Nekonečné nájezdy rozhodl Horák

20.12.2023 · Adam Sušovský, foto: Lukáš Filipec
Těsné utkání mezi třineckými Oceláři a pražskou Spartou vyrovnal těsně před koncem normální hrací doby Kundrátek. V prodloužení se nerozhodlo, a tak se šlo do nájezdů. V těch padlo celkem sedm branek, rozhodující gól nekonečného rozstřelu dal Horák.
28.kolo, středa 20.12.2023
HC Sparta Praha
1:2sn
Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 – 0:0  Branky a nahrávky: 58. Kundrátek (Čacho) – 37. J. Konečný (Němeček), roz. sam. náj. Roman Horák. Rozhodčí: A. Jeřábek, Šír – Lederer, Axman. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 826. Střely na branku: 27:32. Střely mimo: 7:14. Zblokované střely: 15:16. Hity: 7:8. Vhazování: 23:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
HC Oceláři Třinec: Kacetl – Marinčin, Smith, Kundrátek, J. Jeřábek, M. Adámek, Polášek, Nedomlel – Martin Růžička, Voženílek, A. Nestrašil – Kurovský, P. Vrána, Pánik – Hrehorčák, Miloš Roman, Sikora – Haas, Čacho, Dravecký.
HC Sparta Praha: Jakub Kovář – Krejčík, Kempný, Irving, Němeček, Tomek, Moravčík, Pavlák – P. Kousal, Sobotka, Forman – Chlapík, Roman Horák, O. Najman – Kestner, Lajunen, Buchtele – Hauser, J. Konečný, Mužík.

Ani do třetice všeho dobrého to nevyšlo, Oceláři také třetí vzájemný zápas se Spartou nezvládli. Znovu mají sice bod, tentokrát padli v nájezdech. A to po historickém večeru, o majiteli druhého bodu v nekonečných penaltách rozhodla až sedmnáctá série...

Ale pojďme popořadě... Bitvu dvou tabulkových sousedů ve WERK ARENĚ sledovalo necelých pět tisíc diváků, a ti moc branek čtyři dny před Vánoci neviděli. Hrál se sice aktivní a bojovný hokej, ale v něm kralovali brankáři.

V první třetině měli více brankových příležitostí domácí, ta největší z nich po střele Marinčina skončila jen na tyčce. Ve druhé části už se přece jen více osmělovala Sparta, v polovině duelu pálil těsně vedle Moravčík, ale ve 37. minutě už hosté zvedali ruce vzhůru. To když za záda Kacetla zapadla rána Jakuba Konečného.

Oceláři mohli na vedoucí gól Sparty reagovat hned v dalším střídání, jenže Čacho z mezikruží v gólové příležitosti minul, a tak si domácí svou gólovou radost schovali až na závěrečnou třetinu. V ní se Sparta dlouho velmi dobře bránila, měla dokonce šance odskočit a vypadalo to, že si těsný náskok 1:0 pohlídá až do konce. V čase 57:25 ale Tomáš Kundrátek dokázal prakticky z nulového úhlu zaskočit Kováře a šlo se stejně jako v předchozích dvou vzájemných duelech do prodloužení.

V něm se odehrálo několik velkých šancí na obou stranách, za hosty mohl rozhodnout Forman s Kempným, za Oceláře ve velkých šancích zase Voženílek s Pánikem. Nakonec se ale ve WERK ARENĚ jely nájezdy...

A v nich viděli fanoušci nevšední podívanou, která se zapsala do historie samostatné nejvyšší soutěže jako nejdelší nájezdová bitva v základní části!

Po základní sérii pěti nájezdů to po gólech Horáka a Voženílka bylo 1:1, pak se střelci dlouho hledali. Za Oceláře uspěli až mladíci Haas se Sikorou, hosté ale vždy našli v následující sérii pod tlakem odpověď. V sedmnácté sérii nedal nájezd Martin Růžička, zatímco Román Horák ruským blafákem proměnil. A Sparta si tak z Třince veze dva body.

Pavel Gross (Sparta Praha) : „My jsme rádi, že jsme urvali dva body. Byl to třetí vzájemný zápas, který byl potřetí znovu vyrovnaný. Kvalitní zápas, reklama na hokej. Lidi si to museli vychutnat se vším, hrálo se krásné prodloužení, dlouhé nájezdy… My můžeme být jen rádi za vítězství, které má cenu.“

Vladimír Országh (Oceláři Třinec) : „Velmi slušný hokej, některé fáze zápasu měly parametry play off. Týmy hrály dobře z defenzívy, brankáři byli ozdobou zápasu. My si vážíme každého bodu, dnes proti nám stálo kvalitní mužstvo, bohužel jsme se Spartou potřetí v sezoně prohráli a to nás mrzí, byť Sparta odehrála velmi dobrý zápas.“