Oceláři v nastaveném čase podlehli Liberci

03.02.2013 · Martin Stebel
Hokejisté Třince pokračují v nepříliš přesvědčivých výkonech. Na libereckém ledě si připsali na konto v pořadí čtvrtou porážku v řadě o jediný gól, tentokrát padli 4:5 po prodloužení. Branky hostů postupně vsítili Peterek, Růžička, Orsava a v předposlední minutě třetí části vyrovnal svým premiérovým gólem v sezoně Hrňa.
46.kolo, neděle 3.2.2013
Liberec
5:4p
Třetiny: 1:1, 1:1, 2:2 - 1:0  Branky a nahrávky: 10. Víšek (Nedvěd), 40. Bulík (Nedvěd), 45. Kica (Vitásek), 49. Urban (Bortňák), 61. Nedvěd (Pospíšil, Čakajík) - 17. Peterek (Růžička, Zíb), 26. Růžička (Polanský, Hrabal), 52. Orsava (Zíb), 59. Hrňa (Varaďa, Hrabal) Rozhodčí:: Hradil, Šír – Bláha, Kostka Vyloučení: 7:7 Využití: 1:2 V oslabení: 1:0 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4 Diváci: 3783
Schwarz – Čakajík, Jánošík, Vitásek, Kolmann, Výtisk, Derner, Štich – Bárta, Dušek, Víšek, Bulík, Pospíšil, Galamboš, Filippi, T. Urban, Kica, Duda, Bulíř, Bortňák, Nedvěd "C".
Hrubec – Roth, Ovčačík, Zíb, Hrabal, Lojek, Klouček, Kania, Bezuška - M. Růžička, Peterek, Varaďa - Orsava, Rákos, D. Květoň - Adamský, Polanský, Klimenta - Zagrapan, Matuš, Hrňa

Hosté z Třince byli na začátku zápasu nebezpečnějším celkem. Jenže Klimenta ani Polanský o pár minut později své šance nevyužili a dali tak šanci domácím hráčům. Ti se svou první příležitostí naložili beze zbytku. Jan Víšek se ujal kotouče v rohu kluziště, obtočil se kolem obránce až před branku a protlačil kotouč až za Hrubce. Po této brance na nějaký čas šancí ubylo a hra se poněkud uklidnila.

Tento klid narušili pár minut před koncem třetiny Třinečtí, nutno říci, že trochu se štěstím. Růžičkova střela se odrazila snad od tří hráčů až na hůl Jana Peterka, který nadvakrát překonal Schwarze. Přestože první třetina nabídla velmi zajímavou podívanou, další výrazné okamžiky už hráči nepřipravili. Do té druhé se tak šlo za nerozhodného stavu.

Do prostředního dějství znovu vstoupili aktivněji Oceláři. A tentokrát to byli skutečně oni, kdo se radoval z branky jako první. Naskytla se jim totiž velmi dlouhá výhoda dvou mužů na ledové ploše a při takových situacích se Martin Růžička se často nemýlí. A tento muž měl i další šanci, kdy se ocitl před téměř prázdnou brankou. Schwarz ale stačil zakročit i přesto, že byl mimo ideální postavení. Stejně dopadl i bývalý hráč Liberce Tomáš Klimenta.

Liberečtí se ke slovu dostali až v samém závěru druhých dvaceti minut zápasu. Štichova dělovka od modré nejprve orazítkovala tyč a krátce po jeho střele už puk zamířil i mezi tyče. Tomáš Bulík se dostal k puku po Nedvědově úspěšném buly a ostrou ranou z kruhu propálil Hrubce. Do konce třetiny v tu chvíli chyběly pouhé tři vteřiny.

Jak dobře Tygři druhou třetinu skončili, tak dobře vstoupili do té třetí. Ještě před její polovinou se dostali do dvoubrankového náskoku. Nejprve v oslabení uprchli Vitásek s Kicou. Prvně jmenovaný v tísni vystřelil a k vyraženému kotouči se dostal právě Petr Kica, který tak potrestal nedůslednost přesilovkového komanda. Čtyři minuty na to byl k vidění další liberecký únik a znovu byl úspěšný. Bortňák vyslal Tomáše Urbana, jenž se rozhodl pro kličku do bekhendu a poslal kotouč mezi Hrubcovy nohy.

Hosty to ale nesrazilo, dost možná je to spíše motivovalo ke zlepšení. Zpět na jednobrankový rozdíl vrátil skóre Jakub Orsava a povedlo se mu to velice pohledně. Ve středním pásmu přebral kotouč, obránce obelstil rychlou kličkou a puk poslal přesně pod Schwarzovu vyrážečku. Třinec se snažil o vyrovnání. Velmi blízko mu byl Adamský, jehož střela z mezikruží orazítkovala tyč. Krátce po této šanci už bylo skutečně vyrovnáno. Erik Hrňa sebral plachtící kotouč, protáhl se mezi dvěma zadáky a z vyložené pozice poslal zápas do prodloužení.

Nastavený čas netrval příliš dlouho. Domácí Tygři si do něj nesli početní výhodu ze závěru třetí třetiny a velmi rychle ji využili. Pospíšil zamíchal pukem na levém kruhu a poslal ho napříč na Petra Nedvěda. Ač se libereckému kapitánovi střela příliš nepovedla propadla za Hrubce, jenž přes stínící hráče neměl ideální výhled. Tato situace tak rozhodla o tom, že bonusový bod zůstal pod Ještědem.

Videosestřih z utkání Liberec - Třinec si můžete prohlédnout zde

Pavel Hynek (Liberec): "Máme trochu smíšené pocity z toho, že jsme to utkání nedotáhli do vítězného konce za tři body. Na druhou stranu jsme rádi, že jsme vůbec vyhráli. Musíme uznat sílu soupeře, Třinec má jednu z nejlepších ofenzív v lize, kvalitní kádr a proto hraje nahoře. Možná před zápasem bychom ty dva body brali, ale teď je tam trošku zklamání. Třinec hraje výborně přesilovky, má v útoku obrovskou sílu. Za stavu 4:2 jsme se snažili hrát dobře ve středním pásnu, aktivně bránit, ale tam se pak ukáže velikost hráčů, jako je třeba Růžička. My se musíme radovat z maličkostí. Musíme navázat na pozitivní věci, v posledních zápasech jsme trochu zvedli produktivitu, od toho se musíme odrazit dál."

Pavel Janků (Třinec): "První třetina byla vyrovnaná, ve druhé jsme se dostali do vedení, měli jsme i další šance. Mysleli jsme, že tu třetinu dotáhneme ve vedení, ale dostali jsme z buly gól na 2:2. Liberec to nakoplo, dostal se do vedení 4:2. Už to vypadalo, že vyhrají, ale musím pochválit kluky za to, jak se dostali zpět do zápasu. Měli jsme i štěstí a bod je pro nás dnes zlatý. Škoda toho vyloučení v samém závěru zápasu. Ale o ten bod byl Liberec dneska lepší."