Ocelářům se v Olomouci nevedlo, prohráli 0:6

23.10.2015 · Daniel Ježek
Závěrečný duel úvodní čtvrtiny Tipsport extraligy Oceláři sehráli na ledě olomouckého Zimního stadionu. Slezané měli aktivnější vstup do duelu, ze dvou přesilovek se ale prosadit nedokázali. Domácí naopak byli velmi produktivní a šesti brankami rozhodli o své výhře. Hráči s dráčkem na hrudi se vracejí s prázdnou.
13.kolo, pátek 23.10.2015
6:0
Třetiny: 2:0, 3:0, 1:0  Branky a nahrávky: 11. Laš (Buc, Knotek), 12. Řípa (Vodný), 26. Laš (Vyrůbalík, Rašner), 39. Mikúš (Kafka), 40. Rašner (Buc, Laš), 53. Eberle (Vodný). Rozhodčí: Hradil, Horák – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 351. Střely na branku: 28:32. Zblokované střely: 7:14. Hity: 7:10. Vhazování: 34:42. Průběh utkání: 6:0.
Konrád – Houdek, Vyrůbalík (C), Valenta, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek, Rašner – Buc, Knotek, Laš – Kafka, Zeman, Mikúš – Eberle, Řípa, Vodný – Dostálek, Herman, Kucharczyk.
Hrubec (od 40. min. Šimboch) – Linhart, Doudera, Klesla (C), Roth, Hrabal, Nosek, Doudera – Adamský, Polanský, Irgl – Dravecký, Plíhal, Klepiš – Orsava, Rákos, Hrňa – Meidl, Růžička, Matuš.

Zápas nezačal pro olomouckého novice v sestavě Houdka dobře, hned po 20 sekundách vyhodil z obranného pásma přímo za hrazení a třinečtí v následné přesilovce vyvinuli na Kohouty tlak, který pokračoval i po jejím skončení. Hra se následně vyrovnala, olomoučtí se připomenuli šancemi Řípy a Zemana. Jiří Řípa si pak šel odsedět trest za vysokou hůl a v přesilovce měl dvě obrovské šance Zbyněk Irgl, výborně však proti němu zakročil Konrád. Ten se vyznamenal i proti střele Rákose, který měl už proti sobě jen olomouckého gólmana.

Pak však udeřili domácí. Nejprve ujel po pravém křídle Marek Laš a zakončil do protilehlé šibenice Hrubce. O minutu později se dostal do útočného pásma Vodný, udělal kličku obránci a přihrál doprava na Jiřího Řípu, který vymetl Hrubcovi pravou šibenici. Pak se hra vyrovnala, nikdo neměl vážnější šanci až do vyloučení Oceláře Draveckého. V následné přesilovce netrefil úplně prázdnou branku Knotek.

Třinec se do druhé třetiny snažil vstoupit aktivně, nic nebezpečného však nevymysleli. Pak byl vyloučen na dvě minuty Adamský a Olomouc nepustila Třinec z jeho obranného pásma. Vyloženou šanci Knotka a teč Eberleho ještě hosté přečkali bez újmy, pak ale Vyrůbalík našel před bránou hůl Marka Laše, který ji pouze nastavil tak, aby puk prošel Hrubcovi mezi betony.

Třinečtí pak neměli co ztratit a začali útočit a Olomouc začala faulovat. Menší trest si doseděli těsně za sebou Buc a Ondrušek, ke konci třetiny ještě Jaroměřský, třinečtí hokejisté recept na vynikající obranu Kohoutů nenašli a pokud ano, v bráně zakročil Konrád. Celkově se hra otevřela a toho využil minutu před koncem třetiny. Tomáš Mikúš v úniku dva na jednoho nepřihrál a opět vymetl třineckému gólmanu šibenici. Hned po gólu si šel sednout Hrabal a jeho faul kolenem v přesilovce potrestal dělovkou od modré Alex Rašner.

Do třetí třetiny Třinec vyměnil gólmana, nastoupil mladý Šimboch. Aktivnější byli ale domácí, kteří častěji drželi puk na holích. Gólmani v permanenci příliš nebyli, domácí se hokejem bavili a útočné kombinace až zbytečně překombinovávat, hosté se do útočné třetiny vydali ojediněle. V polovině třetiny měli hosté příležitost se stavem něco provést, když Růžička byl zastaven v úniku na Konráda.

Ten však potvrdil svou fazónu a Růžickovi následné trestné střílení chytil. Olomoučtí pak přidali v dalším úniku už šestý gól, když do oblíbeného místa hostující klece - šibenice - zavěsil Jan Eberle. Olomoucká plecharéna hnala domácí za dalšími góly. Kohouti se snažili a byli nadále aktivní, další gól však už nepřidali.

Jan Tomajko (HC Olomouc): "Třinec začal výborně a prvních deset minut jsme prohrávali souboje a byli jsme pomalejší. První gól naklonil zápas na naši stranu, začali jsme si více věřit. Musím pochválit hráče, že stříleli a byli důrazní v zakončení. Musím pochválit hráče i za oslabení, protože ty skvěle ubránily a i díky nim jsme vyhráli.“

Jiří Kalous (HC Oceláři Třinec): "Hodnotí se mi to velmi špatně, utrpěli jsme debakl. Prvních deset minut bylo dobrých, pak jsme z prvního protiútoku inkasovali. Po druhé brance už jsme vrhli vše do útoku, jenže domácí opravdu skvěle bránili a prosadili se snad z každého protiútoku. Musíme si to pořádně rozebrat. Jediné dvě pozitiva jsou návrat Adamského a naši skvělí fanoušci.“