Kamil Kreps: Sezona nám nevychází, ale v play-off začíná vše znova

04.03.2016 · Martin Stebel
Do extraligového utkání naposledy naskočil 4. října při vítězství Ocelářů v Litvínově. Dva dny poté utrpěl v rámci Champions Hockey League otřes mozku a pět měsíců nehrál. Zasáhl teprve do závěrečného kola základní části. Ve slovech KAMILA KREPSE se mísila radost z návratu, ale rovněž smutek z posledního vystoupení svého týmu.

Na téma pátečního střetnutí:

Nesehráli jsme zápas podle našich představ. Olomouc hrála výborně, to je třeba zdůraznit. Budeme to chtít hodit za hlavy a plně se koncentrovat na pondělí, kdy musíme hrát úplně jinak.

Na téma pocitů z vlastní hry:

Po fyzické stránce jsem žádný hendikep necítil, spíš to bylo horší po stránce načasování, rezervy byly v adaptaci na rychlost, člověku chvíli trvá, než chytne správný rytmus hry. Hlavně první třetina byla složitá, ale potom jsem se přizpůsobil a bylo to relativně v pohodě. Šel jsem do toho naplno, cítím se na sto procent. Dnes to byl ideální zápas k tomu, kdy se vrátit do hry. Asi by to bylo jiné, kdybych musel poprvé zasáhnout do utkání, ve kterém by šlo o postup.

Na téma pětiměsíční zápasové absence:

Není to snadná situace, po psychické stránce to bylo těžké období. V Třinci ale máme super organizaci, skvělý tým, kluci mi s návratem pomohli. Člověk tady rád chodí každý den, tohle mi při návratu pomohlo.

Na téma rivala pro předkolo play-off:

O Zlínu jsme se ještě v kabině nebavili. Teď začíná nová sezona, máme sice lepší bilanci, ale na tohle nebudeme koukat. Tu sérii klidně můžeme vyhrát. Sezona nám nevychází, ale v play-off začíná vše znova. V Třinci máme natolik zkušený tým, že je schopen ve Zlíně podat diametrálně jiný výkon, jaký jsme předvedli dnes.

Na téma dvouzápasového střeleckého půstu Ocelářů:

Strašák to může být, pokud na to budeme neustále myslet. Když to ale hodíme za hlavy, začneme znova. Máme tým, který je schopen střílet góly. Asi je lepší, že cestujeme do Zlína, kde to máme kousek. V play-off si ale nemůžete vybírat, všechny týmy mají své kvality, bude záležet jen na tom, jak se připravíme.

Na téma letošního poklesu formy týmu, v kontextu loňské povedené sezony:

Těžko říct, proč se letos nedaří. Nechtěl bych se pouštět do velkého hodnocení, jmenovat nějaké chyby. Sezona se vyvinula, jak se vyvinula. Na nikoho nemůžeme ukazovat prstem, každý by se měl soustředit hlavně sám na sebe, hledat chyby sám v sobě. Až potom se může zvednout celý tým.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary