Ctirad Ovčačík: Chybí nám koncentrace

04.02.2013 · Martin Stebel, Radoslav Vavřina
Ani druhé víkendové střetnutí na začátku února nedopadlo pro Oceláře pozitivně. Na kluzišti libereckých Tygrů sice zásluhou mohutného finiše získali bod, ale vítězství nakonec slavili jejich sokové. Bývalým zaměstnancem severočeského oddílu je Ctirad Ovčačík, jenž stručně sdělil své subjektivní dojmy z nedělního měření sil.

Už je to poněkud ohraná písnička. Oceláři jsou v posledních zápasech pokaždé nuceni dotahovat náskok soupeřů, což je stojí mnoho úsilí: "Všechny naše zápasy z poslední doby vypadají dost podobně. Chybí nám koncentrace. Tohle utkání bylo lepší v tom, že jsme drželi nadějný stav 2:2 po druhé třetině. Ve třetí části jsme dvakrát inkasovali, ale nakonec jsme to ke konci ubojovali a dotáhli. V závěrech je asi naše síla," domnívá se ostravský rodák.

Několik vteřin před vypršením řádné hrací doby byla potrestána hráčská lavice Slezanů za příliš mnoho hráčů na ledě. Tahle školácká chyba rozhodla v prodloužení o bonusovém bodu pro domácí: "Ke konci třetí třetiny jsme špatně střídali, hráli jsme chvilku v šesti. Tahle situace rozhodla o bodu navíc pro Liberec v prodloužení. Víme moc dobře, jak máme střídat, ale byl to prostě momentální zkrat," mrzí 28letého zadáka.

Bílí Tygři stále živí teoretickou naději na postup do předkola a během nedělního duelu bylo zcela evidentní, že nedají svou kůži lacino, ale chtějí urvat maximum z "bodového koláče": "Bylo znát, že Liberci se po několika výhrách z poslední doby zvedlo sebevědomí. Asi není rozdíl v bruslení nebo nasazení, ale bylo vidět, že si trochu více věří. Řekl bych, že to byl z naší strany klasický zápas. Tlačíme se dopředu a nehrajeme na 0:0. Góly jsme stříleli i z přesilovek a potom se hra hodně otevřela," popisuje projev svého mužstva.

Extraligový kolotoč se na několik dní kvůli reprezentačním událostem zastaví. Další utkání sehrají Oceláři ve středu 13. února na domácím ledě proti kladenským Rytířům: "Chvilku si odpočineme, doléčíme šrámy, ale hlavně musíme pořádně potrénovat. V posledních zápasech nám k lepším výsledkům moc nechybělo, což je škoda. Před koncem základní části už nemůžeme a nechceme zbytečně ztrácet body!"