Dvě branky ve třetí třetině byly málo, Oceláři se vracejí s prázdnou

22.12.2012 · Michal Samiec
Tradičně mdlý výkon předvedli Oceláři v sobotu večer během venkovního zápasu, tentokrát v Praze. Sparťané v posledním předvánočním kole porazili Třinec 4:2, Slezané měli jedinou naději na body v polovině třetí třetiny, kdy se dotáhli na rozdíl jediné branky.
32.kolo, sobota 22.12.2012
Sparta Praha
4:2
Třetiny: 2:0, 1:0, 1:2  Branky a nahrávky: 9. Pacovský (Hlinka, Ton), 18. S. Treille z tr. stříl., 40. Sekáč (Hovorka), 58. Bahenský (Ton) - 51. Růžička (Bonk, Zagrapan), 52. Rákos (D. Květoň, Hudler) Rozhodčí: Hodek, Šindler - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5259. Střely na branku: 36:17. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.
Neuvirth - Pilař, Sičák, Jan Hanzlík, Milam, Philipp, Vallin, Krstev - Ton, Hlinka, Pacovský - Tenkrát, Přibyl, I. Rachůnek - Hovorka, Broš, Sekáč - S. Treille, Bahenský, Forman - Foster.
Hamerlík (ve 21. min. Hrubec) - Galvas, Roth, Hrabal, Zíb, Lojek, Ovčačík, Kania, Klouček - Růžička, Bonk, Varaďa - Orsava, Hudler, Zagrapan - D. Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos.

První dějství atraktivního duelu jednoznačně ovládla domácí Sparta. V oslabení střílel hodně nebezpečně Hovorka, poté zkoušeli Hamerlíkovu pozornost z levého křídla postupně Pacovský a Bahenský. Hodně nebezpečně operovala v útočné třetině o chvíli později také čtvrtá formace v čele s Treillem. V deváté minutě už přišla zasloužená odměna za aktivitu. Hlinka zavezl puk do pásma a vyslal přesný křižný pas na Dominika Pacovského. Ten bez problémů doklepl puk do sítě.

Sparťanský tlak pokračoval i ve druhé polovině úvodní dvacetiminutovky. Bahenského dělovka mířila těsně vedle, Formanův individuální průnik zakončený ostrou střelou zlikvidoval Hamerlík. Ani akce po ose Hanzlík – Ton – Pacovský nevyšla podle představ. Poté konečně zahrozili také Oceláři, Adamský dostal ideální nabídku k tyčce, ale nepovedlo se mu potrestat nepozornost obrany Pražanů. Do šaten šli nakonec Holešovičtí s dvougólovým náskokem. Trestné střílení nařízené za držení Galvase proměnil Sacha Treille precizní kličkou do backhandu.

Hned zkraje druhé třetiny se Třinečtí znovu provinili faulem na unikajícího hráče. Roth podrazil Rachůnka, kterému se ale trestné střílení vůbec nepovedlo. Puk se mu zamotal mezi nohama, takže Hrubce, který na nájezd vystřídal Hamerlíka, ani neohrozil. Třinci se nedařilo ani v přesilových hrách, při početní výhodně čtyř proti třem zlomil Hudler při střele v dobré pozici hůl. Poté opět zaúřadovali domácí hráči. Tenkrát trefil tyčku, Rachůnek při výjezdu z trestné lavice jen těsně nezachytil pas, kterým ho spoluhráči vyslali na zteč Hamerlíkovy branky.

To Hovorkovu přihrávku do samostatného úniku sice Sekáč zachytil, ale střílel jen do gólmana Ocelářů. Ani Hanzlík v dobré pozici nepřidal třetí branku. Co se nepovedlo spoluhráčům před ním, už zvládl 17 sekund před druhou sirénou Jiří Sekáč. Krásnou přihrávku od Hovorky chtěl uklidit za přesouvajícího se Hamrlíka, ten ale zázračně vytrčil beton a puk vyrazil. Ke své smůle ovšem jen zpět k Sekáčovi, který se napodruhé už nemýlil.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky už si sparťané hlídali tříbrankový náskok a čekali na chyby soupeře, který se musel tlačit za nadějí v podobě snížení. Jedna taková chyba přišla, když se zcela sám na Hamerlíka hnal Petr Ton. Kanonýr Pražanů se rozhodl pro střelu, kterou gólman Ocelářů vyrazil. A krátce na to litoval Ton neproměněné šance ještě víc. Třinec se totiž vzepjal ke stíhací jízdě.

Nejprve zakončil rychlý protiútok nejlepší střelec extraligy Martin Růžička, o pouhých 44 sekund později už to bylo po přesné střele Daniela Rákose z levého kruhu jen o gól. Jistotu mohl Spartě opět vrátit Broš, ale se střelou otálel příliš dlouho a nakonec mířil těsně vedle. Zdeněk Bahenský po individuální akci, kdy se vykličkoval z rohu a překonal Hamerlíka, už však vítězství dvě a půl minuty před koncem definitivně potvrdil.