Krajské derby pro Oceláře, porazili Vítkovice v prodloužení

13.08.2016 · Martin Stebel
Druhé utkání třineckých Ocelářů na turnaji STEEL CUP přineslo fandům zpod Javorového více radosti. Proti tradičnímu rivalovi z Vítkovic pokaždé vedli, ale soupeř dokázal srovnat. V nastaveném čase rozhodl o prémiovém bodu pro domácí Zbyněk Irgl.
turnaj Steel Cup, sobota 13.8.2016
4:3p
Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 6. Nosek (Kovařčík M., Dravecký), 26. Adamský (Kane, Doudera M.), 48. Roth (Linhart, Kane), 61. Irgl (Roth) – 14. Němec (Tomi, Illéš), 30. Tomi (Adamík), 52. Vandas (Bail) Rozhodčí: Baluška, Kubičík – Konvička, Tvrdoň Vyloučení: 5:4 Diváci: 2256 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3
Hamerlík – Linhart, Roth (A), M. Doudera, Hrabal, Jank (A), Nosek, Kozák, Galvas – Adamský, Kane, Irgl – Š. Ružička, Kreps, Petružálek (C) – Dravecký, M. Kovařčík, Chmielewski – Rákok, Marosz, Hrňa.
Dolejš – Urbanec, Sedlák, Krenželok, Klok, Kovář (A), Bail, Rudl, Adamík – D. Květoň (A), Vandas, Kolouch (C) – Němec, Illéš, Tomi – Seidler, Slováček, Gřeš – Kafka, Jáchym, Zdráhal.

Oceláři vstoupili do utkání oproti pátečnímu duelu bez Jána Sýkory, v sestavě naopak figuroval Aron Chmielewski. Vítkovice přivezly do Třince omlazenou sestavu, ale rozhodně nepůsobily zakřiknutým dojmem.

Skóre se poprvé měnilo na začátku šesté minuty. Dobrou práci odvedl Michal Kovařčík, který zavezl puk do pásma, přenechal jej Davidu Noskovi. Třinecký bek s číslem sedm se na levém kruhu s ničím nepáral a střelou do horního rohu Dolejšovy branky otevřel brankový účet - 1:0.

Srovnáno bylo ve čtrnácté minutě. Milan Doudera před modrou čárou zlomil hůl, do přečíslení se kvůli tomu řítila hned trojice Ostravanů. Jakub Illeš ještě efektní kličku gólově nezakončil, ale dorážka Erika Němce už přinesla úspěch - 1:1.

Ve druhé dvacetiminutovce šli do vedení znovu domácí. U zrodu akce byl Milan Doudera, puk zatáhl do pásma Cory Kane, jenž optimálně načasoval přihrávku na Martina Adamského, který už pouze nastavil hokejku a puk si našel cestu do sítě - 2:1.

Vítkovice vyrovnaly těsně před polovinou základní hrací doby. Od modré prudce vypálil Vojtěch Adamík, jehož ránu lehce tečoval Vojtěch Tomi a Hamerlík byl naprosto bezmocný - 2:2.

Poslední dějství nabídlo hokej solidní úrovně. Akce střídala akci, diváci v třinecké aréně se nemohli nudit. Oceláře poslal do vedení ostrým projektilem z levého kruhu Vladimír Roth, který těžil z výborné nahrávky Tomáše Linharta - 3:2.

Radost třineckých však měla poměrně jepičí život. V 52. minutě sice Roth dokázal na svém těle zblokovat střelu Marka Baila, ale na dorážku Michaela Vandase už byl krátký - 3:3.

Prémiový bod přisoudil třineckým Ocelářům hned v první minutě nastavení Zbyněk Irgl, který pohotovou střelou umístil kotouč za Dolejšova záda - 4:3.

Třetí vystoupení třineckých Ocelářů v rámci turnaje STEEL CUP bude na programu v neděli 14. srpna, kdy od 17:00 hod. přivítají Linköping.