Čistá práce! Oceláři vynulovali Dynamo a vévodí tabulce!

21.10.2016 · Martin Stebel
Tohle se vám parádně povedlo, Oceláři! Druhou čtvrtinu základní části extraligy zahájili třinečtí hokejisté ve velkém stylu. Na kluzišti pardubického Dynama předvedli další znamenitý výkon a zcela po zásluze zvítězili jednoznačně 4:0. Branky postupně zaznamenali Jiří Polanský, Daniel Rákos, Martin Adamský a Kamil Kreps. V pořadí už čtvrté čisté konto letošní sezony má reprezentační gólman Šimon Hrubec!
14.kolo, pátek 21.10.2016
Pardubice
0:4
Třetiny: 0:1, 0:0, 0:3  Branky a nahrávky: 5. Polanský (Hrabal, Hrňa), 46. Rákos (Martin Růžička, Petružálek), 49. Adamský, 60. Kreps (Dravecký) Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Brejcha, Suchánek Vyloučení: 4:6, Jank 10 min. OT. Využití: 0:1 V oslabení: 0:1 Střely na branku: 25:29 Zblokované střely: 7:11 Vhazování: 24:27 Diváci: 6758 Nejlepší hráči: Lukáš Nahodil – Šimon Hrubec.
HC Dynamo Pardubice: Maxwell (60. Klouček) – Čáslava, Ščotka, Bokroš, Novák, Ovčačík, Leduc – P. Sýkora, Redenbach, Hubáček – Mallet, Nahodil, Rolinek – Bárta, Tomášek, H. Zohorna – Panna, T. Kaut, Poulíček
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Roth, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, L. Galvas, Jank, L. Doudera – Martin Růžička, Marosz, Petružálek – Dravecký, Kreps, Rákos – Irgl, Polanský, Adamský – Hrňa, Špirko, Jašek.

Do utkání v Pardubicích vkročili Oceláři oproti minulému duelu s jedinou změnou. Uzdravil se Vladimír Roth, který znovu nastoupil v první obraně spolu s Tomášem Linhartem.

V úvodu jsme sledovali aktivitu domácích, ovšem na hokejkách Redenbacha či Rolinka chyběl větší klid. Na druhé straně zahrozil Dravecký, ale ani jeho pokus nepřinesl úspěch. Radost Ocelářů vypukla při hře čtyř proti čtyřem. Na konci páté minuty Josef Hrabal podržel puk, následně jej nabídl mezi kruhy pro Erika Hrňu, který prudkou ránou trefil Maxwellovo rameno. Kanadskému gólmanovi puk vypadl z výstroje, Jiří Polanský stál na správném místě a pohodlně skóroval - 0:1!

Přibližně do osmé minuty byla převaha na straně Slezanů, až poté Dynamo zařadilo vyšší rychlostní stupeň. Největší možnost doslova a dopísmene spálil Alexandre Mallet, jenž po ideální Rolinkově nahrávce netrefil poloopuštěnou branku. V dalším průběhu vidělo obecenstvo vyrovnanou hru, Pardubice sice občas zahrozily, ale defenziva hostů pracovala na výbornou. Třinečtí mohli vést dvougólovým rozdílem v poslední minutě úvodní části, kdy Hrňa optimálně načasoval pas na Špirka. Slovenský útočník ovšem z křídelního prostoru střelou švihem zasáhl pouze hruď domácího strážce svatyně.

Prostřední část odstartovala převahou Východočechů, jenže ránu obránce Ščotky dokázal Hrubec zpacifikovat. Třinecký brankář si bezvadně počínal i krátce poté, kdy musel likvidovat šanci dvojice Nahodil-Rolinek. Pardubický kapitán ztroskotal kvůli elestičnosti hostujícího fantóma, který potvrzoval nominaci do národního týmu.

Ve 26. minutě mohl vyrovnat agilní Nahodil, to by ovšem musel zamířit někde jinde, než do Hrubcovy lapačky. Horko bylo taky u pardubické klece. Josef Hrabal vyslal ostrou ránu, Maxwell měl sice zakrytý výhled, ale přesto dokázal jeho pokus "vyčapat." V polovině 29. minuty byl znovu hodně blízko Kanaďan Mallet, v rozhodujícím okamžiku ale naprosto selhal.

Náskok Ocelářů mohl navýšit Martin Adamský, jehož šikovná teč nadělala domácímu strážci svatyně značné problémy. V závěru třetiny si Slezané vyzkoušeli početní výhodu, soupeře pořádně sevřeli v pásmu, ale Maxwell zůstal nepřekonán.

Začátkem poslední periody se řítil do zakončení domácí David Tomášek. Pardubický mladík ovšem ve finální fázi nezvolil dobré řešení a Hrubec opět kraloval. Udeřilo tedy na druhé straně kluziště. Přesilovou hru gólově zhodnotil exPardubický Daniel Rákos, který pohotově mezi kruhy tečoval střelu Martina Růžičky - 0:2!

Krize Dynama, se kterou naopak ostře kontrastovala velká pohoda Ocelářů, dosáhla svého vrcholu pár minut poté. Na modré čáře se objevil Martin Adamský a věrný staré hokejové zásadě - "když nevíš co s pukem, vystřel!", jeho prudký projektil zapadl naprosto přesně do horního rohu Maxwellovy sítě - 0:3!

Samotný závěr se už nesl téměř v exhibičním tempu. Oceláři pouštěli domácí hokejisty ke své brance pouze sporadicky a Šimon Hrubec si tak mohl připsat letošní už čtvrté čisté konto. Definitivní podobu skóre dal střelou do opuštěné branky při pardubické přesilovce během poslední minuty Kamil Kreps - 0:4!

Oceláři po dnešku o skóre přeskočili Kometu Brno a znovu jsou na čele extraligové tabulky!

Pavel Rohlík (HC Dynamo Pardubice): "Čekal nás silný tým, který vyhrál ve Vítkovicích 5:0, přesto jsme chtěli hrát aktivně. Začátek byl z naší strany až moc bojácný. Využil jsem komerční přestávky a řekl hráčům na střídačce, čeho se bojí. Trochu to pomohlo a začali jsme být aktivní. To samé se opakovalo po první části v kabině, kdy jsem zdůraznil, že nechceme být poraženečtí a zkusíme je zaskočit. Dařilo se nám to, ale bohužel je to furt stejné. Ve čtyřech z pěti zápasů nedali útočníci gól. Rozhodla branka na 2:0."

René Mucha (HC Oceláři Třinec): "Vítězství se nerodilo vůbec jednoduše. Pomohlo nám, že jsme dali brzy gól, ale na konci první třetiny a v úvodu druhé části jsme měli spoustu ztracených kotoučů. Špatně jsme dobruslovali situace do obranného pásmu. Domácím jsme dovolili velké šance a můžeme poděkovat jen Šimonovi Hrubcovi, že jsme neinkasovali branku. Rozhodující byl gól na 2:0, který nás uklidnil. Na domácích pak byla vidět velká nervozita. Závěr byl vynikající a celému týmu v čele s Šimonem Hrubcem patří obrovská pochvala."