřelený gól na konci první třetiny Jirky Polanského, který nám dodal sebevědomí. V případě, že by gól nepadl, zápas se mohl vyvíjet jinak. V průběhu utkání jsme limitovali zlínské šance na nízký počet, pomohli jsme si přesilovkou a výsledkově jsme odskočili. Poté se hrál až příliš hokej typický v play off, na Zlínu bylo vidět že mu schází herní pohoda. Těší nás tři body proti soupeři, který dlouhodobě hraje proti nám velmi dobře. Bylo to urputné, vyrovnané utkání, dali jsme více branek a bereme tři body."