Oceláři končí desátí, v předkole je čeká Zlín

04.03.2016 · Daniel Ježek
Tipsport extraliga v pátek napsala svůj poslední díl, Oceláři zakončili dlouhodobou část sezóny na vlastním ledě. V duelu s Olomoucí se však nedokázali ani jednou prosadit, hosté zvítězili 2:0. Slezany v předkole čeká Zlín.
52.kolo, pátek 4.3.2016
0:2
Třetiny: 0:0, 0:2, 0:0  Branky a nahrávky: 21. Húževka (Skladaný), 22. Herman (Buc, Holec). Rozhodčí: Pešina, Mrkva – Polonyi, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 4 469. Střely na branku: 16:25. Zblokované střely: 6:6. Hity: 11:8. Vhazování: 22:38. Průběh utkání: 0:2.
Hrubec – L. Doudera, M. Doudera, Michal Roman, Nosek, Stehlík, Hrabal, Galvas (A), Adámek – Tybor, Kopecký (C), Jašek – Svačina, Kreps, Dravecký – Adamský, Polanský (A), Rákos – Rufer, M. Kovařčík, Matuš.
Konrád – Vyrůbalík (C), Skrbek (A), Staněk, Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský – Holec, Herman, Buc – Vodný, Řípa, Eberle – Mikúš, Húževka, Skladaný – Kucharczyk, Rác, Pekr.

Oceláři do závěrečného duelu základní části Tipsport extraligy vstoupili s hodně obměněnou sestavou. Kromě marodů Klesly, Linharta, Rotha, Žejdla a Sýkory páteční duel vynechali obránci Slovák s Jankem, v útoku pak chyběli Irgl a Plíhal. Po pětiměsíční rekonvalescenci se naopak do sestavy vrátil Kamil Kreps.

Hráči s dráčkem na hrudi začali aktivněji, než jejich soupeř z Olomouce, početní výhodu z třetí minuty ale zužitkovat nedokázali. Další minuty úvodní dvacetiminutovky nabídly spíše souboj o střední pásmo, než pohledný útočný hokej. Slezané mohli bezbrankový stav zlomit v polovině třetiny, ani druhá přesilovka ale přesnou trefu nepřinesla.

Mora svou největší příležitost v první periodě dostala v minutě šestnácté, kdy hrála jednasedmdesát vteřin dlouho přesilovku pěti proti třem. Ve vyložené šanci se ocitl Vodný, jeho střela z kruhu pro vhazování ale Hrubce nepřekvapila. Druhá třetina tak začínala za stejného stavu, jako ta první.

To se ale změnilo hned v úvodní minutě prostřední dvacetiminutovky. Hrubec sice dokázal zastavit pokus Hermana, za dalších třicet vteřin už ale kapituloval. Peter Húževka si sebral volný puk, nabruslil si do hodně ostrého úhlu, střelou mezi Hrubcovy betony dokázal rozvlnit síť třinecké klece.

Od první olomoucké trefy uplynula minuta a tři vteřiny a hosté se radovali podruhé. Kohouti dokázali využít Polanského prohřešku a využít početní výhodu. Trojice Miroslav Holec – Dávid Buc - Jakub Herman předvedla ukázkovou kombinaci, Herman zasouval kotouč do odkryté branky.

Olomoucké vedení mohl později navýšit Pekr, sám proti Hrubcovi ale netrefil branku. Oceláři se ke svým šancím dostali ve druhé polovině třetiny, Polanský ale po Rákosově akci trefil jen blokujícího Skrbka. Čtyřicet vteřin na to si Slezané také vyzkoušeli dvojnásobnou početní výhodu, za minutu a čtyřicet čtyři vteřin ale nedokázali ani jednou trefit Kondrádovu klec.

Čtyři minuty po startu závěrečné části hry mohli hosté navýšit své dvoubrankové vedení, rána Hermana z mezikruží ale pouze zacinkala na břevně Hrubcovy svatyně. Olomouci se nevedlo ani v následné přesilovce. Ani další minuty poslední třetiny nenabídly nikterak atraktivní hokej. Hosté si hlídali své vedení, Oceláři se marně snažili dobýt útočnou třetinu.

Poslední tři body v základní části Tipsport extraligy tak na své konto zapsali hokejisté Olomouce. Oceláři zakončili dlouhodobou část na desátém místě, v předkole se utkají se sedmým týmem tabulky, kterým je PSG Zlín. Předkolo začíná v pondělí 7.3. na ledě zlínského stadionu Luďka Čajky, odveta je na programu druhý den. Do WERK ARENY se série přesune ve čtvrtek 10.3., případný čtvrtý zápas se pak odehrají o den později.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): „Dvě utkání jsme nedali gól, to o něčem svědčí. Dnes jsme ve druhé třetině dostali dva rychlé góly, my se těžce dostávali do šancí. Ač jsme hráli v polepené sestavě, šancí nebylo mnoho. Pozitivní pro nás je, že se Kamil Kreps vrátil do sestavy a je fit.“

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Odehráli jsme dobrý zápas. První třetina sice branku nepřinesla, myslím si ale, že jsme Třinec k ničemu nepustili. Ve druhé třetině jsme dali první šťastnější gól, druhý padl po krásné přesilovkové akci. Byly tam pak ještě dvě, tři vyložené šance, které jsme ale neproměnili. O zápase dnes rozhodla druhá třetina.“