Půltucet branek v síti Sparty, tři body na kontě Ocelářů!

04.11.2012 · Daniel Ježek
Poslední duel před první reprezentační přestávkou sehrála družina trenéra Turka proti poslední pražské Spartě. Utkání dostalo směr již od úvodních minut, Slezané byli jasně lepší. Nakonec si Oceláři dokráčeli k pohodovému vítězství 6:1!
19.kolo, neděle 4.11.2012
Sparta Praha
6:1
Třetiny: 2:0, 1:1, 3:0  Branky a nahrávky: 6. Zíb (Bonk, Hrabal), 20. Peterek (M. Růžička, Roth), 38. Orsava (Rákos), 45. Varaďa (Zíb, M. Růžička), 49. Bonk (Hrabal, Zíb), 60. Hrabal (Rákos, Polanský) - 32. Hlinka (Tenkrát, Mojžíš) . Rozhodčí: Minář, Mikula – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4009. Střely na branku: 43:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.
Hamerlík – Hrabal, Zíb, Klesla, Galvas, Lojek, Klouček, Ovčačík, Roth – M. Růžička, Bonk, Varaďa – Květoň, Peterek, Zagrapan – Rákos, Polanský, Orsava – Klimenta, Podešva, Adamský.
Schwarz (V. Sedláček) – Mojžíš, Vallin, Gawryletz, Sičák, Philipp, P. Hořava, D. Kočí – Hovorka, Broš, Tenkrát – Pacovský, J. Hlinka, I. Rachůnek – Ton, Foster, T. Rachůnek – Bahenský, Přibyl, Forman – Jánský.

Vstup do utkání měli mnohem lepší domácí Oceláři. Ti si svou aktivitou dokázali vybojovat dvě přesilovky, ve druhé udeřili. Kotouč se po ose Bonk – Hrabal dostal k Lukáši Zíbovi, který tvrdou střelou od modré propálil bezmocného Schwarze.

Sparťané se do zápasu dostávali o poznání pomaleji, své útočné zbraně začali tasit po polovině první dvacetiminutovky. Pražané se po chybách domácí obrany dostávali k brekjovým situacím, největší příležitosti měli Hlinka, nebo Petr Ton. První jmenovaný ztroskotal na Hamerlíkovi, Ton zase nedokázal trefit odkrytou branku.

Poslední minuty třetiny znamenaly pro Spartu studenou sprchu. Hosté nejprve dokázali ubránit početní výhodu a následný tlak Třince, v poslední minutě si ale nepohlídali Jana Peterka, který střelou pod horní tyč poslal domácí do dvoubrankového vedení.

Ve druhé periodě hra ubrala na divácké atraktivnosti. Slezané se v úvodních minutách prostřední dvacetiminutovky dostali k několika šancím, hostující Spartu podržel gólman Schwarz. Hosté se do hry dostali po uplynutí osmadvacáté minuty, radost Tenkrátovi ale sebral Hamerlík, který parádním přesunutím k druhé tyči zablokoval střelu hostujícího forwarda.

Pražané se ale přeci jen dočkali gólové radosti. Rozhodčí signalizovali výhodu, střelou pod víko se prosadil Jaroslav Hlinka. Hosté po vstřelené brance trochu pozapomněli na obranu, zaváhání Sparťanů ale třinecký Zagrapan potrestat nedokázal.

Oceláři se ale ještě do přestávky dokázali vrátit do dvoubrankového vedení. Chybující Schwarz poslal kotouč k Rákosovi, ten ze vzduchu sklepl černý nesmysl na volného Jakuba Orsavu, jenž překonal bezmocného gólmana Sparty.

Třinečtí začínali závěrečnou část hry v početní výhodě. Tu sice družina trenéra Turka zužitkovat nedokázala, Slezané se nakonec prosadili při hře pěti proti pěti. Růžička namazal Zíbovi, ten pálil od modré. Před Schwarzem kotouč tečoval Václav Varaďa tak, že na něj hostující brankář nedosáhl. Oceláři po vstřelené brance pokračovali v nastoleném trendu, přineslo jim to ovoce v podobě pátého gólu. V pořadí devátou přesilovku zužitkoval kapitán Radek Bonk.

Pražané se ještě pokusili o kosmetickou úpravu stavu. Vyhlášený střelec Ton mířil dobře, jeho radost ale překazila blesková lapačka Hamerlíka. Sparta si poté zahrála dvě přesilovky, vůbec první v utkání. V nich ale Pražané nebyli produktivní, na korekci stavu se nezmohli. Gólovou tečku za utkáním udělal Josef Hrabal, který se trefil v předposlední vteřině utkání. Třinec – Sparta 6:1

Josef Turek (Oceláři Třinec): Vstoupili jsme do zápasu s tím, že musíme napravit porážku z Chomutova. Na začátku to bylo vyrovnané, do hry nás dostali přesilovky. V první třetině jsme měli i štěstí, ustáli jsme tam několik přečíslení Sparty. Z nich mohl soupeř minimálně vyrovnat. Nestalo se a naopak my jsme přidali gól na 2:0 a postupně se dostávali do tempa. Spartu stála oslabení síly a bylo to znát. Mám radost, že se prosadily všechny tři pětky. Musím pochválit Hamerlíka, chytal skvěle.

Václav Sýkora (Sparta Praha): Třinci jsme chtěli dát co nejméně možností hrát přesilovku, což ale vzalo hned v úvodu za své. Domácí si v početních výhodách vytvořili velkou převahu a dostali jsme první branku. Přitom v úvodní třetině jsme měli několik výborných příležitostí z brejků, ale nevyužili je, a inkasovali podruhé. Kdybychom aspoň polovinu nájezdů proměnili, mohlo to být minimálně vyrovnané. Dokonce jsme jeli dva na nikoho, ale ani z toho gól nebyl. Ještě jsme sice snížili, ale Třinec už od druhé třetiny dominoval. Třetí laciný gól nás srazil, a čtvrtý byl rozhodující. Pak už se zápas jen dohrával, což bylo taky špatně. S výkonem jsme hrubě nespokojeni.