Oceláři srovnali, v prodloužení ale vyhrál Litvínov

19.11.2023 · Daniel Ježek
První ze dvou nedělních utkání, které Oceláři věnují svým nejmenším fanouškům, sehráli Třinečtí proti Litvínovu. Hráči s drakem na prsou v zápase odmazali dvoubrankové manko, z dvoubodového vítězství se ale nakonec raduje Verva.
20.kolo, neděle 19.11.2023
HC Verva Litvínov
2:3p
Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0 - 0:1  Branky a nahrávky: 40. Daňo (M. Růžička, Nestrašil), 55. Kundrátek (Pánik, M. Růžička) – 12. O. Kaše (D. Kaše), 22. Koblasa (Abdul), 63. Hlava (O. Kaše, D. Kaše). Rozhodčí: Hradil, Cabák - Hlavatý, Axman. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 400 (vyprodáno). Střely na branku: 27:34. Zblokované střely: 16:17. Hity: 6:7. Vhazování: 33:31. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Marinčin, Smith, Kundrátek, Polášek, Adámek, J. Jeřábek, Nedomlel – M. Růžička (A), Voženílek, Pánik – Daňo, Vrána (C), Nestrašil – Hrehorčák, M. Roman, Sikora – Kurovský, Čacho, Dravecký (A).
HC VERVA Litvínov: Zajíček (55. M. Tomek) – Zeman, Zile, Jaks, Baránek, Šalda, Czuczman, Strejček – O. Kaše (C), D. Kaše (A), Hlava – Abdul, Kirk, Koblasa – Kudrna (A), Jurčík, Válek – Maštalířský, Gut, Zygmunt.

Oceláři do nedělního utkání, které bylo věnováno dětem, vstoupili s jednou změnou v sestavě – do branky se postavil Ondřej Kacetl. Sektor D byl zaplněn žáky Základní školy Mosty u Jablunkova, během první třetiny tito mladí fanoušci vytáhli choreo „Škola hokej výhrou“ s podobiznou Jana Amose Komenského, toto heslo však Oceláři nenaplnili.

Aktivnějším týmem v první dvacetiminutovce byli hosté z Litvínova, kteří ovládli tuto část hry na střely v poměru 16 ku 10. První větší šanci WERK ARENA viděla ve čtvrté minutě, před Kacetlem byl zcela volný Koblasa, hostujícího forvarda ale třinecký brankář vychytal. O dvě minuty později se ukázali Oceláři, Čachův pokus ze strany vyrazil Zajíček. V sedmé minutě pak nadarmo střílel Jurčík, chvíli před polovinou třetiny před hostující brankou Pánikovu příhru promáchl Daňo.

Branka tak padla až ve dvanácté minutě, jako první se radovali hosté z Litvínova. Oceláři si v rodící se útočné akci nepohlídali zadní vrátka, Ondřej Kraše se dostal do úniku, v němž přeloboval třineckého Kacetla. Hráči s drakem na prsou se nehodlali s nepříznivým stavem smířit, dlouho však nemohli najít recept na překonání organizované obrany hostujícího celku. Marně to tak zkoušeli Vrána, Marinčin nebo Hrehorčák.

Po změně stran se děly velké věci hned ve dvaadvacáté minutě. Zajíček nejprve lapačkou vytáhl střelu Pánika z voleje, Verva následně přesunula hru na druhou stranu kluziště a vsítili druhý gól. Petr Koblasa dosti jednoduše prošel kolem čtveřice bránících hráčů a ze slotu poslal kotouč k pravé tyči třinecké klece.

Hosté navíc mohli svůj náskok ještě více zvýraznit, Ondřej Kaše si chtěl vytáhnout Kacetla z branky, své zakončení po zemi ale k dokonalosti nedovedl. Oceláři pak hráli první přesilovku utkání. Voženílek z pravé strany trefil Zajíčka, Daňo pak ze slotu střílel nad. V závěru početní výhody dvakrát nepřesně zakončoval Roman.

Třinečtí tak museli na svou první trefu čekat až do samotného závěru třetiny. Ve velkých šancích se nejprve neprosadili Kudrna, Baránek a třinecký Čacho, vteřinu a šest desetin před druhou sirénou se mohli radovat třinečtí fanoušci. Domácí hráli přesilovku po prohřešku Czuczmana, Růžička po vyhraném vhazování posunul kotouč na Marka Daňa, který zamířil přesně k tyči. Oceláři využili přesilovku za tři vteřiny.

Hráči s drakem na prsou chtěli ve třetím dějství otočit zápas na svou stranu, hned po sedmdesáti vteřinách ale museli čelit ataku Abdula, který svou razantní střelu poslal mimo. Hosté se následně začali soustředit na poctivou defenzívu, Třinec se velmi dlouho nedokázal dostat do větší příležitosti.

Povedlo se to domácím až ve dvaapadesáté minutě. Oceláři zavřeli soupeře v jeho pásmu, Zajíček musel likvidovat nebezpečné pokusy Voženálka, Růžičky a Pánika, skóre však zůstalo neměnné. V téže minutě pak ve vlastním pásmu fauloval Smith a Litvínov hrál přesilovku. Hosté ale tuto nabídku nevyužili, což je mohlo velice mrzet. Minutu po návratu Smithe na led totiž Třinec srovnal. Pánikova střela z mezikruží Zajíčkovi propadla, do brankoviště se za dorážkou po hlavě vrhl Tomáš Kundrátek, který vleže dotlačil puk do sítě.

Hostující brankář Zajíček se navíc při vpádu Kundrátka do brankoviště zranil, jeho místo tak musel zaujmout náhradník Tomek. Šestadvacetiletý gólman ale nemusel do konce základní hrací doby likvidovat ani jednu střelu, podobně na tom však byl i jeho sok Kacetl, pokračovalo se tedy prodloužením.

Hned v první minutě nastaveného času mohli utkání rozhodnout Voženílek a Nestrašil, první jmenovaný ale po vyjetí zpoza branky napálil přesunujícího se Tomka, Nestrašil pak v úniku vyprášil betony hostujícího brankáře. Třinec pak hrál ve čtyřech a Verva měla přesilovku. Výhodu Litvínovští využili, po kombinaci bratří Kašových kotouč do prázdné branky uklidil Nicolas Hlava.

Vladimír Országh (Oceláři Třinec): „Nezačali jsme dobře. Upřímně bych řekl, že jsme dvě třetiny byli horším týmem. Hodněkrát jsme propadali, ve druhé třetině jsme asi třikrát špatně střídali. Litvínov měl brejkové situace, jedině Káca nás držel nad vodou. Impulzem byl už snižující gól na konci druhé části, nakoplo nás to. Šli jsme si za vyrovnáním, povedlo se nám to. Narovinu ale říkám, že hokej byl dnes spravedlivý, soupeř si bod navíc zasloužil. Gratuluju mu.“

Karel Mlejnek (Verva Litvínov): „Po velmi nepovedeném pátečním utkání jsme se soustředili, abychom tentokrát v Třinci něco uhráli. Povedlo se nám, za což jsme nesmírně rádi. Skvěle jsme do zápasu vstoupili, povedla se nám druhá půlka druhé třetiny. Mrzí nás inkasovaná branka na 2:2. Druhý extra bod jsme ale urvali. Ocelářům teď přeju, aby v úterý v Lize mistrů uspěli, vyhráli a postoupili.“