Bodová šňůra pokračuje, Oceláři loupili v Liberci

31.10.2023 · Daniel Ježek, FOTO: Bílí Tygři Liberec
Šestnáctým kolem pokračovala hokejová Tipsport extraliga, Oceláři hráli v Liberci. Po bezbrankové první třetině sice do vedení šli domácí hokejisté, Třinec ale brankami Hudáčka, Voženílka a Pánika otočil duel na svou stranu a zvítězil 3:1.
16.kolo, úterý 31.10.2023
Bílí Tygři Liberec
1:3
Home Credit Arena
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:2  Branky a nahrávky: 32. Bulíř (Birner, Rychlovský) – 34. Hudáček (Daňo, Marinčin), 53. Voženílek (M. Růžička), 59. Pánik. Rozhodčí: Sýkora, Jaroš – Kajínek, Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 126. Střely na branku: 28:31. Zblokované střely: 17:12. Hity: 4:0. Vhazování: 37:18. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
D. Král – Knot, McCoshen, Ivan, Melancon, Budík, J. Dvořák, Derner – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Birner (C), A. Najman, Bulíř (A) – Pérez, Vlach, Hawryluk – Galvas, Šír, Klíma.
Mazanec – Smith, Marinčin, Polášek, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Nedomlel – Pánik, Voženílek, M. Růžička (A) – Nestrašil, Hudáček, Daňo – M. Roman, Vrána (C), Hrehorčák – Dravecký (A), Čacho, Kurovský.

V úvodní dvacetiminutovce byli sice střelecky aktivnější Oceláři, více ze hry ale měli domácí Bílí Tygři, kteří se do šancí dostávali i zásluhou přesilových her. Třinec se v úvodní dvacetiminutovce dopustil dvou faulů, v osmé minutě šel za katr Daňo, v sedmnácté pak Kurovský. Domácí ale ani jednu z výhod nedokázali zužitkovat.

Největší šance ke skórování tak nastaly hned v úvodu třetiny a poté v její polovině. Již ve druhé minutě zahrozil Melancon, liberecký bek v mezikruží udělal několik kliček, následně ale trefil jen Mazancovu vyrážečku. V třinácté minutě pak hrozili Oceláři. Voženílek si najel po pravém křídle, v útočném pásmu vyzval k voleji Pánika, tomu ale pokus nevyšel a šel mimo branku.

Rovněž po změně stran se Třinečtí nevyvarovali faulů. Ve dvacáté druhé minutě nejprve dobrou šanci zahodili Birner s Bulířem, domácí se pak mohli těšit na devětadvacet vteřin dlouhou hru v pěti proti třem. Kromě Melanconovy střely, která orazítkovala Mazancovu tyč, ale třineckou defenzívu nepřekonali.

Těsně před polovinou utkání fauloval Nedomlel, Třinec toto oslabení sice ustál, čtyři vteřiny po návratu urostlého beka na led už ale inkasoval. Michal Bulíř si předal kotouč s Michalem Birnerem, aby následně propálil Mazance nad jeho ramenem. Radost Bílých Tygrů mohla být následně dvojnásobná, o minutu a půl později domácí slavili další branku, Birner ale hrál vysokou holí a sudí po konzultaci u videa gól neuznali.

Udeřili tak Slezané. Libereckou Home Credit arénu v třicáté čtvrté minutě zmrazil Libor Hudáček, který využil souhry s Markem Daněm a tváří v tvář brankáři Královi nezaváhal. V závěru třetiny ještě fauloval Vrána Liberec ale nedokázal využít ani svou šestou početní výhodu.

Poslední část hry tak začala za vyrovnaného stavu, ten se mohl změnit až po uplynutí poloviny herního času třetí třetiny. Oceláři se po faulu Faško-Rudáše dostali do první přesilové hry, tu ale nedokázali proměnit ve vedoucí branku, byť rána Marinčina zacinkala na Králově tyči.

Třinečtí se ale přesilovkou dostali do tempa, byli na ledě aktivnější a po zásluze se dočkali vedoucí branky. Martin Růžička zavezl kotouč po pravé straně do útočné třetiny, střelu mu sice bránící hráči zablokovali, kotouč se ale došoural k Danielu Voženílkovi, který jej uklidil do odkryté branky.

Pečeť třineckému vítězství mohl v sedmapadesáté minutě dát Daňo, ten ale na domácího brankáře nevyzrál. Liberec následně zkusil vyrovnat při hře bez brankáře, toho ale dokonale využil Richard Pánik, který zavezl kotouč do prázdné branky. Kouč domácích Pešán si následně vzal ještě oddechový čas, hráči s drakem na prsou ale vedení uhlídali a zapsali do tabulky tři body.

Boris Žabka (Bílí Tygři): „Chtěli jsme zvládnout další domácí zápas, takže nás prohra samozřejmě mrzí. Za stavu 0:0 jsme měli šest přesilovek, bohužel jsme žádnou neproměnili. Některé z nich jsme přitom nesehráli špatně, chybělo nám v nich trochu štěstí. To rozhodlo utkání.“

Zdeněk Moták (Oceláři): „Ve čtyřech lidech můžete málokdy vstřelit gól a mít tlak. Dnes proto rozhodly námi ubráněné přesilové hry soupeře. Ve hře pět na pět jsme totiž byli lepší, měli jsme šance, střelecké pozice a gólové příležitosti. Zklamáním je pro mě ale naše neukázněnost. Vidíme, že naše mužstvo hraje ve hře pět na pět výborně, má tlak, ve hře je všechno, ale vyloučení nás sráží dolů a dnes to nebylo jinak.“