Matěj Stránský vystřelil Ocelářům dva body

25.02.2020 · Daniel Ježek
Oceláři v dohrávce osmačtyřicátého kola přivítali zlínské Berany, po velmi vyrovnané bitvě se nakonec mohli radovat z dvoubodového vítězství. Zlínští sice dlouho vedli, hráči s drakem na prsou ale srovnali a Matěj Stránský v nájezdech pro domácí dobyl druhý bod.
48.kolo, úterý 25.2.2020
2:1sn
Třetiny: 0:1, 0:0, 1:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 51. M. Stránský (P. Vrána), rozh. nájezd M. Stránský – 13. Šlahař (Okál). Rozhodčí: Šír, Kubičík - Bryška, Rožánek. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 398. Střely na branku: 37:29. Zblokované střely: 17:10. Hity: 10:11. Vhazování: 37:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1.
HC Oceláři Třinec: Kváča – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, M. Adámek – Martin Růžička (A), P. Vrána, M. Stránský – Chmielewski, Marcinko, Hrňa – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák – Dravecký (A), Novotný, Adamský (C) – Polanský.
PSG Berani Zlín: Kašík – Nosek (A), M. Novotný, Ferenc, Freibergs, Gazda, Řezníček, Hamrlík – Fryšara, Fořt (A), Köhler – Šlahař, Honejsek, Okál – Dufek, Claireaux, Herman – J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš (C).

Úvodní pětiminutovka dohrávky osmačtyřicátého kola mezi Oceláři a Zlínem se nesla v duchu prohřešků proti pravidlům. V úvodu první třetiny byli postupně vyloučení Sedláček, Galvinš a Claireaux, žádná z početních výhod ale větší šanci nenabídla. První vážnější příležitost tak fanoušci ve WERK ARENĚ viděli až v desáté minutě, kdy se hosté vydali do přečíslení tří proti dvěma. Fořt se rozhodl vyřešit celou akci střelou, Kváča si věděl rady.

Ve třinácté minutě už se poprvé měnilo skóre, nutno podotknout, že to bylo na dlouhou dobu naposledy. Berani přečkali chvilkový tlak domácích a po nenápadné akci se prosadili. Okál zpoza branky chytře našel nehlídaného Jakuba Šlahaře, který u pravé tyče nedal Kváčovi žádnou šanci. Třinečtí mohli jednobrankové manko srovnat v závěru otevírací dvacetiminutovky, dobré šance Musila, Novotného ani Doudery ale vyslyšeny nebyly.

V první minutě prostřední periody byl opět v dobré šanci Gernát, ani urostlý bek Ocelářů ale Kašíka nepřekonal. Oceláři následně zahrávali několik přesilových her, včetně jedné dvojnásobné. Slezané hráli v pěti proti třem celkem devadesát vteřin, ani tato výhoda ale domácím ke vstřelení branky nepomohla. Kašík zlikvidoval nájezd Adamského, stejně tak několik pokusů Růžičky z bezprostřední blízkosti.

Na začátku druhé poloviny zápasu mohli ševci zvýšit své vedení při akci čtyři proti dvěma, Köhler ale ve výborné pozici branku netrefil. Berani nicméně pokračovali v aktivní hře a častěji se dostávali ke střelám, Kváču ale nepřekonali ani Kubiš s Fryšarou. To Oceláři se v koncovce vyloženě trápili. Ve dvou dobrých šancích dvakrát mimo pálil Gernát, v sedmatřicáté minutě pak Kašík zlikvidoval pokusy Marcinka a Doudery. Závěr třetiny se odehrál ve čtyřech na obou stranách, branka ale nepadla.

Tempo se v poslední třetině rozjíždělo trochu pomaleji, vážnější šanci vyprodukovali domácí až v páté minutě periody, Růžička ale v těsné blízkosti Kašíka tečoval kotouč nad branku. Slezanům se v branku nepovedlo přetavit ani tlak z osmačtyřicáté minuty, kdy Třinečtí operovali v útočném pásmu. Douderovo nahození od modré ke Kašíkovi ani nedoputovalo. Třinečtí se tak nakonec dočkali až v polovině třetiny, kdy Matěj Stránský důrazně využil přesilovou hru. Nic na tom nezměnila ani trenérská výzva hostujícího kouče.

Hosté se po inkasované brance dostali do talku, Freibergsovy pokus od modré ale Kváčovu branku netrefily. Necelých šest minut před koncem se ve velké šanci ocitli Růžička s Vránou, ani jeden ale z předbrankového prostoru za Kašíka neusměrnil Douderovo nahození od modré. Ocelářům se nevedlo ani v závěru základní hrací doby, kdy v dobré šanci neproměnil Adámek, šlo se tak do prodloužení.

Ve druhé minutě nastaveného času mohl v samostatném úniku rozhodnout Ondřej Kovařčík, proti Kašíkovi ale neuspěl. Oceláři si následně po faulu Fryšary zahráli přesilovou hru, kterou trenéři umocnili odvoláním Kváči z branky. V největších šancích byli Růžička a Vrána, ani jeden ale neuspěl. Rozhodnout tak nakonec musely samostatné nájezdy. V nich se prosadil pouze Matěj Stránský, který tak přisoudil druhý bod Ocelářům.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Druhá a třetí třetina byly z našeho pohledu fantastické. Kluci v nich splňovali přesně to, co jsme chtěli hrát, a za to jim děkuji. Proti mužstvu Zlína to bylo zase těžké, hrálo velmi dobře v obranném pásmu a bylo nepříjemné. I když jsme měli spoustu šancí, museli si je hráči poctivou hrou zasloužit. Nakonec nám vyšla loterie v nájezdech a jsme rádi, že nás tam Petr (brankář Kváča) podržel a že jsme ukořistili další bod do tabulky. Wojtek Wolski už pár dní bruslil. Věřím, že se objeví do konce základní části v naší sestavě."

Martin Hamrlík (PSG Berani Zlín): "Sice jsme prohráli, ale bod bereme. Kdybychom za stavu 1:0 zvýšili na 2:0, mohl se zápas vyvíjet jinak. Třinec měl ale obrovské šance a Libor Kašík nás držel. Jsme rádi, že si odvážíme bod a že jsme přerušili třízápasový půst bez bodu."