Partnerský klub Nadační fond Dračí studio President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Chceme zvládnout další zápasy, na repre zatím nemyslím, tvrdí Šimon Hrubec

21.10.2016 · Martin Stebel
PARDUBICE - Herní pohoda Ocelářů nebere konce! Na ledě pardubického Dynama se prezentovali dalším precizním výkonem a zaslouženě triumfovali po výsledku 4:0. V pořadí čtvrté čisté konto sezony uhájil ŠIMON HRUBEC, který tak potvrdil oprávněnost nominace do národního výběru pro blížící se finský turnaj.

Šimone, velká gratulace k perfektnímu výkonu. Dnes jsi byl v docela velkém zápřahu a jeden z klíčových momentů se zrodil už v první třetině, kdy na tebe v čisté šanci nevyzrál Kanaďan Mallet...

Ten zákrok si moc dobře pamatuji. Byla tam obrovská mela a povedlo se mi to chytit jen instinktivně, bylo to trochu o štěstí. Přede mnou byli snad čtyři hráči, udělal jsem zákrok z kategorie "co kdyby" a vyšlo to. Trefilo mě to do špičky brusle.

Z novinářské tribuny tvůj brankářský styl vypadá krásně. Doslova vyzařuješ jistotou, je vidět zdravé sebevědomí a dobrá pohoda...

Nikdy jsem nebyl gólman, který chytá nějak urputně, že bych skákal ze strany na stranu. Naopak jsem rád, když je chytání umění, baví mě, když zákrok dobře vypadá. Kolikrát to samozřejmě nejde, ale mám rád, když to vypadá jednoduše. Jsou to hodiny a hodiny drilu s trenérem gólmanů. Snažíme se, aby zákroky byly skoro automatické. Někdy je to ovšem trochu o štěstí.

Oceláři pokračují ve vítězné krasojízdě. Jaké to je, chytat za tak špičkovým týmem?

Je to velká radost. Máme vyrovnané všechny formace, táhneme za jeden provaz. S kolegou Peterem mám bezvadný vztah, moc mi pomáhá. Necítím z něj nějakou zášť nebo frustraci, že teď nechytá, naopak mě podporuje. Bydlíme vedle sebe na patře, scházíme se spolu třeba u večeře, probíráme i životní události. Tohle se nemusí někomu poštěstit za celou kariéru. To, jak se ke mně Hamas perfektně chová, je další faktor, proč se mi teď daří.

Díky skvělým výkonům jsi dostal pozvánku do národního týmu pro listopadový turnaj Karjala. Těšíš se?

To je velký dar. Přiznám se ale, že zatím reprezentaci nemám v hlavě, protože před sebou máme ještě tři ligové zápasy a ty mě v tuto chvíli nejvíc zajímají. Pozvánky si ale nesmírně vážím, do nároďáku se samozřejmě hrozně těším. Jsou to postupné schůdky, člověk ale nesmí myslet moc dopředu, měl by se soustředit hlavně na přítomnost.

Po dnešním kole budou Oceláři znovu na čele tabulky před Brnem. Vnímáte to?

Kdybyste mi to teď neřekli, tak to opravdu nevím (směje se). Snažím se oprostit od tabulky, nevnímat to, aby mě výsledek nesvazoval. Jsme první, což je fajn, ale chceme zvládnout další extraligové zápasy, jdeme za svým cílem postupnými krůčky!

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC Oceláři Třinec