Oceláři mocně finišovali, tři body nakonec ale bere Sparta

01.02.2013 · Daniel Ježek
Oceláři se v rámci pětačtyřicátého kola pokusili zastavit rozjetý sparťanský vlak. To se svěřencům trenéra Josefa Turka nakonec nepovedlo, byť Slezané v závěru zápasu stahovali vedení Pražanů. Hostům to nakonec stačilo a radují se z vítězství 5:4.
45.kolo, pátek 1.2.2013
Sparta Praha
4:5
Třetiny: 0:2, 1:2, 3:1  Branky a nahrávky: 24. Klimenta (Adamský), 51. Zíb (Hrabal, Klimenta), 57. Orsava (Peterek), 60. Růžička M. (TS) - 10. Přibyl (Rachůnek I.), 16. Rachůnek I. (Přibyl, Krstev), 27. Svoboda J. (Milam), 31. Rachůnek I. (Přibyl), 50. Bahenský (Treille, Pilař). Rozhodčí: Polák, Jeřábek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4282. Střely na branku: 37:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 4:5.
Hamerlík (Hrubec) - Roth, Ovčačík, Zíb, Hrabal, Lojek, Klouček, Kania, Bezuška - M. Růžička, Peterek, Varaďa - Orsava, Rákos, D. Květoň - Adamský, Polanský, Klimenta - Zagrapan, Matuš, Hrňa
Melicherčík (Pinc) - Pilař, Sičák, Milam, Krstev, Philipp, Jan Hanzlík, D. Kočí - P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Pacovský, Jaroslav Svoboda - S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman

Vstup do zápasu měli lepší hosté ze Sparty, kteří se svou aktivitou dostali k rychlé početní výhodě. V ní se ke střele dostal hostující kanonýr Ton, Hamerlíka ale nepřekonal. Oceláři se do tlaku dostali až v sedmé minutě, kdy si vybojovali dvojnásobnou početní výhodu.

V té se na střeleckou listinu mohl zapsat Růžička, jenž však nedokázal propálit hostujícího brankáře. V době, kdy Slezané hráli už proti čtyřem, se do rozhozené třinecké defenzívy vřítili Ivan Rachůnek a Daniel Přibyl a druhý jmenovaný dokázal překonat gólmana Hamerlíka.

Branka v oslabení viditelně Spartu nakopla, v dalším průběhu periody byla aktivnějším týmem. To přineslo své ovoce v šestnácté minutě, kdy se z první prosadil Ivan Rachůnek – 0:2.

Oceláři se dokázali prosadit až po přestávce. Polanského formace vyvinula na hostující branku neskutečný tlak, na Melicherčíka letělo několik střel. Nakonec se ujal pokus Tomáše Klimenty, který snížil manko domácích na jednu branku.

Spartu to ale nezastavilo. Hosté v polovině zápasu hráli dvě přesilovky a vytěžili z nich dva góly. Nejprve se v sedmadvacáté minutě prosadil Jaroslav Svoboda, který měl před Hamerlíkem dost času na to, aby zvedl puk pod horní tyč.

Na chlup stejná situace se opakovala i za další čtyři minuty. Oceláři sice již byli kompletní, brankovou radost Daniela Přibyla ale zhatit nedokázali – 1:4.

Do vypršení čtyřicáté minuty se na listinu střelců mohli ještě zapsat domácí Hrabal, nebo hostující Kočí, ani jeden ale neproměnil svou šanci.

V závěrečné třetině byli diváci v slušně zaplněné Werk aréně svědky celkem čtyř branek. Hosté se nejprve dostali do čtyřbrankového vedení, když Zdeněk Bahenský zužitkoval přečíslení dvou proti jednomu.

Oceláři záhy korigovali, trefil se Lukáš Zíb – 2:5. Necelé čtyři minuty před koncem se prosadil také Jakub Orsava, jenž dotlačil puk za Melicherčíka a vykřesal domácím naději.

Na rozdíl jediné branky snižoval z trestného střílení kanonýr Martin Růžička. To ale bylo pouhých dvacet vteřin před třetí sirénou a Slezané se na srovnání již nezmohli. Tři body si tedy do Prahy odváží Sparta za vítězství 5:4.

Josef Turek (Třinec): "Začali jsme špatně. Poslední dva zápasy jsme měli slabé první třetiny, bohužel jsme na ně navázali. Prohrávali jsme 0:2, přesto jsme se nepoložili a chtěli jsme to zlomit. Sparta dneska ale byla celý zápas lepším týmem. V závěru přišel z naší strany ještě záchvěv, ale už to přišlo pozdě. Věřím, že závěr utkání přeneseme do výkonu v dalším zápasu. Přišel na nás trošku útlum a budeme muset přidat, abychom se ještě dostali do šestky."

Josef Jandač (Sparta): "Myslím, že jsme měli dobrou první třetinu, tam jsme položili základ vítězství. My jsme v utkání byli maximálně efektivní. Dali jsme branky z šancí, které jsme si vytvořili, kdežto soupeř hodně šancí nevyužil. To byl rozdíl v dnešním zápase. Za stavu 5:1 si to ale musíme lépe pohlídat a ne takhle zápas zdramatizovat."