Daňo: Těžký zápas, škoda prodloužení. Bod je zlatý

19.11.2023 · Adam Sušovský
Třinecký útočník Marko Daňo gólem na 1:2 nastartoval další stíhací jízdu, Oceláři před vyprodanou WERK ARENOU za nepříznivého stavu ani s Litvínovem nesložili zbraně a natáhli bodovou sérii na dvanáct zápasů. Bohužel tentokrát ne s vítěznou tečkou, chyba při střídání v prodloužení znamenala prohru 2:3. „Vzhledem k průběhu bod bereme,“ řekl Daňo novinářům.

Byl to těžký zápas?

Z naší strany hlavně nebyl ideální. Litvínov měl hodně přečíslení, které jsme si nepohlídali. Potom se nám naštěstí podařilo na konci druhé třetiny snížit. To nás nakoplo, stav jsme srovnali a bod je zlatý. Bohužel jsme pak špatně střídali a přesilovku tři na čtyři se brání těžce. Sehráli to hezky, do prázdné branky.

Snížil jsi v posledních vteřinách druhé třetiny nacvičenou akcí a bleskově využitou přesilovkou, Litvínov takovou souhru vůbec nečekal. Ty jsi věděl, že přihrávka na střelu přijde?

Věděl. My jsme to věděli, oni ne. Dali jsme gól, tým se zvedl. Je škoda, že jsme ve třetí třetině zápas neotočili úplně, šance na to jsme měli. Rozhodnout jsme pak mohli i v prodloužení, gólman ale nájezd chytil. Byl to dnes těžký zápas.

Takže při gólu na 1:2 šlo o nacvičený signál?

Na tréninku to zkoušíme často, dnes nám to vyšlo skvěle i s časem, který zbýval do konce.

Mířil jsi, nebo jsi chtěl trefit branku?

Trenér brankářům nám před zápasem udělal nějaký report s tím, že jejich gólman dostává hodně branek na vyrážečku. Tak jsem to zkusil.

Podruhé za sebou Oceláři prohrávali v zápase 0:2. Co s tím?

Třeba začít lépe a jít v zápase do vedení, nic víc k tomu říct nejde. Alespoň je cenné, že se i za takového stavu umíme proti silným soupeřům zvednout. Šli jsme si za vyrovnáním, podařilo se nám to. Utekl nám jen extra bodík, ale vzhledem k průběhu zápasu i ten jeden bereme.

Oceláři díky tomu natáhli sérii zápasů s bodem na dvanáct. Jak důležité to pro vás je?

Každý bod je cenný. Tabulka je velmi vyrovnaná a my chceme sbírat co nejvíc bodů. V poslední době se nám to daří a věřím, že v tom budeme po Lize mistrů pokračovat i příští víkend.

Vnímali jste, že se hrál zápas o třetí místo?

Jasně. Chceme v tabulce stoupat každým zápasem a věděli jsme, že jsme vedle sebe. Chceme se na Litvínov co nejdřív dotáhnout, zároveň ostatním za námi trošku utéct.

Oceláři zápas věnovali dětem, na kostce během zápasu zářili dětští novináři. Jak jste si to užili?

Viděl jsem to už v kabině, když se rozhovory natáčely a byla to pecka. Shodou okolností to dnes byl i první zápas mého malého syna. Mám radost z toho, že roste a že mohl poprvé na hokej, i když to asi ještě moc nevnímal. Jen škoda, že jsme všechny děti, které parádně fandily, nepotěšili taky vítězstvím.