Růžička: Ve hře pět na pět jsme byli lepší

31.10.2023 · Adam Sušovský
Další výhra, další body, série Ocelářů trvá! A trvá i životní jízda Martina Růžičky, který coby hrající legenda Třince zaznamenal další rekord: Díky asistenci při vítězství 3:1 v Liberci se posunul do TOP10 historického bodování Tipsport extraligy.

Co byl podle tebe hlavní důvod rozdílu hry Třince v prvních dvou třetinách a té poslední, ve které Oceláři dvěma góly rozhodli zápas?

Hráli jsme v pěti, to je celé! První dvě třetiny jsme skoro půlku z nich odehráli v oslabení, to se pak těžko hraje. Ve hře pět na pět jsme byli lepší, jenže první dvě třetiny jsme si fauly zkomplikovali. V závěru zápasu už jsme hráli v plném počtu a cítili, že máme šanci rozhodnout, zvítězit.

Co se tedy dá říct k tomu, jak jste zvládli všechna oslabení?

Skvělá, skvělá práce! Měli jsme skvělé bloky, Mazi chytal skvěle. Kluci si hrábli na dno a tým byl za to na konci odměněný.

Ty sám jsi v zápase zaznamenal asistenci, díky které ses posunul mezi deset nejproduktivnějších hráčů extraligové historie. Co to pro tebe znamená?

Znamená to pro mě hodně, je to krásné. Upřímně jsem o tom vůbec nevěděl, vážím si toho a myslím, že to všechno docením až časem.

V minulém zápase jsi překonal šest set bodů v základní části, teď máš zase jiný rekord. Jak se to k tobě vůbec tyhle statistiky dostávají?

Vždycky skrz našeho tiskového mluvčího. Až po zápase. Minulý zápas mi ale šestistý bod zase připomínal pán z ochranky před WERK ARENOU. Když jsem přijížděl, říkal, že mi chybí poslední bod, ať už ho konečně udělám. V samotném zápase na to pak ale nemyslím, chci dělat maximum pro tým. Kdybych přemýšlel o rekordech, bylo by to jen těžší a možná dnes neměl žádný.