Sobotní vrchol Steel Cupu, Oceláři versus Vítkovice!

13.08.2016 · Daniel Ježek
Steel Cup je ve své polovině, sobotní podvečer nabídne čtvrtý duel. WERK ARENA bude svědkem prvního ocelářského derby sezóny, Oceláři hostí Vítkovice! Utkání startuje v 18 hodin, přijďte Oceláře podpořit!

Jeglič minutu před koncem vystřelil Slovanu výhru

Slezané do Steel Cupu vstoupili pátečním střetnutím se Slovanem Bratislava. Z výhry a tří bodů do turnajové tabulky se nakonec radoval slovenský celek, který zvítězil trefou Jegliče z poslední minuty duelu. "Neodehráli jsme perfektní utkání. První třetina sice ze začátku byla dobrá. Bruslili jsme, nějaké šance byly, pak to ale začalo pomalu upadat. Dostali jsme dva góly, soupeř byl lepší," řekl po zápase Erik Hrňa.

"Byl to super zápas. Po dvou třetinách jsme vedli 2:0, hráli jsme dobrý hokej. Pak jsme na pět minut trochu zaspali, domácí vyrovnali po našich chybách. Naštěstí oni pak v závěru taky udělali chybu, a byť Žiga Jeglič nechtěl, tak dal gól," hodnotil Radek Smoleňák páteční klání.

HC Oceláři Třinec - HC Slovan Bratislava 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 49. Ružička (Dravecký), 50. Hrňa (Marosz) – 25. Švarný (Plastino, Viedenský), 27. Plastino (Taffe), 60. Jeglič Rozhodčí: Trombik, Koliba – Mikler, Bojda Vyloučení: 5:5 Využití: 0:1 V oslabení: 0:1 Diváci: 2925 Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3

Sestava týmu HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – M. Doudera, Hrabal, Linhart, Roth, Jank, Nosek, Kozák, Galvas – Sýkora (A), Kreps, Petružálek – Adamský, Cane, Irgl – Dravecký, M. Kovařčík, Š. Ružička (C) – Rákos, Marosz, Hrňa (A).

Sestava týmu HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Kundrátek, Meszároš, Švarný (A), Plastino, Starosta (A), Luža, Němeček, Rosandič – Smoleňák (C), Taffe, Cheechoo – Viedenský, Jeglič, Nedorost – Kubalík, Chipchura, Petráš – Lušňák, Zigo, Skalický.

Vítkovice udolaly favorizovaný Linköping

Ostravané měli o poznání lepší vstup do turnaje, než Oceláři, když v pátečním střetnutí srazili favorizovaný Linköping. Vítkovičtí zvítězili 3:2, v tabulce se dotáhli na svého soka. Modro-bílí však mají odehrán pouze jeden duel, zatímco dvojice Linköping – Slovan hrála již dvakrát.

"Takový soupeř se neporáží často. Celých šedesát minut jsme hráli agresivně, napadali jsme je, a to se vyplatilo. Zápas jsem si hodně užil. Naše lajna měla pár šancí, nebylo to špatné," řekl Patrik Zdráhal po skalpu švédského celku.

Vítkovice Steel - Linköping HC 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Kolouch (Klok), 29. Roman (Květoň, Zdráhal), 36. Zdráhal (Květoň, Sedlák) – 6. Olimb (Törnqvist, Larsson), 21. Olimb (Forsling, Little). Rozhodčí: Fiala, Koziol - Konvička, Barteček Vyloučení: 6:9 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 1846 Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3

Sestava týmu Vítkovice Steel: Bartošák (Dolejš) – Baranka, Urbanec, Výtisk, Krenželok, Sloboda, Klok, Kovář, Sedlák, Němec, Roman, Zdráhal, Szturc, Balán, Olesz "C", Kucsera, Květoň, Vandas, Kolouch, Illéš, Tomi.

Sestava týmu Linköping HC: Högberg (Johannson) – Forsling, Karlsson, Lundgren, Hansson, Kristensen, Carlsson, Larsson, Karlsson "C", Fogström, Gallo, Lilja, Roe, Gordon "A", Hellholm, Törnqvist, K. A. Olimb, Sylvegard, Little, Olimb M., Bergforgs.

Třetí hrací den ve znamení derby!

V sobotu má Steel Cup na programu jen jeden duel, WERK ARENA uvidí úvodní ocelářské derby sezóny. Očekává se skvělá kulisa a atraktivní podívaná. Slezané budou mít druhou šanci k zisku bodů. "Musíme mít ještě lepší vstup do utkání. Víc střel, víc se tlačit do brány, stát před gólmanem. Tohle musí v naší hře být. Jenom tak můžeme jít za vítězstvím," ví Erik Hrňa.

Vítkovice dle slov hlavního kouče Jakuba Petra do Třince přijede omlazená sestava. "Ke všem účastníkům turnaje máme pokoru, ale program je velmi náročný, do Třince proto pojede silně omlazený tým. To ale neznamená, že si do Třince pojedeme jenom zahrát. Mentalita v kabině to nikomu nedovoluje. Mladí hráči v minulých zápasech podali výborný výkon, mají šanci si říct o místo v sestavě," řekl Jakub Petr pro klubový web.

Vstupenky na sobotní duel jsou stále k dispozici, pokladny WERK ARENY se otevřou dvě hodiny před úvodním buly. Připomínáme, že vstupné na zápas Třinec - Vítkovice činí 50 Kč, majitelé permanentek včetně play-off mají vstup volný. Ze zápasu bude k dispozici také podrobný textový online přenos.