Prodloužení jsme sehráli dobře, říká Vladimír Roth

13.08.2016 · Monika Návratová
V zápase proti Vítkovicím Oceláři třikrát ztratili své vedení a o vítězi tak rozhodovalo až prodloužení. Hned v úvodu této části napřáhl Zbyněk Irgl a přisoudil tak svému týmu dva body. Gól a asistenci u vítězné trefy si připsal obránce VLADIMÍR ROTH. Co prozradil po tomto derby?

V prvním derby letošní sezóny porazili Oceláři svého regionálního rivala v prodloužení. Jak toto utkání hodnotil obránce Vladimír Roth? „Byl to klasický přípravný zápas, možná trošku specifický, protože šlo o derby. Bylo vidět, že to bylo teprve třetí utkání, máme od trenéra nějaké nové pokyny, takže se s tím zatím sžíváme.“

Třinečtí se v každé třetině dostali do vedení, to jim ale dlouho nevydrželo, jelikož se Vítkovicím pokaždé podařilo vyrovnat. „Snažili jsme se, si to nepřipouštět. Hráli jsme svoji hru a soustředili jsme se na to, abychom odstranili chyby z minulého zápasu. Na to, že nás vždycky dotáhli, jsme asi ani nemysleli,“ říká šestadvacetiletý bek.

I přesto, že hosté dnes přijeli v mladé sestavě, předvedli velice slušný výkon. „Ano, hráli super. Ono je kolikrát to horší, když takhle přijedou dvě pětky jiných kluků. Byli brusliví a byl to slušný zápas,“ uznává mladý obránce.

Vladimír Roth byl autorem třetí branky domácích, když v poslední třetině poslal svůj tým do vedení. Jak viděl tuto trefu ze svého pohledu? „V rohu se to nějak vykřížilo a puk se dostal na modrou k Linhymu (Tomáš Linhart). Ten mi to nabil a já už jsem jen střílel.“

Roth si připsal také asistenci, a to u vítězné branky Zbyňka Irgla, která padla v prodloužení. Jak popsal tuto situaci? „Tam to bylo dobře od začátku, hned z buly jsme šli dopředu a povedlo se nám je zamknout. Trošku jsme je utavili, a to asi rozhodlo.“

V utkání proti Olomouci si tento bek vyzkoušel nájezd, který ovšem neproměnil. Chtěl to dnes zkusit znovu? „Chtěl no, ale po té zkušenosti s Olomoucí už si to asi nezkusím, jak to tak vypadá,“ smál se třinecký obránce.

Oceláři zítra vyzvou švédský tým Linköping, který má zatím stejně jako Slovan Bratislava tři body. Co se dá od tohoto utkání očekávat? „Bude to těžký zápas. Viděl jsem první zápas Švédů s Bratislavou a hráli výborně, jsou silní na puku a myslím, že to bude dobrý zápas. Bude to třetí zápas ve třech dnech, ale myslím, že síly budou,“ uzavírá Vladimír Roth.